PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Braliście ślub w 1980 roku w Gdańsku? Opowiedzcie o tym!

Braliście ślub w 1980 roku w Gdańsku? Opowiedzcie o tym!
Poszukiwane są pary, które powiedziały sobie "tak" między sierpniem a grudniem 1980 roku w dawnym Pałacu Ślubów w Gdańsku. Takie wspomnienia zostaną nagrane i zarchiwizowane dla kolejnych pokoleń. Może też powstać wystawa fotograficzna!

Grażyna i Piotr Wojnowscy powiedzieli sobie tak w Pałacu Ślubów w Gdańsku w 1980 roku
Grażyna i Piotr Wojnowscy powiedzieli sobie tak w Pałacu Ślubów w Gdańsku w 1980 roku
Zbigniew Kosycarz/ KFP

To szperanie w historii, ale od strony bardzo romantycznej. Miłość z polityką w tle.

Nasz portal pośredniczy w szukaniu par, które między sierpniem a grudniem 1980 roku powiedziały sobie „tak” w dawnym Pałacu Ślubów przy Al. Grunwaldzkiej 5 w Gdańsku.

W tym czasie narodziła się też tradycja składania przez nowożeńców kwiatów pod powstającym pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970. Był to bowiem okres, w którym cała Polska wkraczała na „nową drogę życia”.

A po ślubie? Pod Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 (tutaj jeszcze w budowie)
A po ślubie? Pod Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 (tutaj jeszcze w budowie)
archiwum Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych

Państwa wspomnienia zostaną uwiecznione w formie zdjęć, nagrań i wywiadów, które pozwolą następnym pokoleniom zrozumieć ten czas, pokazać go poprzez historie poszczególnych gdańszczanek, gdańszczan i ich rodzin.

Zwieńczeniem będzie wystawa fotografii, zaplanowana na sierpień, a także „wesele” dla par, które wzięły udział w projekcie, zorganizowane we wspomnianym Pałacu Ślubów.

Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby się podzielić swoimi przeżyciami. Akcja prowadzona jest w ramach projektu “ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ”, koordynowanego przez Europejskie Centrum Solidarności. Projekt realizuje Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych (jego siedziba mieści się obecnie właśnie w byłym już obecnie Pałacu Ślubów). Wszystkich chętnych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonu: 518 238 803 lub (58) 344 40 39 bądź adresem e-mail antonina.paplinska@fundacjarc.org.pl.

Organizatorki czekają na zgłoszenia do 15 sierpnia.

oprac. SŁwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl