PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Finał Ligi Europy 2020 w Gdańsku. Zobacz klip wideo reklamujący to wydarzenie

Finał Ligi Europy 2020 w Gdańsku. Zobacz klip wideo reklamujący to wydarzenie
27 maja 2020 roku Gdańsk będzie gospodarzem finałowego meczu Ligi Europy. Z tej okazji do internetu trafił film reklamujący to sportowe święto. Zobacz jak Miasto Gdańsk promuje czekający nas finał.
Sektorówka reklamująca finał Ligi Europy 2020
Sektorówka reklamująca finał Ligi Europy 2020
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Władze UEFA zdecydowały o rozegraniu finału Ligi Europy 2020 na Stadionie Energa Gdańsk rok temu. Nasze miasto pokonało innego kandydata do roli gospodarza - portugalskie Porto. Rozgrywki Ligi Europy UEFA to po Lidze Mistrzów drugi najważniejszy piłkarski turniej klubowy na kontynencie. Grają w nim renomowane zespoły. W ostatnich trzech finałach spotkały się: Manchester United i AFC Ajax Amsterdam, Atlético Madryt z Olympique Marsylia oraz Chelsea F.C. z Arsenalem Londyn. Za rok również możemy spodziewać się gwiazd tego formatu. Warto już teraz zarezerwować sobie dzień wolny 27 maja 2020 r.

Miasto Gdańsk wyprodukowało spot, który reklamuje to wydarzenie. 14 września podczas meczu drużyn Ekstraklasy Lechii Gdańsk i Lecha Poznań oczom kibiców ukazał się baner. Była to gigantyczna sektorówka, którą rozwinięto na trybunach. Widać na niej piłkarski puchar, a także charakterystyczne miejskie obiekty - Fontannę Neptuna, Żurawia, Złota Bramę, Dwór Artusa i stoczniowe dźwigi. Całość została sfilmowana, zmontowana i trafiła do sieci. Ma już ponad 15 tys. widzów.


Zobacz klip reklamujący finał Ligi Europy 2020:

 


Stadion Energa Gdańsk należy do najwyższej, 4. kategorii obiektów piłkarskich według UEFA. Został wybudowany na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Oddano go do użytku w sierpniu 2011 r. Inwestorem i właścicielem obiektu jest Miasto Gdańsk. Największą imprezą, jaką do tej pory gościł gdański stadion było EURO 2012. Rozegrano na nim cztery mecze - trzy grupowe i jeden ćwierćfinał. Na gdańskim stadionie grała też reprezentacja Polski, organizowano też tutaj towarzyskie mecze klubowe (np. Lechii Gdańsk z FC Barcelona), a także koncerty muzyczne (m.in. Jeniffer Lopez, Justine Timberlake, Bon Jovi, Guns N’ Roses).

Na co dzień na Stadion Energa Gdańsk mecze rozgrywa drużyna Lechii Gdańsk.

Czytaj też: UEFA oficjalnie: Gdańsk gospodarzem finału Ligi Europy w roku 2020 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl