• Start
  • Wiadomości
  • "Brzuszki" na mięśnie brzucha? Zmieńcie myślenie. Oglądaj i ćwicz

"Brzuszki" na mięśnie brzucha? Zmieńcie myślenie. Oglądaj i ćwicz

- Myślicie trening brzucha, macie przed oczami tysiące wykonywanych „brzuszków”. To jak najbardziej zmieńcie myślenie - zaznacza Cezary Dobrzelecki, który w sobotę, 2 maja, rano prowadził na www.gdansk.pl ćwiczenia na mięśnie brzucha. Zajęcia trwają 45 minut. Przydadzą się mata, koc lub ręcznik.
02.05.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Cezary Dobrzelecki wyjaśnił, że robienie brzuszków  nie jest najlepszym pomysłem
Cezary Dobrzelecki wyjaśnił, że robienie "brzuszków" nie jest najlepszym pomysłem
fot. FB C. Dobrzelecki

 

Cezary Dobrzelecki jest trenerem piłki nożnej, trenerem personalnym, autorem warsztatów świadomościowych w temacie zdrowego stylu życia. Od początku pandemii prowadzi zajęcia online. 

W sobotę, 2 maja, na facebooku Train Me Now - C.Dobrzelecki oraz na www.gdansk.pl objaśniał, czym są mięśnie brzucha, jaką rolę pełnią.  

- Dziś ćwiczymy mięśnie brzucha, które dzielą się na mięśnie proste, tak zwany „sześciopak” i mięśnie skośne. Głównym celem mięśni brzucha jest utrzymanie naszego kręgosłupa w ryzach. Jest też kwestia estetyczna, ale ona powinna być dla nas drugo, a nawet trzeciorzędna. Generalnie korpus odpowiada za siłę całego ciała - mówił tuż przed zajęciami. - Brzuch powinniśmy ćwiczyć głównie statycznie, w drugiej kolejności dynamicznie. Jeśli myślicie trening brzucha, macie przed oczami tysiące wykonywanych „brzuszków”. To jak najbardziej zmieńcie myślenie, bo to do niczego dobrego nie doprowadzi.

Sam trening trwa 45 minut. Przydatne będą mata, ręcznik lub koc. I oczywiście woda do picia. 


OGLĄDAJCIE I ĆWICZCIE

 

Poprzednie zajęcia Cezarego Dobrzeleckiego transmitowane na gdansk.pl:

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże