Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Mistrz świata w Lotosie Trefl. Mateusz Mika przedłużył kontrakt

Mateusz Mika zrezygnował w tym roku z gry w reprezentacji Polski, ale nie zrezygnował z Lotosu Trefl. Mistrz świata z 2014 roku przedłużył kontrakt z gdańskim klubem na kolejny sezon.

Mistrz świata w Lotosie Trefl. Mateusz Mika przedłużył kontrakt
A
A
data publikacji: 24 kwietnia 2017 r.

Piotr Gacek, Mateusz Mika (w środku) i Dmytro Paszycki. Z tej trójki w Lotosie Trefl pozostał tylko Mika
Piotr Gacek, Mateusz Mika (w środku) i Dmytro Paszycki. Z tej trójki w Lotosie Trefl pozostał tylko Mika
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Mateusz Mika ma 26 lat i mierzy 206 cm. Karierę rozpoczynał w Kętach, skąd przeniósł się do SMS-u Spała. W 2009 roku związał się z zespołem Asseco Resovii, z którym wywalczył kolejno dwa brązowe i złoty medal PlusLigi. Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego został wypożyczony na rok do Lotosu Trefla. Kolejny sezon, również na zasadzie wypożyczenia, spędził we francuskim Montpellier Aglomeration Volley UC. Wiosną 2014 roku ponownie dołączył do gdańskiej drużyny, tym razem na zasadzie transferu definitywnego. Niedługo później trafił na usta wszystkich kibiców siatkówki, przebojem zdobywając miejsce w wyjściowej szóstce reprezentacji Polski, co zakończyło się złotym medalem mistrzostw świata. 

Teraz Mika podpisał umowę na kolejny rok gry w Lotosie Trefl. Będzie to już piąty sezon tego zawodnika w Gdańsku. 

- Cieszę się, że na kolejny sezon zostaję w Gdańsku. Wszyscy w klubie, zarówno w jego władzach, jak i sztabie szkoleniowym, wierzą we mnie, troszczą się o moje zdrowie i okazują mi dużo życzliwości. Wierzę, że pod okiem naszego sztabu będę w stanie dojść do optymalnej dyspozycji i w nowych rozgrywkach będę mógł się odwdzięczyć za zaufanie, jakim jestem tu obdarzony - deklaruje Mika, który ze względu na problemy zdrowotne zrezygnował w tym roku z gry w reprezentacji Polski.

Podczas czterech sezonów, które spędził w Lotosie Treflu, przyjmujący wystąpił w 112 ligowych spotkaniach, zdobywając 1484 punkty. Z gdańskim klubem sięgnął po wicemistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Polski, występował też w Lidze Mistrzów.

- Trudno wyobrazić sobie Lotos Trefl bez Mateusza Miki. Zarówno nam, jak i jemu zależało na przedłużeniu kontraktu wygasającego z końcem sezonu. Przez ostatnie dwa lata borykał się z różnymi urazami, przez co nie mógł zaprezentować pełni swoich umiejętności, ale zdajemy sobie sprawę, że w optymalnej formie jest to jeden z najlepszych polskich siatkarzy. Wraz z naszym sztabem szkoleniowym i medycznym dołożymy wszelkich starań, by w nowym sezonie Mateuszowi nie doskwierały już problemy zdrowotne - mówi Dariusz Gadomski, prezes gdańskiego klubu. 


Wcześniej umowę z Lotosem Trefl przedłużyli trener Andrea Anastasi oraz atakujący Damian Schulz. W gdańskim klubie nie zobaczymy natomiast Piotra Gacka, który zakończył karierę oraz Bartosza Gawryszewskiego i Dmytro Paszyckiego, którym skończyły się kontrakty.

 

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl