PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

GAK po sąsiedzku. Innowacyjne zmiany w gdańskich domach kultury

GAK po sąsiedzku. Innowacyjne zmiany w gdańskich domach kultury
Gdański Archipelag Kultury (sieć gdańskich domów kultury) rozpoczyna cykl spotkań z mieszkańcami, których celem jest wspólne zbudowanie wizji współczesnego domu kultury. Chodzi o stworzenie miejsc niekomercyjnych, bliskich społeczności lokalnej, które odpowiadają na jej potrzeby i oczekiwania.
Otwarcie domu sąsiedzkiego na Siedlcach, styczeń 2016 r. W Gdańsku od lat podejmowanych jest wiele działań na rzecz aktywizacji społeczności loklanych. Inicjatywa GAK jest kolajną z nich
Otwarcie domu sąsiedzkiego 'Zakopianka' na Siedlcach, styczeń 2016 r. W Gdańsku od lat podejmowanych jest wiele działań na rzecz aktywizacji społeczności loklanych. Inicjatywa GAK jest kolajną z nich
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Pierwsze z serii 14 spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami zaplanowano na czwartek, 25 października, w domu kultury w Brzeźnie. Na godz. 17 przygotowano podwieczorek, rozmowy rozpoczną się godzinę później. Wszystkie spotkania pod hasłem “Poznaj swój dom kultury!” odbywają się w podobny sposób.

Harmonogram spotkań:

  • 25.10 i 22.11 Projektornia GAK / Dworska 29a Brzeźno
  • 08.11 i 11.12 Stacja Orunia GAK / Dworcowa 9 Orunia
  • 12.11 i 03.12 Plama GAK / Pilotów 11 Zaspa
  • 13.11 i 29.11 Gama GAK / Starowiejska 15/16 Letnica
  • 15.11 i 13.12 Dom Sztuki GAK / Stryjewskiego 25 Stogi
  • 20.11 i 13.12 Wyspa Skarbów GAK / Turystyczna 3 Wyspa Sobieszewska
  • 27.11 i 04.12 Winda GAK / Racławicka 17 Wrzeszcz

start: podwieczorek od 17.00, rozmowy od 18.00

GAK w materiałach promocyjnych zwraca się bezpośrednio do mieszkańców: “Czy byłeś już w naszych domach kultury? Jeśli nie, to zapraszamy! Gdański Archipelag Kultury czeka na Ciebie! Przyjdź na spotkanie i porozmawiajmy o tym, jaki jest Twój wymarzony dom kultury. Dużo się u nas dzieje - film, koncert, taniec, teatr, spotkania z interesującymi ludźmi, ale mamy przestrzeń na nowe wyzwania i ciekawe pomysły - może chcesz coś dodać? Spotkajmy się, opowiedz, jak lubisz odpoczywać, jaka kultura jest Ci bliska, co Cię rozwija? Zależy nam, abyś znalazł u nas swoje miejsce. Do zobaczenia!”

Organizatorzy zapowiadają, że to dopiero początek zmian, które kontynuowane będą przez cały 2019 rok.

Jak uzyskać szczegółowe informacje na temat warsztatów? Kontakt: tel. (58) 306-66-76, mail: sekretariat@gak.gda.pl bądź bezpośredni kontakt z oddziałami GAK, w których będą odbywały się poszczególne warsztaty - dane kontaktowe Filii GAK w zakładce "Znajdź Instytucję"

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl