Zwierzoferie w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym - do 27 stycznia. Zobacz wszystkie atrakcje

Gdański Ogród Zoologiczny, jak co roku w okresie ferii, zaprasza dzieci i dorosłych do wspólnego spędzania czasu na zabawie i nauce. W zimowym programie znalazły się zajęcia z opiekunami zwierząt, nauka o tropach, warsztaty szycia pacynek czy spotkania z kozami. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
18.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zdjęcie lwa z bliska
Gdański Ogród Zoologiczny jest czynny cały rok, również w soboty i niedziele czy dni świąteczne. W ferie organizuje dodatkowe atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których będzie można lepiej poznać mieszkańców ogrodu
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Ferie w Teatrze. Miniatura, Wybrzeże, Szekspirowski, Opera Bałtycka - co oferują najmłodszym?

Tematyczne dni tygodnia

PONIEDZIAŁKI W ZAGRODZIE 

  • 16 oraz 23 stycznia, w godzinach 10:00-12:00

Podczas feriowych poniedziałków dzieci w wieku 6-13 lat, wraz z dorosłymi opiekunami, dowiedzą się, jak wygląda codzienna praca opiekunów zwierząt w Małym ZOO. W ciągu dwugodzinnego spotkania będzie możliwość nakarmienia, wyczesania oraz oczywiście przytulenia kóz z gdańskiego zoo - w tym Kozę Krówek. 

Organizatorzy sugerują strój roboczy. Grupa może liczyć max. 20 osób. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Ewenement na skalę europejską. W gdańskim zoo urodziły się gepardy grzywiaste

ZACHWYĆ SIĘ WTORKAMI Z GADAMI

  • 17 oraz 24 stycznia, w godzinach 10:00-12:00

Świat gadów bywa naprawdę zaskakujący - o tym można się przekonać w zoo podczas wtorkowych spotkań w ramach Zwierzoferii. Będzie to okazja, by zdobyć odpowiedzi na pytania między innymi takie, jak: „Co łączy gady z dinozaurami?” i „Na czym polega zmiennocieplność?”. Poruszany będzie także temat nielegalnych pamiątek wykonanych z ginących gatunków zwierząt. W planie ponadto liczne zaGADki - zagadki poświęcone gadom. 

Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 8-13 lat, z dorosłymi opiekunami. Grupa może liczyć max. 20 osób. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

W gdańskim ZOO przyszła na świat parka kotów pustynnych. Zobacz dwumiesięczne maleństwa

W CZWARTKI USZYJESZ ZABAWKI

  • 19 oraz 26 stycznia, w godzinach 10:00-12:00

Czwartki podczas Zwierzoferii w zoo to czas, by wziąć skarpetki i igły w dłoń i stworzyć zwierzaki skarpeciaki - zwierzęce pacynki. Uczestnicy zobaczą, jak ze zwykłej skarpetki zrobić coś fajnego - na przykład lwa, krokodyla, słonia, albo papugę. Ponadto będzie to okazja, by dowiedzieć się, czy i w jaki sposób taka pacynka może przydać się opiekunom.

Organizatorzy zachęcają do zabrania własnej skarpetki. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-13 lat, wraz z dorosłymi opiekunami. Grupa może liczyć max. 20 osób. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym przyszła na świat samiczka żubra

W PIĄTKI ŚLADAMI ZWIERZĄT 

  • 20 oraz 27 stycznia, w godzinach 10:00-12:00

Jeśli kiedyś zdarzyło się Wam na spacerze zaobserwować odcisk łap lub raciczek, i zastanawiać, do kogo należą, piątkowe spotkania podczas ferii w zoo są dla Was. Podczas dwóch spotkań nauczycie się rozpoznawać nasze rodzime zwierzęta po tropach. 

Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 6-13 lat, wraz z dorosłymi opiekunami. Grupa może liczyć max. 20 osób. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

prosta grafika zapraszająca na zwierzoferie
Zwierzoferie trwają do 27 stycznia w wybrane dni tygodnia. Aby w nich uczestniczyć wystarczy kupić bilet do ZOO i zarezerwować wcześniej miejsce
mat. Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego

Jak zarezerwować miejsce?

Udział w spotkaniach i warsztatach możliwy jest po zakupieniu biletu wstępu do zoo (bilety można kupić w kasach biletowych lub online. Chęć uczestnictwa należy zgłosić na adres mailowy edukacja@zoo.gda.pl, podając imię i nazwisko uczestników, ze wskazaniem wybranej daty spotkania.

Zapisy przyjmowane są do wyczerpania wolnych miejsc. W związku z ograniczoną ilością miejsc, pracownik zoo odpowie mailowo, potwierdzając zapisanie na listę. Po otrzymaniu potwierdzenia, uczestnicy proszeni będą o przesłanie zakupionego biletu drogą mailową na adres edukacja@zoo.gda.pl, w postaci zdjęcia lub skanu biletu, który to ostatecznie poświadczy udział w wydarzeniu. Bilet należy przesłać najpóźniej do dwóch dni przed zarezerwowanym wydarzeniem (do godziny 14.00). Brak potwierdzenia uczestnictwa przesłanym biletem skutkuje skreśleniem z listy uczestników.

Punkt zbiorki przed każdym wydarzeniem znajduje się przy dużej mapie, zaraz za wejściem do zoo. Godzina zbiórki: 10.00.

Kreatywne ferie z Gdańskim Archipelagiem Kultury - czeka moc atrakcji

TV

Komu dasz 1,5 proc. z podatku?