PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lider strzelców pierwszej ligi nowym piłkarzem Lechii

Lider strzelców pierwszej ligi nowym piłkarzem Lechii
We wtorek, 11 lutego, nowym piłkarzem biało-zielonych został niespełna 22-letni Omran Haydary, prawoskrzydłowy, który może grać również na pozycji napastnika i lewego skrzydłowego. Afgańczyk ostatnio grał w Olimpii Grudziądz, z 12 golami jest liderem strzelców pierwszej ligi.
Afgańczyk Omran Haydary w biało-zielonej koszulce
Afgańczyk Omran Haydary w biało-zielonej koszulce
fot. www.lechia.pl

 

Omran Haydary urodził się w Holandii, w miejscowości Heerlen, ale jest obywatelem Afganistanu. Ma 171 cm wzrostu, gra najczęściej na pozycji prawoskrzydłowego. karierę zaczynał w holenderskiej Rodzie Kerkrade. W 2017 roku przeszedł do FC Emmen, w którym zadebiutował w Eerste Divisie (druga liga holenderska) - zagrał w 16 meczach, strzelił 4 gole i zanotował 3 asysty. Po sezonie odszedł do FC Dordrecht (również druga liga), gdzie zagrał w 17 meczach i dwukrotnie pokonał bramkarzy rywali. W lipcu 2019 roku dołączył do pierwszoligowej Olimpii Grudziądz - w 20 meczach strzelił 12 goli i 2 razy asystował. Po rundzie jesiennej był liderem klasyfikacji strzelców na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Haydary jest także 5-krotnym reprezentantem Afganistanu, strzelił jedną bramkę - w spotkaniu towarzyskim z Tadżykistanem, które zakończyło się remisem 1:1.

Kontrakt został podpisany do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Portal Transfermarkt.pl wycenia Afgańczyka na 150 tys. euro (ostatnie dane: lipiec 2019). 


INNE TRANSFERY LECHII:

Ze Gomes i Łukasz Zwoliński nowymi napastnikami Lechii

Kilku piłkarzy odeszło, mają przyjść nowi, Bartosz Kopacz w Lechii od lipca 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl