PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Biegają i pomagają – całą rodziną! Bieg Czyste Miasto Gdańsk

Biegają i pomagają – całą rodziną! Bieg Czyste Miasto Gdańsk
Już w tę sobotę, 15 września, odbędzie się IV edycja Rodzinnego Biegu „Czyste Miasto Gdańsk” i impreza towarzysząca „Święto Południa Gdańska”. Po raz pierwszy uczestnicy pomogą dzieciom z hospicjum. W programie też wiele atrakcji dla rodzin.
Bieg Czyste Miasto Gdańsk to cykliczna impreza biegowa dla całej rodziny i mnóstwo atrakcji
Bieg Czyste Miasto Gdańsk to cykliczna impreza biegowa dla całej rodziny i mnóstwo atrakcji
mat. Zakład Utylizacyjny w GdańskuW tym roku po raz pierwszy wydarzenie zyskało mocny, charytatywny wymiar - środki z wpisowego po raz pierwszy będą przekazywane na pomoc dzieciom z Pomorskiego Hospicjum. Każde 5 zł z opłaty startowej zostanie przekazane na cel charytatywny.

Biegi mają na celu propagowanie idei Czystego Miasta Gdańska z naciskiem na dbałość o publiczne tereny rekreacyjne i sportowe, popularyzację i rozpowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, a także promocję Miasta Gdańska.

Do biegu dla dzieci zgłosiła się rekordowa liczba – pół tysiąca małych entuzjastów sportu.

Zobacz relację wideo z ubiegłego roku:


Ale to nie wszystko! Podczas Święta Południa Gdańska każdy będzie mógł wesprzeć potrzebujących.Na wydarzenie zaproszeni są również mieszkańcy, którzy nie będą mogli lub nie będą chcieli tego dnia pobiec. Będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku i oddać krew. Niedaleko miejsca startu biegu stanie krwiobus. Tam też można dowiedzieć się jak zostać honorowym dawcą. Z kolei na stoisku Fundacji DKMS będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych. Wystarczy tylko kilka sekund, aby nasz kod genetyczny trafił do bazy, z której będą mogły skorzystać osoby z nowotworami krwi.

Dla rodzin z dziećmi zaplanowano również szereg atrakcji w ramach pikniku ekologicznego m.in.: warsztaty upcyclingowe, eko hokej, eurobungee, czy zabawy „drugie życie papieru” i „ekologiczni bokserzy”. Biegi ruszają ze Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Człuchowskiej 6.


oprac. AD