PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trans, psychodelia, rock. Legendarna Apteka zagra w Kwadratowej

Trans, psychodelia, rock. Legendarna Apteka zagra w Kwadratowej
W niedzielę, 31 marca, w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa” koncert zagra legendarny trójmiejski zespół Apteka, Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego.
Zespół Apteka zagra koncert w klubie Kwadratowa w niedzielę, 31 marca
Zespół Apteka zagra koncert w klubie „Kwadratowa” w niedzielę, 31 marca
mat. prasowe
 
Apteka od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Legendarny trójmiejski zespół powstał w 1983 roku w Gdyni z inicjatywy Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego i Macieja Błasiaka. Początkowo miał być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, nieoczekiwanie wyrósł jednak ponad swoje założenia, stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu.
 
W czasie swojego ponad 30-letniego istnienia zespół wydał kilka krążków (m.in. „Synteza”, „AAA...”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live'92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych.
 
Styl Apteki trudno jednoznacznie określić. To trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość - o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Cytując lidera grupy Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego: „zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…)”.
 
Na żywo zespół Apteka usłyszymy w niedzielę, 31 marca, w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa” (Gdańsk, ul. Siedlicka 4). Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Otwarcie drzwi klubu o godz. 18:00. Bilety: w przedsprzedaży w biurze klubu 30 zł / online: goingapp.pl 32 zł. W dniu koncertu: 40 zł.
 
 
 
Uwaga! Mamy dla naszych Czytelników cztery dwuosobowe zaproszenia na to wydarzenie. Aby otrzymać jedno z nich, wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie. Wygrywają cztery pierwsze osoby, które prześlą prawidłową odpowiedź.
 
Pytanie: W którym roku powstał zespół Apteka?
 
Odpowiedzi, z podaniem własnego imienia i nazwiska, należy przesyłać do środy, 27 marca, 2019 roku, do godz. 12:00 na adres mailowy: konkurs@gdansk.pl. W temacie maila prosimy wpisać: Apteka - konkurs. Zwycięzców o wygranej i sposobie odbioru nagrody poinformujemy drogą elektroniczną w dniu rozwiązania konkursu, tj. 27 marca.
 
 
REGULAMIN KONKURSU
 
1. Organizatorem konkursu „Apteka - wygraj bilety na koncert” jest Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa”.
 
2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.
 
3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.
 
4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.
 
5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres konkurs@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: Apteka - konkurs.
 
6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.
 
7. Nagrodą w konkursie jest jeden podwójny bilet na koncert, który odbędzie się 31 marca 2019 r.
 
8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.
 
9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.
 
10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.
 
11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji, zwycięzcą ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.
 
12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.
 
 
Udział w konkursie jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem konkursu i akceptacją jego treści, a także wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych niezbędnych do realizacji konkursu, w wysłanym przez uczestnika w mailu do redakcji. 
 
 
 
oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl