PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piotr Stokowiec nie jest już trenerem Lechii. Klub: trenerowi dziękujemy za dotychczasową pracę i życzymy powodzenia

Piotr Stokowiec nie jest już trenerem Lechii. Klub: trenerowi dziękujemy za dotychczasową pracę i życzymy powodzenia
W sobotę, 28 sierpnia, po południu Lechia na Polsat Plus Arenie Gdańsk grała z Radomiakiem Radom. Prowadziła 2:0, ale zremisowała 2:2. Wieczorem - o godz. 21.36 - klub przysłał informację, że rozwiązał umowę z trenerem Piotrem Stokowcem.
Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Piotr Stokowiec z dniem 29 sierpnia br. przestaje pełnić funkcję I trenera Lechii Gdańsk. Kontrakt trenera z Klubem został rozwiązany za porozumieniem stron po sobotnim meczu Biało-Zielonych z Radomiakiem Radom.

Piotr Stokowiec objął funkcję I trenera Lechii Gdańsk 3 marca 2018 roku. Prowadził drużynę przez 1274 dni w 139 oficjalnych meczach. Jego bilans to 66 zwycięstw, 33 remisy i 40 porażek. Pod jego wodzą w roli szkoleniowca Biało-Zielonych, Klub sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski.

Wraz z dotychczasowym I szkoleniowcem, Klub pożegnał się z jego najbliższymi współpracownikami – Łukaszem Smolarowem, Mariuszem Szymkiewiczem i Jarosławem Bako.

Trenerowi dziękujemy za dotychczasową pracę i życzymy powodzenia!

- tak brzmi komunikat Lechii Gdańsk przesłany do redakcji w sobotę, 28 sierpnia, o godz. 21.36.

 

Niespełna 5 godzin wcześniej Lechia zremisowała na Polsat Plus Arenie Gdańsk z beniaminkiem Radomiakiem Radom 2:2, choć prowadziła 2:0. 

Czy to było powodem zwolnienia trenera Stokowca? Nie wiadomo. Tydzień wcześniej gdańszczanie byli wiceliderem ekstraklasy, po porażce z liderem Lechem Poznań 0:2 spadli na trzecie miejsce w tabeli. 

Umowa ważna była jeszcze przez rok. 

Lechia pod wodzą Piotra Stokowca zajęła 3 miejsce w ekstraklasie (w sezonie 2018/2019), zdobyła Puchar Polski (2019) i Superpuchar Polski (2019).

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl