PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Oliwa, Wrzeszcz, Przymorze, Myśliwska, Aniołki - Straż Miejska kontynuuje “drogowe porządki”

Oliwa, Wrzeszcz, Przymorze, Myśliwska, Aniołki - Straż Miejska kontynuuje “drogowe porządki”
Z nowym tygodniem Straż Miejska zapowiada kolejne wzmożone kontrole łamiących przepisy kierowców w Gdańsku. Pod “lupą” funkcjonariuszy Straży Miejskiej tym razem cztery strefy ograniczonego postoju i jedna, newralgiczna ulica.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Straż Miejska w Gdańsku

 

Od poniedziałku do środy włącznie (25-27 marca) strażnicy w sposób szczególny przyglądać się będą zachowaniom kierowców parkujących w strefie ograniczonego postoju w Oliwie (sektor BO) oraz Wrzeszczu (sektor AW).

Od poniedziałku do wtorku zaś, 25-26 marca, od samego rana funkcjonariuszy SM spotkać można będzie na ul. Myśliwskiej - (na wysokości numeru 33), w pobliżu budowanego osiedla.

- To w związku z licznymi zgłoszeniami od mieszkańców w sprawie wykroczeń drogowych popełnianych przez kierowców ciężarówek, które zaopatrują budowę - mówi Wojciech Siółkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdańsku.

W czwartek i w piątek (28-29 marca) zapowiadane są wzmożone kontrole na terenie SOP Przymorze (sektor BP), w przyszłym tygodniu zaś działania SM koncentrować będą się na Aniołkach (sektor BA).

To kontrole zapowiedziane - a w zeszłym tygodniu (18-21 marca) strażnicy już po raz drugi, tym razem bez zapowiedzi, przeprowadzili wzmożone kontrole w SOP na Głównym Mieście.

Patrole interweniowały 338 razy. Na kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli 257 mandatów (na łączną kwotę 21 350 złotych). Udzielili też 32 pouczeń i sporządzili cztery wnioski o ukaranie do sądu. W 45 przypadkach mundurowi wystawili zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia (są to wezwania do siedziby straży miejskiej, które będą skutkowały mandatami, pouczeniami lub wnioskami do sądu). 134 razy strażnicy zakładali na koła aut blokady.

Przypomnijmy, że wzmożone działania na Głównym Mieście odbyły się także w drugiej połowie lutego. Wówczas, w ciągu sześciu dni strażnicy wystawili 397 mandatów, interweniowali 607 razy. Kolejna akcja, przeprowadzona na Lawendowym Wzgórzu, zakończyła się 158 interwencjami, a 94 sprawców wykroczeń funkcjonariusze ukarali mandatami.

 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl