PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ruszają prace związane z zagospodarowaniem trzech zbiorników retencyjnych

Ruszają prace związane z zagospodarowaniem trzech zbiorników retencyjnych
Podpisano umowy dotyczące zagospodarowania trzech gdańskich zbiorników retencyjnych: Zbiornika Kiełpinek, Łabędzia i Augustowska. Inwestycje zostaną przeprowadzone w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Zbiornik Jabłoniowa
Zbiornik Jabłoniowa
fot. mat. DRMG

 

Budżet Obywatelski: rusza budowa toru rolkarsko-biegowego wokół zbiornika Jabłoniowa

W najbliższych dniach ruszą prace związane z zagospodarowaniem dwóch zbiorników retencyjnych – Kiełpinek i Łabędzia. Umowy na realizację zadań podpisano w minionym tygodniu.

Zbiornik Łabędzia, który znajduje się w pobliżu al. Pawła Adamowicza i ul. Łabędzia zyska nowe oświetlenie LED. Wokół zbiornika zamontowane zostaną także ławki. Prace zakończą się do końca grudnia 2020 r. 

Ich koszt wyniesie ponad 159 tys. złotych, a wykonawcą jest firma Instal-Bud Jerzy Labudda, która zrealizuje także budowę oświetlenia wokół Zbiornika Kiełpinek. Latarnie LED pojawią się tam do końca listopada. Koszt inwestycji wyniesie ponad 191 tys. złotych.

Nowe atrakcje przy sześciu zbiornikach retencyjnych w Gdańsku. Co i gdzie?

Zbiornik Augustowska
Zbiornik Augustowska
fot. mat. DRMG


Rozpoczęły się już także prace związane z zagospodarowaniem Zbiornika Augustowska. Na początku sierpnia podpisano umowę na kolejne elementy zagospodarowania tego zbiornika. Za ponad milion złotych firma Elsik w pobliżu Zbiornika Augustowska wybuduje boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, siłownię zewnętrzną, linarium, które  zyskają także oświetlenie. Realizacja zakończy się do końca roku.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie także asfaltowa droga techniczna dla pieszych i rowerzystów o długości niemal 700 m. Ponadto przy zbiorniku pojawi się 12 lamp ulicznych. 

Wykonawcą prac jest firma Aspergo Maciej Dziechciński, który zrealizuje zadanie za 320 tys. złotych. Prace zakończą się w październiku 2020 r.

 

Zbiornik Świętokrzyska
Zbiornik Świętokrzyska
fot. mat. DRMG


- Przypomnijmy, że jednocześnie postępują prace na kolejnych trzech zbiornikach, które zakończą się w tym roku. Wokół Zbiornika Jabłoniowa powstaje tor rolkarski, spory postęp prac można także zaobserwować na Zbiornikach Świętokrzyska I i II, gdzie m.in. powstają podbiegi dla biegaczy i ścieżka dla spacerowiczów – wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Wspomniane zadania są przeprowadzone w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska koordynuje 44 zadania z Budżetu Obywatelskiego 2019 i kolejne 43 zadania z Budżetu Obywatelskiego 2020. Cykl realizacji zadań z BO przewidziany jest na dwa lata.
oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl