• Start
  • Wiadomości
  • Naszyjnik i spinki z bursztynu. Gdański prezent dla księżnej Kate i księcia Williama

Naszyjnik i spinki z bursztynu. Gdański prezent dla księżnej Kate i księcia Williama

- Dziś to ja jestem księżniczką - powiedziała Maria Majewska, prezentując w poniedziałek, 17 lipca, na sobie bursztynowy naszyjnik firmy S&A z Gdyni. Jutro taki sam dostanie od gdańszczanek i gdańszczan księżna Kate, a książę William otrzyma spinki do mankietów. Wszystko z bałtyckiego bursztynu.
17.07.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Maria Majewska prezentuje na ulicy Mariackiej bursztynowy naszyjnik Qule. To prezent dla księżnej Cambridge

Maria Majewska pochodzi z Olsztyna i mówi, że to jej początki w zawodzie modelki. Jak na jedno z pierwszych zadań, dostała nie lada zlecenie. W poniedziałek, 17 lipca, prezentowała na ulicy Mariackiej oraz w Drukarnia Cafe naszyjnik typu Qule. Taki sam dostanie jutro w Dworze Artusa księżna Kate. Oczywiście nie ten prezentowany dziś, bo ten jest tylko duplikatem. Ten prawdziwy wciąż jest w sejfie firmy bursztyniarskiej S&A z Gdyni. 

- Dziś to ja jestem księżniczką - powiedziała Majewska, poprawiając włosy. Model Krzysztof Król, który prezentował spinki do mankietów dla księcia Williama, zapiął naszyjnik na szyi modelki. 

Jak nam powiedziała Marzena Leś, dyrektor ds. eksportu firmy S&A, naszyjnik Qule składa się z naturalnego bursztynu bałtyckiego w kolorze mlecznym w kształcie kuli. Do tego łańcuch pokryty unikalną czarną powłoką oraz dodatki z 14-karatowego złota.

Qule na razie nie jest w sprzedaży. Firma S&A zastanawia się, czy dodać naszyjnik do oferty. 

Marzena Leś powiedziała, że firma starannie oglądała styl księżnej Kate i dopasowała do niego swój prezent.

- To z jednej strony elegancja i tradycja, a z drugiej nowoczesność, bo księżna jest i elegancka, i dynamiczna, dużo się udziela - powiedziała Leś.


Maria Majewska i Krzysztof Król prezentują naszyjnik i spinki na poddaszu Drukarnia Cafe

Książę William otrzyma w prezencie spinki mankietowe typu Elipse. Zostały one zaprojektowane przez profesora Sławomira Fijałkowskiego z gdańskiej ASP. Wykonane zostały ze srebra próby 925, pokrytego szlachetną powłoką rodową oraz wiśniowego bursztynu bałtyckiego.

Wyboru prezentu dokonała kancelaria prezydenta miasta Gdańska po konsultacji z ambasadą brytyjską.

Firma S&A nie podaje ceny prezentów.

Naszyjnik i spinki zostaną wręczone parze książęcej w Dworze Artusa w Gdańsku, we wtorek, 18 lipca, około godz. 14.45. Prezent w imieniu mieszkańców miasta wręczy Kate i Williamowi prezydent miasta Paweł Adamowicz.


Qule w całej okazałości. Kruszec: bursztyn mleczny, do tego 14-karatowe złoto

Para książęca przyleci do Gdańska we wtorek rano, po czym pojedzie do byłego obozu koncentracyjnego Stutthof. O godz. 14 para książęca jest oczekiwana z powrotem w Gdańsku. Orientacyjny program wizyty: 

  • 14.40 – 15.15 wizyta w Dworze Artusa oraz przejście po Długim Targu 
  • 15.20 – 16.00 Teatr Szekspirowski 
  • 16.15 – 17.00 Europejskie Centrum Solidarności (w tym zwiedzenie wystawy, spotkanie z Lechem Wałęsą i złożenie kwiatów pod pomnikiem Poległych Stoczniowców).TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy