Link do opisu wydarzenia: 	Koncerty nad Stawem Wróbla 2026: Michał Biela

Koncerty nad Stawem Wróbla 2026: Michał Biela

Godzina: 19.00
Miejsce: Plaża nad Stawem Wróbla Władysława Andersa 30
Organizator: Nowe idzie od morza

Szczegóły wydarzenia

W czwartkowe letnie wieczory Staw Wróbla na gdańskim Jasieniu ponownie stanie się miejscem spotkań z muzyką na żywo. Po sukcesie poprzednich edycji mieszkańcy i goście po raz piąty będą mogli uczestniczyć w cyklu kameralnych koncertów plenerowych, które na stałe wpisały się w kulturalny krajobraz dzielnicy. Malownicza przestrzeń nad wodą ponownie zamieni się w scenę dla artystów reprezentujących różne oblicza polskiej muzyki niezależnej.

Program cyklu od początku skupia się na twórcach związanych z muzyką niezależną i poszukujących nowych form wyrazu. W tym roku usłyszymy m.in. folkowe inspiracje, autorską piosenkę i alternatywny pop. Tegoroczna edycja odbędzie się w nowej odsłonie przestrzennej.

Koncerty pozostaną nad Stawem Wróbla, ale przeniosą się w okolice pomostu między kawiarnią Mielnik a galerią Boukoffa, vis-à-vis przystanku PKM Jasień – do miejsca, w którym muzyka, sztuka i sąsiedzkie spotkania naturalnie się uzupełniają.

27 sierpnia
MICHAŁ BIELA
Michał Biela to gitarzysta, basista i wokalista znany z zespołów Kristen, Ścianka i Kings of Caramel. Jego solowy debiut z 2014 roku przyniósł mu nominację do Paszportu „Polityki”. Tworzy intymne, oszczędne w formie piosenki oparte na subtelnych gitarowych aranżacjach i charakterystycznym, ciepłym głosie. W Gdańsku zaprezentuje utwory ze swojego debiutanckiego albumu oraz najnowsze kompozycje śpiewane po polsku. Na scenie towarzyszyć mu będzie gitarzysta Tomasz Śliwka, współpracujący z Bielą przy nowym materiale.

POZOSTAŁE KONCERTY
30 lipca / LAZYDOLPHIN
6 sierpnia / MANIUCHA BIKONT I MAREK POSPIESZALSKI
20 sierpnia / SAM KOWALSKI
3 września / GRZESŁAW NAWROCKI & DOBRZY LUDZIE

Miejsce