PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Już ponad 844 tys. złotych: rośnie udział gdańszczan w WOŚP - dzięki aukcjom internetowym
Już ponad 844 tys. złotych: rośnie udział gdańszczan w WOŚP - dzięki aukcjom internetowym
Okrągła, jubileuszowa 25. rocznica Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazała się rekordowa. Trwa liczenie - ostateczne wyniki gdańskiej zbiórki zostaną podane pod koniec lutego - ale już wiadomo, że ubiegłoroczny rekordowy wynik ponad 744 tys. złotych został pobity. Z samych puszek w tym roku w Gdańsku uzbierano ponad 833 tys. złotych. Nadal trwają również aukcje charytatywne na Allegro, które już przyniosły WOŚP blisko 11 tys. złotych. Najwyższą cenę jak na razie uzyskała ławka z dedykacją w Parku Oliw

1200 wolontariuszy opanowało ulice Gdańska podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Efekt zbiórki jest imponujący!
1200 wolontariuszy opanowało ulice Gdańska podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Efekt zbiórki jest imponujący!
Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Gdańszczanie mogą mieć powód do dumy - dzięki hojności darczyńców, w naszym mieście podczas tegorocznego wielkiego finału 25. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 15 stycznia, udało się zebrać co najmniej 833 tysiące złotych. Co najmniej - bo dokładne wyniki będą znane pod koniec lutego 2017 r.

- Szacunkowo zamknęliśmy tę kwotę na ponad 833 tys. złotych. To są deklarowane kwoty zebrane z banków, gdańskich sztabów, itd. Teraz bank od nowa przelicza wszystkie środki - mówi Agnieszka Buczyńska, gdańska koordynatorka WOŚP. - Ta liczba teraz nie będzie na bieżąco weryfikowana. Realną, ostateczną kwotę podamy pod koniec lutego. Kwota ostateczna zawsze różni się na plus w porównaniu z tym, ile podajemy „na gorąco” - podkreśla Buczyńska.

Jak co roku WOŚP zasilą także pieniądze pozyskane z gdańskich aukcji, które rozpoczęły się 4 stycznia 2017 r. Są już pierwsze wygrane - dotychczas wylicytowano 8 związanych z naszym miastem przedmiotów i usług, na łączną kwotę blisko 11 tys. złotych. Wszystkie te aukcje skończyły się w środę i czwartek (18-19 stycznia):

  • Za najwyższą kwotę wylicytowano dębową ławkę z dedykowaną tabliczką, która stanie w prestiżowym miejscu w Parku Oliwskim - 4 tys. 550 złotych
  • Za 2 tys. 225 złotych poszedł natomiast rejs z patrolem wodnym Straży Miejskiej w Gdańsku, podczas którego będzie można zobaczyć jak wygląda dzień pracy funkcjonariuszy
  • Największą popularnością wśród dotychczasowych licytujących cieszyła się koszulka z autografami zawodników Lechii Gdańsk i emblematami klubu - szczęśliwy nabywca pokonał 18 rywali, oferując 2 tys. 25 złotych. 
  • Z kolei koszulka z autografami hokeistów MH Automatyka Gdańsk i nazwiskiem obecnego trenera gdańszczan, Andrieja Kowalewa, poszła za 1 tys. 325 złotych
  • Mniej szczęścia miała koszulka reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych z autografami zawodników w pakiecie z podpisaną piłką i plakatem z meczu Polska-Serbia - całość poszła za niewiele ponad 1 tys. złotych. 
  • Za mniejsze kwoty wylicytowano pamiątkowy fragment planki z żaglowca STS „Generał Zaruski”, piłkę z autografami zawodników Lechii Gdańsk i przejazd gondolą VIP Koła Widokowego AmberSky.

To oczywiście nie koniec - do wylicytowania zostało jeszcze 15 przedmiotów i usług związanych z Gdańskiem. Ostatnie aukcje zakończą się 27 stycznia 2017 r. Licytuj, wygrywaj, pomagaj! Trwają aukcje internetowe dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Uzyskana kwota zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WOŚP, podobnie jak zebrane wcześniej w Gdańsku, podczas tegorocznego wielkiego finału WOŚP, ponad 833 tysięcy złotych. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych, oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Datki zebrane do charakterystycznych puszek są rekordowe, ale obecny stan aukcji charytatywnych prowadzonych przez Miasto Gdańsk także daje niezły wynik - w zeszłym roku miasto podczas aukcji zebrało 35 tysięcy złotych. Największym zainteresowaniem cieszył się wówczas kombinezon Roberta Kubicy, który ostatecznie poszedł za ponad 12 tys. Za ponad 3 tys. złotych wylicytowano natomiast rajdowe rękawice Kajetana Kajetanowicza, tę samą kwotę uzyskano również za złoty medal z Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej. Dwa lata wcześniej z gdańskich aukcji internetowych WOŚP otrzymał 25 tysięcy złotych.

Czytaj też: Agnieszka Buczyńska, gdańska koordynatorka WOŚP: - Dziękujemy Wam za dobroć i hojność!

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze