Niedziela Palmowa, msza św. w kościele św. Jana

Mszę świętą o godz. 12.00 w Niedzielę Palmową, 5 kwietnia, będzie na żywo transmitować gdansk.pl. Tak jak w poprzednie trzy niedziele marca relacja przeprowadzona zostanie z kościoła św. Jana. Nabożeństwo odprawi ks. Krzysztof Niedałtowski.
( 04.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ks. Krzysztof Niedałtowski
Ks. Krzysztof Niedałtowski
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Przypominamy, że władze kościelne udzieliły dyspensy od udziału w mszach św. niedzielnych do 29 marca. W związku z tym duszpasterz środowisk twórczych w Gdańsku, ks. Krzysztof Niedałtowski postanowił, że niedzielne msze św. w kościele św. Jana, odbywać się będą bez uczestnictwa wiernych.

Katolicy i koronawirus. Archidiecezja Gdańska: Triduum Paschalne bez udziału wiernych


Transmisję na żywo z niedzielnych mszy św. w kościele św Jana przeprowadza portal gdansk.pl - początek o godz. 12.00. Mszę będzie można również oglądnąć na kanale youtube Urzędu Marszałkowskiego.


Tak było w niedzielę, 15 marca - Poznajemy wartość tego, czego nam zabrakło ZAPIS TRANSMISJI

Ks. Niedałtowski w kazaniu mówił m.in. o szansach jakie daje nam odizolowanie od bodźców świata zewnętrznego.

– Może to, gdy wrócą już normalne czasy będzie dla nas nową lekcją? Doświadczenie braku wskazuje nam na szczególną wartość tego, czego nam zabrakło. Ale zabrakło nam tego tylko w wymiarze fizycznym. Jednak nie brakuje nam możliwości spotkania Boga w duchu i w prawdzie.


Podobnie w niedzielę, 22 marca - Patrzmy oczyma serca. Niedzielna msza w kościele św. Jana. ZAPIS TRANSMISJI 

W homilii ks. Krzysztof Niedałtowski odnosił się do Ewangelii, w której zabrzmiała opowieść o ślepcu, któremu Chrystus przywrócił wzrok, nakładając błoto ze na oczy. Jezus czyni to tak symbolicznie, jakby to był akt nowego stworzenia. To błoto jest jak glina, z której Bóg ulepił pierwszych ludzi, jak czytamy w Księdze Rodzaju. Człowiek ten, niewidomy od urodzenia, odzyskał najpierw wzrok w sensie fizycznym. Jednak, dopiero kiedy zrozumiał i przyjął kim jest Jezus, doznał prawdziwej iluminacji i odzyskał właściwe widzenie rzeczy.


Także w niedzielę, 29 marca - Promienie słońca dotrą do nas! Niedzielna msza święta u św. Jana w Gdańsku. ZAPIS TRANSMISJI

- Jesteśmy razem - mówił ks. Niedałtowski. - Mimo, że wy jesteście przed ekranami a my w najmniejszym możliwym składzie jesteśmy tutaj, to jesteśmy razem. Zbliżamy się do wielkiego święta, chociaż w tym roku brniemy przez gęsty mrok. Niech promienie słońca, którego dziś nie widać, ale które jest, dotrą do nas.