PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Koncert Jubileuszowy Polskiego Chóru Kameralnego
Koncert Jubileuszowy Polskiego Chóru Kameralnego
Polski Chór Kameralny w tym roku obchodzi 40. urodziny. Z tej okazji w piątek, 28 września, w pięknych wnętrzach Archikatedry Oliwskiej odbędzie się uroczysty Koncert Jubileuszowy.
Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis to zaledwie jedna z dwóch samodzielnych instytucji chóralnych w Polsce. Należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych
Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis to zaledwie jedna z dwóch samodzielnych instytucji chóralnych w Polsce. Należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych
mat. prasowe

Podczas Koncertu Jubileuszowego Polskiego Chóru Kameralnego, który odbędzie się w piątek, 28 września, w Archikatedrze Oliwskiej (Gdańsk, ul. Bp. Edmunda Nowickiego 5), z okazji 40-lecia istnienia instytucji usłyszymy dwie wyjątkowe kompozycje o charakterze sakralnym. W niezwykłej akustyce oliwskiej katedry zabrzmi muzyka Stanisława Sylwestra Szarzyńskiego i dzieło Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego - stanowiące jedno z najwspanialszych osiągnięć muzyki polskiego baroku.

W koncercie wezmą udział cenieni w Polsce i za granicą śpiewacy, oraz argentyński artysta Juan Sebastian Lima, jeden z najbardziej rozchwytywanych wirtuozów teorby, lutni i gitary barokowej swojego pokolenia. Nad całością będzie czuwał Jan Łukaszewski, dyrygent i dyrektor Polskiego Chóru Kameralnego, zaliczany do najwybitniejszych w Europie specjalistów w dziedzinie muzyki chóralnej.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:30. Bilety: 30-40 zł.

Uwaga! U nas do wygrania trzy podwójne wejściówki na to wydarzenie! Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Z jakiego państwa pochodzi Juan Sebastian Lima - wirtuoz, który wystąpi podczas koncertu?

Odpowiedzi z podaniem własnego imienia i nazwiska należy przesyłać do czwartku, 27 sierpnia 2018 roku, do godz. 11.00 na adres mail: konkurs@gdansk.pl. Zwycięzców o odebraniu biletów poinformujemy drogą elektroniczną. W temacie maila prosimy wpisać: Koncert Jubileuszowy Polskiego Chóru Kameralnego.

Więcej o wydarzeniu: Koncert Jubileuszowy Completorium z okazji 40- lecia Polskiego Chóru Kameralnego

Polski Chór Kameralny w niezwykłych wnętrzach Katedry Oliwskiej
Polski Chór Kameralny w niezwykłych wnętrzach Katedry Oliwskiej
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP


REGULAMIN KONKURSU

1. Organizatorem konkursu „Koncert Jubileuszowy Polskiego Chóru Kameralnego” jest Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz Polski Chór Kameralny.

2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.

3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.

4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.

5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres konkurs@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: Koncert Jubileuszowy Polskiego Chóru Kameralnego.

6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.

7. Nagrodą w konkursie jest jeden podwójny bilet na Koncert Jubileuszowy Polskiego Chóru Kameralnego w dniu 28 września 2018 r.

8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.

9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.

10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.

11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji, zwycięzcą ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.

12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.

Udział w konkursie jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem konkursu i akceptacją jego treści, a także wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych niezbędnych do realizacji konkursu,w wysłanym przez uczestnika w mailu do redakcji.

Polityka prywatności

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl