Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci potrzebuje naszej pomocy. Liczy się każda złotówka

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci w tym roku obchodzi 10-lecie działalności. 17 lutego ma odbyć się uroczysta gala, podczas której zaplanowano oficjalne podziękowanie wolontariuszom za ich wieloletnią pomoc i wkład w funkcjonowanie placówki. Niestety, dwa tygodnie przed zaplanowanym wydarzeniem, wycofał się sponsor. Hospicjum prosi o pomoc każdego, kto znajdzie w swoim portfelu choć kilka złotówek, którymi może się podzielić.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci potrzebuje naszej pomocy. Liczy się każda złotówka
A
A
data publikacji: 31 stycznia 2018 r.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci obchodzi w tym roku 10-lecie
Pomorskie Hospicjum dla Dzieci obchodzi w tym roku 10-lecie
Mateusz Ochocki/KFP

O jaką kwotę chodzi? Potrzeba 15 tys. zł. Zbiórka funduszy znajduje się tutaj. Na stronie przeczytamy komunikat następującej treści:

"Uprzejmie prosimy o pomoc w znalezieniu funduszy na bardzo ważne wydarzenie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci - galę nagrodzenia wolontariuszy za 10 lat wspierania Hospicjum.

Niestety, na 2 tygodnie przed imprezą wycofał się sponsor. I z tego powodu mamy olbrzymi kłopot. Już za chwilę pakujemy się do aut i jedziemy szukać funduszy, jednak stoimy przed prawdziwym dramatem, że tak wspaniała i ważna dla nas impreza może zostać odwołana.

Wolontariusze przy takiej instytucji jak nasza to ludzie na wagę złota. Należy im się poważny szacunek. Gala podziękowań jest jedynym momentem, gdy możemy im tak oficjalnie podziękować i pokazać, że są dla nas bardzo ważni.

Łączne koszty nagród, wynajmu sali, itd. są wysokie i całej kwoty na pewno nie uda się nam zebrać jeżdżąc od firmy do firmy, stąd nasza prośba do Państwa.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci w tym wypadku nie może opłacić w/w gali z własnego budżetu, gdyż nie jest to opieka medyczna. Niestety albo "stety", tylko takie opłaty zgodnie ze statutem mogą być opłacane z pieniędzy budżetowych.

Dlatego prosimy, każdy kto ma chęć i możliwość wsparcia nas wpłatą na ten cel jest dla nas na wagę złota."

- Jestem koordynatorem wolontariatu i nie potrafię przejść do porządku dziennego nad myślą, że nie uda się nam zorganizować gali i uhonorować wolontariuszy - mówi Paweł Ryta z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci - Bez wolontariuszy nic nie udałoby się nam zrobić. Ich praca jest nieoceniona. To dla nas naprawdę ważne. Dlatego bardzo proszę wszystkich ludzi dobrych serc, zróbmy to razem. Z góry dziękuję za każdy link przekazany dalej oraz wpłatę. Każda osoba, która przez zrzutkę.pl wpłaci choć 20 zł, otrzyma od nas piękne podziękowanie i jeżeli wyrazi taką chęć, bilet na samą galę. Tak bardzo chciałbym, aby nam się udało.

Uda się? Gdańszczanie wielokrotnie pokazali, że są ludźmi o dobrych sercach i potrafią być hojni. Czy tak będzie i tym razem?

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, aleja Zwycięstwa 30, Gdańsk.

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora