Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Propozycje dla małych i dużych na świąteczny długi weekend w Gdańsku

Nadchodzący weekend będzie okazją do wyciszenia i spędzenia czasu z rodziną, dlatego oferta kulturalna w Gdańsku tym razem będzie skromna. Zapraszamy na spektakl dla dzieci do Teatru Miniatura, na warsztaty tworzenia ozdób świątecznych i ostatni kiermasz, podczas którego będzie można kupić prezenty last minute. Nie zapominamy także o miłośnikach „Muminków”!

Propozycje dla małych i dużych na świąteczny długi weekend w Gdańsku
A
A
data publikacji: 22 grudnia 2017 r.

mat. prasowe

W piątek, 22 grudnia, o godz. 17, odbędzie się ostatnie przedświąteczne spotkanie z tworzeniem ozdób świątecznych. W Ogrodzie Społecznym Wrzeszcz (Gdańsk, ul. Chrobrego 5, wejście od ogrodu) będzie można się przekonać, jak robić ekolampiony. Warsztaty potrwają ok. 40 minut, a poprowadzi je Magda Ułanowicz z Fab Lab Trójmiasto.

- Wspólnie zrobimy naturalne ozdoby na choinkę i lampiony ze słoików, wykorzystując pachnące goździki, cynamon, mandarynki, anyż, jemiołę i szyszki. Taki lampion to świetny prezent pod choinkę! - zaprasza Ułanowicz.

Ozdoby będzie można wziąć do domu, albo - jeśli ktoś będzie miał ochotę - powiesić na „Ogrodowej” choince. Na zmarzlaków będzie czekać gorąca herbata i domowe ciasto.

Wstęp wolny.

Muminki powracają na ekrany tuż przed Wigilią, żeby na dobre wprowadzić dużych i małych widzów w nastrój świąteczny
Muminki powracają na ekrany tuż przed Wigilią, żeby na dobre wprowadzić dużych i małych widzów w nastrój świąteczny
mat. prasowe

„Magiczna Zima Muminków” - to jedna ze świątecznych premier kinowych, która ucieszy każdego fana słynnych sympatycznych stworków - a szczególnie młodych widzów. Film wchodzi na ekrany kin sieci Multikino (Gdańsk, al. Zwycięstwa 14), w piątek, 22 grudnia. W długi świąteczny weekend będzie go można zobaczyć w piątek, 22 grudnia, sobotę, 23 grudnia, oraz we wtorek, 26 grudnia, w godz. 10.20, 12.20 i 16.45, a także w poniedziałek, 25 grudnia, w godz. 13.10 i 16.45.

Bilet: normalny 32,50, ulgowy 26,50.

Spektakl 'Magiczne święta Malwiny' Teatru Miniatura to okazja do wspólnego pośpiewania kolęd i poczucia świątecznej atmosfery
Spektakl 'Magiczne święta Malwiny' Teatru Miniatura to okazja do wspólnego pośpiewania kolęd i poczucia świątecznej atmosfery
mat. Teatru Miniatura

A w Teatrze Miniatura (Gdańsk, al. Grunwaldzka 16) w świąteczny nastrój dzieci i ich rodziców wprowadzi spektakl familijny „Magiczne święta Malwiny”.

Głównym bohaterem tego przedstawienia jest Czarodziej Mizantrop, który uważa, że ludzie nie potrafią obchodzić świąt jak należy, dlatego postanawia, że… już ich nie będzie. Jednak jego sprytna asystentka Malwina do tego nie dopuści - z pomocą zwariowanych kolędników udowodni, że świetnie wiemy, co jest w świętach ważne.

Scenariusz: Agnieszka Kochanowska, opieka reżyserska: Romuald Wicza-Pokojski, występują: Jolanta Darewicz, Edyta Janusz-Ehrlich, Jacek Gierczak, Agnieszka Grzegorzewska, Wioleta Karpowicz, Piotr Kłudka, Hanna Miśkiewicz, Jadwiga Sankowska, Wojciech Stachura, Joanna Tomasik, Andrzej Żak oraz Magdalena Żulińska.

Spektakl zobaczymy w sobotę, 23 grudnia, o godz. 12. Przeznaczony jest dla widzów od 4. roku życia. Bilety: normalny 24 zł, ulgowy 20 zł.

Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Piątek i sobota to także ostatnie dni Jarmarku Bożonarodzeniowego - tylko do 23 grudnia odwiedzimy stoiska na Targu Węglowym i skorzystamy z licznych świątecznych atrakcji. Wstęp wolny. Szczegóły: Aż 80 choinek, 3 bombki giganty, 2 renifery i 1 łoś, czyli moc atrakcji na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Dłużej nacieszyć się za to będzie można Bożonarodzeniową Szopką z Piasku, która od 2 grudnia zdobi Plac Inwalidów w Gdańsku-Oliwie (vis-à-vis wejścia do Parku Oliwskiego) - postoi do 6 stycznia 2018 r.

Warto się wybrać, bowiem to unikalna w skali kraju artystyczna coroczna inicjatywa, w dodatku po raz pierwszy wokół niej pojawią się „Świąteczne Smaki” - kramy z gastronomią.

mat. prasowe

Szopkę przedstawiającą postaci Świętej Rodziny stworzyli trójmiejscy artyści: Mariusz Otta, Czesław Fankidejski, Maciej Krause i Katarzyna Mikłasz. Autorem projektu jest Mariusz Otta.
Do budowy rzeźby wykorzystano 90 ton piasku ze żwirowni w Skowarczu.

Świąteczna gastronomia przy szopce z piasku działa w godzinach: w dni powszednie 17-22, a w soboty i niedziele w godz. 16-22. Wstęp wolny.

A jeśli nadal szukacie prezentów świątecznych, to może warto wybrać się na Kiermasz Winyli, który odbędzie się w pubie Lawendowa (Gdańsk, ul. Lawendowa 8), w sobotę, 23 grudnia, w godz. 11-18.

Na miejscu będzie można nabyć płyty winylowe (duży wybór) oraz nieco płyt CD i kaset magnetofonowych. Wszystkie płyty posegregowane będą gatunkami, więc każdy bez trudu znajdzie coś ciekawego dla siebie. Organizatorzy ustawią też stanowisko odsłuchowe.

Dostępne będą zarówno oryginalne jak i nowe wydania we wszystkich gatunkach: rock, pop, new-wave, blues, funk, disco, soul, jazz, swing, elektronika, maxisingle DJ-skie, metal, muzyka filmowa, muzyka polska, klasyczna, operowa, składanki oraz bajki, baśnie i piosenki dla dzieci.

Wstęp wolny.

Zobacz też: W święta nie bądź sam! Na Wigilię do Zbrojowni, stoczni lub gdańskiej pizzerii

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora