PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Festiwal Kolorów. Noc Świętojańska w Gdańsku rozpoczęła się o godz. 15.00. FOTOREPORTAŻ
Festiwal Kolorów. Noc Świętojańska w Gdańsku rozpoczęła się o godz. 15.00. FOTOREPORTAŻ
Lato zaczyna się w Gdańsku! - tak brzmi hasło Nocy Świętojańskiej, która tradycyjnie odbywa się 23 czerwca. W tym roku - podobnie jak przed rokiem - połączona została z Festiwalem Kolorów. Impreza odbyła się na Placu Zebrań Ludowych. Wieczorem wystąpiły muzyczne gwiazdy: Majestic i C-BooL.
Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej odbywał się na Placu Zebrań Ludowych
Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej odbywał się na Placu Zebrań Ludowych
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej to impreza skierowana przede wszystkim do młodzieży w wieku 14-25 lat. Wstęp na Plac Zebrań Ludowych jest wolny. 

- Ograniczeń wiekowych jednak nie ma - podkreślała w naszym wideoczacie Paulina Chełmińska z Gdańskiego Archipelagu Kultury, który jest organizatorem imprezy. 

Zabawa rozpoczęła się o godz. 15.00. Atrakcją było posypywanie uczestników kolorowymi proszkami holi. Barwny pył był rozpylany w powietrzu co godzinę, przez specjalne wyrzutnie, zamontowane pod sceną. Pierwszy wyrzut kolorów odbył się o godz. 16.00, ostatni o godz.19.00. 

- Proszek do rozpylania to tak naprawdę zabarwiona mąka kukurydziana - tłumaczyła Chełmińska. - Barwniki są naturalne, atestowane, absolutnie bezpieczne. Łatwo je zmyć z ciała i wyprać z ubrań. 

Przez cały czas na scenie pojawiali się muzycy i DJ-e, przeważnie z Trójmiasta. O godz. 20.00 rozpoczął się koncert zespołu Majestic, około godz. 21.30 na scenie pojawiła się gwiazdaa wieczoru - polski DJ i producent muzyczny C-BooL. 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl