Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Amber Cup dla Lechii. Marco Paixao także

Sławomir Peszko był kapitanem gdańskiej Lechii podczas dziesiątej edycji turnieju Amber Cup. Po kilkugodzinnych zmaganiach wzniósł zwycięski puchar. - To była fajna zabawa, ale też dobre przetarcie przed rozpoczęciem rundy wiosennej w ekstraklasie - mówił Peszko. Klub podpisał 2,5-letni kontrakt z Marco Paixao.

Amber Cup dla Lechii. Marco Paixao także
A
A
data publikacji: 10 stycznia 2016 r.

Lechia była najlepsza w Amber Cup, Sławomir Peszko najskuteczniejszym jej zawodnikiem
Lechia była najlepsza w Amber Cup, Sławomir Peszko najskuteczniejszym jej zawodnikiem
Jerzy Pinkas

- To był bardzo udany turniej - cieszył się Daniel Kaniewski, dyrektor generalny Amber Cup. - Pod względem sportowym zdecydowanie najlepszy z dotychczas rozegranych.

Turniej po raz pierwszy rozegrany został poza Słupskiem. W Ergo Arenie oprócz Lechii Gdańsk wystąpiły m.in. ekipy Śląska Wrocław, Podbeskidzia Bielsko Biała, Chojniczanki Chojnice, Drutex Bytovia Bytów oraz mieszane drużyny, w których składach nie brakowało byłych reprezentantów kraju Fabryka Futbolu (Łukasz Garguła) i Polska Stars (Kamil Kosowski, Tomasz Frankowski, Tomasz Kłos).

Lechia wygrała zasłużenie, choć w rozgrywkach grupowych przytrafiła się porażka – z Fabryką Futbolu 0:1. W finale biało-zieloni zrewanżowali się, wygrywając pewnie 2:0.

- To był dobry turniej. Fajna zabawa, ale też dobre przetarcie przed rozpoczęciem rundy wiosennej w ekstraklasie - mówił kapitan biało-zielonych w tym turnieju Sławomir Peszko, zdobywca pięciu goli.

Lechia do turnieju przystąpiła w składzie: Łukasz Budziłek i Marko Marić w bramce oraz Mario Maloca, Sławomir Peszko, Michał Chrapek, Daniel Łukasik, Lukas Haraslin, Juliusz Letniowski, Michał Żebrakowski, Adam Gołuński i Adam Chrzanowski.

Mecze Lechii

W grupie:

  • Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 4:0. Bramki dla Lechii: Peszko (2), Łukasik, Gołuński
  • Lechia Gdańsk – Chojniczanka 3:2. Bramki dla Lechii: Haraslin (2), Peszko
  • Lechia Gdańsk – Fabryka Futbolu 0:1

Półfinał:

  • Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3. Bramki dla Lechii: Peszko, Chrapek (2), Żebrakowski

Finał:

  • Lechia Gdańsk – Fabryka Futbolu 3:1. Bramki dla Lechii: Żebrakowski, Maloca, Peszko


W meczu Oldobojów Lechii Gdańsk i Wisły Kraków brylował Kamil Kosowski (z lewej)
W meczu Oldobojów Lechii Gdańsk i Wisły Kraków brylował Kamil Kosowski (z lewej)
Jerzy Pinkas

Oldboje w formie

Podczas turnieju odbyło się kilka meczów pokazowych. Jednym z nich był mecz oldbojów Lechii Gdańsk i Wisły Kraków.

W ekipie biało-zielonych zagrali: Dariusz Gładyś, Piotr Opuszewicz, Robert Sierpiński, Dawid Banaczek, Tomasz Dawidowski, Maciej Kalkowski, Krzysztof Brede, Lech Kulwicki, Paweł Pęczak, Marcin Kubsik, Jacek Manuszewski, Janusz Melaniuk, Zenon Małek i Maciej Bałaziński. W Wiśle brylowali byli reprezentanci kraju, m.in. Tomasz Frankowski, Kamil Kosowski, Tomasz Kłos, Łukasz Garguła czy Daniel Dubicki i Olgierd Moskalewicz.

Lechiści przegrali 2:4 a gole dla gdańszczan zdobyli Kubsik i Melaniuk. 

Marco Paixao podpisał z Lechią 2,5-letni kontrakt
Marco Paixao podpisał z Lechią 2,5-letni kontrakt
Lechia Gdańsk

Paixao z Lechią

W piątek, 8 stycznia, w Gdańsku pojawił się Marco Paixao, który przeszedł badania lekarskie. 31-letni portugalski pomocnik w sobotę podpisał 2,5-letni kontrakt z Lechią.

- Chciałbym pomóc drużynie piąć się w górę tabeli, strzelać bramki i nawet jeszcze w tym sezonie spróbować zakwalifikować się do Ligi Europejskiej - zapowiedział Portugalczyk.

Portugalczyk był ostatnio zawodnikiem Sparty Praga, w której rozegrał trzy ligowe spotkania, dwa w Lidze Europejskiej oraz jedno w Pucharze Czech. Wcześniej – w sezonach 2013/14 i 2014/15 był gwiazdą Śląska Wrocław, w którym rozegrał 57 meczów ligowych, zdobywając 27 goli.

Na treningu Paixao pojawi się w środę, 13 stycznia. W poniedziałek, 11 stycznia, klub ma podpisać umowę z Piotrem Nowakiem, który będzie nowym szkoleniowcem biało-zielonych.

-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora