PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kokoszki. Uwaga, kierowcy! Zamknięcie skrzyżowania ul. Kartuskiej z ul. Inżynierską

Kokoszki. Uwaga, kierowcy! Zamknięcie skrzyżowania ul. Kartuskiej z ul. Inżynierską
Rozbudowa ul. Kartuskiej nabiera tempa. Prace rozpoczęły się od strony ul. Nowatorów. By móc rozpocząć kolejny etap robót, konieczne jest zamknięcie skrzyżowania ul. Kartuskiej z ul. Inżynierską oraz 300-metrowego odcinka ul. Inżynierskiej. Nastąpi to w czwartek, 10 września, w godzinach porannych. Którędy wyznaczono objazd?
Rozbudowa ul. Kartuskiej wchodzi w kolejny etap prac
Rozbudowa ul. Kartuskiej wchodzi w kolejny etap prac
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

- Utrudnienia dotyczyć będą także ruchu pieszych na tym odcinku. Objazd wyznaczono ul. Kalinową i ul. Azaliową. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca września - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Inżynierskiej wynikają z prowadzonych prac przy rozbudowie  ul. Kartuskiej.

 

1
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Obecny etap rozbudowy ul. Kartuskiej prowadzony będzie na odcinku od ul. Otomińskiej do skrzyżowania z ul. Nowatorów, o długości około 1,2 km. Na wspomnianym fragmencie kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Wybudowane zostaną także nowe chodniki, oświetlenie i droga rowerowa. Inwestycja obejmie również budowę sieci podziemnych: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowych i gazowej. Zamontowane zostaną ekrany akustyczne.

 

   Rozbudowa ul. Kartuskiej. Zaczyna się realizacja nowego etapu - ruszyły pierwsze prace ziemne

 

Rozbudowa ul. Kartuskiej, planowana docelowo do granic Gdańska, oraz w sąsiedniej gminie, będzie realizowana etapowo:

• etap I - odcinek od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów (właśnie rozpoczęto realizację prac),

• etap II - odcinek od ul. Nowatorów do granicy miasta wraz ze skrzyżowaniem z drogą lokalną na granicy miasta i rozbudową drogi na terenie gminy Żukowo.

W ramach całej zaplanowanej na tej ulicy inwestycji, rozbudowane bądź zbudowane zostaną też skrzyżowania ul. Kartuskiej z drogami poprzecznymi. Zakłada się też rozbudowę tych dróg "w zakresie niezbędnym dla stworzenia pełnego układu komunikacyjnego": skrzyżowanie z ul. Nową Inżynierską (wraz z budową dróg serwisowych zapewniających obsługę komunikacyjną terenów przylegających do ul. Kartuskiej), z ul. Nowatorów, z ul. Nową Stokłosy, z ul. Bysewską i z drogą lokalną.

 

   Ruszają prace związane z zagospodarowaniem trzech zbiorników retencyjnych 

 

Realizacja I etapu rozbudowy ul. Kartuskiej pochłonie 37,4 mln złotych. Ministerstwo Infrastruktury przyznało na rozbudowę ul. Kartuskiej (od ulicy Otomińskiej do ul. Nowatorów) dotację wysokości 13,5 mln zł - na rok 2020. Na całe zadanie miasto zabezpieczyło w budżecie 29,47 mln zł (2020) i 29 mln zł (2021), łącznie - 58,47 mln zł.

Wykonawcą robót jest konsorcjum dwóch firm: Kruszywo Sp. z o.o. oraz Bituminium Sp. z o.o. Termin realizacji to przełom 2021/2022 r.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl