Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Matko z dzieckiem, to dla ciebie te targi zorganizowano!

Bezpłatne badania USG i KTG, wymiana opinii o wózkach, warsztaty żywieniowe, ginekolodzy, położne, fizjoterapeuci i brafitterki - dla dorosłych. Plac z klockami Lego Duplo, gumy do skakania, szarfy, skakanki, hula-hoop - dla dzieci. Wszystko razem pod jednym dachem 9 i 10 kwietnia 2016 r. w Gdańsku, w AmberExpo,na targach Mother&Baby.

Matko z dzieckiem, to dla ciebie te targi zorganizowano!
A
A
data publikacji: 08 kwietnia 2016 r.

Trzy dodatkowe kilogramy z przodu pozwolą poczuć dolegliwości ciąży także panom.
Trzy dodatkowe kilogramy z przodu pozwolą poczuć dolegliwości ciąży także panom.
mat. organizatora

- Na poprzednich targach mieliśmy sytuację, którą dziś wspominamy z uśmiechem na ustach, ale wtedy wszyscy byliśmy mocno zestresowani - wspomina Magdalena Dróżdż, organizatorka targów Mother&Baby. - Jedna z klientek po zabawie w konkursie udała się do stanowiska, na którym chciała sprawdzić ułożenie dziecka. Okazało się, że jest ono gotowe do przyjścia na świat! Zadzwoniliśmy po karetkę, a po kilku godzinach urodził się mały Bernard!

Czy i w tym roku AmberExpo będzie miejscem narodzin nowego człowieka? Niewykluczone, targi bowiem są dedykowane mamom i tatom młodszych i starszych dzieci, ale też mamom, które właśnie spodziewają się potomstwa.

Ciąża, pierwsze miesiące po rozwiązaniu, a nawet pierwsze lata dorastania dziecka, to dla rodziców czas zdobywania wiedzy, doświadczenia i poszukiwań odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Udział w targach Mother&Baby jest świetną okazją, by zaspokoić głód wiedzy i jednocześnie sprawić, by nasze rodzicielstwo stało się bardziej świadome.

- Przygotowaliśmy bardzo szeroką ofertę targów - wyjaśnia Magdalena Dróżdż. - Choć w Gdańsku jesteśmy dopiero po raz trzeci, to mamy już 10 lat doświadczenia, które pozwala nam dobrze rozpoznać potrzeby rodziców i dzieci. Dlatego warto nas odwiedzić? Dlatego, że to dobra okazja, by niewielkim kosztem, w jednym miejscu i czasie porozmawiać ze specjalistami w różnych dziedzinach. Targi to także miejsce wymiany doświadczeń pomiędzy samymi rodzicami. Często słyszę rozmowy mam, które widzą się po raz pierwszy, ale żywo dyskutują na przykład o tym, jak sprawdza się dany wózek, czy trudno jeździć nim po piasku, czy wygodnie się skręca, czy jest poręczny. Nie zapominamy też o dzieciach, które nie tylko będą się u nas bawić, ale dowiedzą wielu ciekawych rzeczy, na przykład tego, że makaron nie bierze się z paczki. Taka wiedza może być później przydatna nie tylko maluchom, ale i rodzicom, którzy często przecież walczą z dziećmi o zdrowe posiłki.

Klocków nie zabraknie dla nikogo.
Klocków nie zabraknie dla nikogo.
mat. organizatora

Podczas dwóch dni targów przewidziano też bezpłatne badania. Przyszłe mamy będą mogły m.in. zrobić USG i KTG, zmierzyć poziom cukru we krwi, a także przeprowadzić badanie funkcji mięśni dna miednicy - tzw. mięśni Kegla. Po obciążeniu organizmu matki, jakim jest ciąża i poród, mięśnie te mogą pracować nieprawidłowo, co objawia się nietrzymaniem moczu. Problem ten jest wstydliwy dla kobiet, choć nie powinien, bo zdarza się wielu paniom. Organizatorzy chcą nie tylko rozmawiać o tej dolegliwości bez wstydu, ale też przedstawić ćwiczenia, które kobiety powinny wykonywać, by sobie pomóc.

Do dyspozycji rodziców będą ginekolodzy, położne i inni specjaliści, którzy podpowiedzą, jak dbać o dziecko w pierwszych miesiącach jego życia. Z pomocą przyjdzie fizjoterapeuta, który objaśni, dlatego warto karmić piersią, jak pracować z dziećmi, gdy mają kolki czy przykurcze po porodzie, jak udzielić dziecku pierwszej pomocy w nagłej potrzebie.

Targi Mother&Baby to także miejsce w którym kobiety będą mogły poczuć się pięknie. W strefie pielęgnacji czekać na nie będą styliści, wizażyści, specjalistki od prawidłowo dobranego stanika - czyli braffiterki. Gdy mamy zajmą się sobą, tatusiowie będą mogli udać się z dziećmi do stref zabaw. Na nieco starsze maluchy czekać będzie plac z Lego Duplo, gumy do skakania, szarfy, skakanki, hula-hoop i wiele innych zabaw - dzisiaj nieco zapomnianych, ale wciąż atrakcyjnych.

Ciekawym doświadczeniem dla ojców będzie możliwość przyczepienia sobie trzykilogramowego brzucha. To dobra okazja, by mężczyźni choć przez chwilę poczuli, jak mamom jest ciężko albo jest im jak niewygodnie załatwić potrzeby fizjologiczne.

Już w sobotę relacja wideo z targów.

 

Mother&Baby

9 i 10 kwietnia 2016 r.

AmberExpo, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

wstęp 15 zł, dzieci - bezpłatnie

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora