• Start
 • Wiadomości
 • Ferie w Teatrze. Miniatura, Wybrzeże, Szekspirowski, Opera Bałtycka

Ferie w Teatrze. Miniatura, Wybrzeże, Szekspirowski, Opera Bałtycka - co oferują najmłodszym? 

Pełną ofertę przygotowały Miejski Teatr Miniatura oraz Teatr Wybrzeże. Miniatura zabierze widzów w #podróżemałeiduże. Teatr gra w tygodniu i weekendy spektakle dla różnych grup wiekowych, a po wybranych przedstawieniach zaprasza na bezpłatne rodzinne warsztaty. Teatr Wybrzeże oferuje spektakl “Przygody Koziołka Matołka” oraz warsztaty i zwiedzanie teatr od kulis. Zwiedzanie proponuje też Opera Bałtycka, a w Szekspirowskim - intrygujący spektakl teatr tańca dla dzieci o zwierzętach.
17.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Miłośnicy Pippi Pończoszanki i innych postaci z książek Astrid Lindgren już kochają Tonję z Glimmerdalen. Spektakl: 22, 24, 25, 27 i 28 stycznia; 27 stycznia - spektakl i warsztaty
fot. mat. MTM

MIEJSKI TEATR MINIATURA

ul. Grunwaldzka 16, Gdańsk Wrzeszcz, facebook.com/teatrminiatur

MTM ma dzieci trzy propozycje. Ale jakie! Dla najmłodszego widza spotkanie z „Czterema porami roku”. Za pomocą codziennych przedmiotów aktorzy wyczarowują świat natury wraz z jego barwami, dźwiękami i nastrojami, a widzowie w rytmie muzyki Vivaldiego udają się w podróż do świata wyobraźni. Aby pozostać dłużej w magicznym nastroju, 26 stycznia o godz. 13, widzowie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach „Zagrajmy to cztery razy”. Pedagożka teatru Monika Tomczyk poprowadzi zabawy teatralne i sensoryczne.

Wybrzeże, Szekspirowski, Miniatura i inne - teatralne podsumowanie 2022

Fani kryminalnych zagadek na pewno będą się świetnie bawić podczas spektaklu „Tajemnica kina”. To adaptacja książki z bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka, w której dwójka klasowych przyjaciół zakłada agencję detektywistyczną i pomaga rozwiązywać zagadki w małym miasteczku Valleby. Po spektaklu, 20 stycznia o godz. 11.30, uczestnicy zabawią się w Maję i Lassego i rozwiążą kilka teatralnych zagadek podczas bezpłatnych warsztatów rodzinnych „Małe/duże dramaturgiczno-scenograficzne zagadki”.

Miłośnicy Pippi Pończoszanki i innych postaci z książek Astrid Lindgren na pewno pokochają Tonję z Glimmerdalen. Nazywana małą łobuziarą Tonja mieszka w niewielkiej górskiej miejscowości w Norwegii. Autorką powieści, na podstawie której powstał spektakl, jest Maria Parr nazywana nową Astrid Lindgren. Spektakl zdobył ostatnio Grand Prix 26. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ w Warszawie. 27 stycznia o godz. 12, odbędą się warsztaty

„Miasteczko uczuć – tropem Tonji i nas samych”. Uczestnicy znajdą się w miasteczku uczuć i staną przed teatralnymi zadaniami.

Bilety na spektakle można nabyć online na www.teatrminiatura.pl/repertuar lub w kasie teatru w cenie 35 zł normalny i 30 zł ulgowy. 

Warsztaty teatralne prowadzone przez pedagożkę teatru, Monikę Tomczyk, są bezpłatne. Obowiązują zapisy poprzez formularze zapisów. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na stronie: bilety@teatrminiatura.pl oraz pod numerami tel.: +48 601 628 377 oraz 58 341 94 83.

Program

Cztery pory roku

Wiek: 1+ | 21 i 22 stycznia o 10.00 i 15.00, 26 stycznia o 10.00 i 12.00, 28 i 29 stycznia o 10.00

 • 26 stycznia po spektaklu o 13.00 bezpłatny warsztat rodzinny „Zagrajmy to cztery razy”
 • Spektakl inspiruje do wielu teatralnych i sensorycznych zabaw. Na warsztatach wykorzystamy te inspiracje – będzie twórczo i tanecznie. Czas trwania: 75 minut.

Link do formularza zapisu: tutaj

"Tajemnica kina"

Wiek: 6+ | 17, 19 i 20 stycznia o 10.00

 • 20 stycznia po spektaklu o 11.30 bezpłatny warsztat rodzinny „Małe/duże dramaturgiczno-scenograficzne zagadki”
 • Podczas warsztatów zabawimy się w głównych bohaterów Maję i Lassego – zaprojektujemy i rozwiążemy kilka teatralnych zagadek. Czas trwania: 75 minut

Link do formularza zapisu: tutaj

"Tonja z Glimmerdalen"

Wiek: 8+ | 22 i 28 stycznia o 12.00; 24, 25 i 27 stycznia o 10.00

 • 27 stycznia po spektaklu o 12.00 bezpłatny warsztat rodzinny „Miasteczko uczuć – tropem Tonji i nas samych”
 • Podobnie jak Tonja uczestnicy warsztatów znajdą się w miasteczku uczuć i staną przed teatralnymi zadaniami.

Link do formularza zapisu: tutaj

Kilkoro dzieci stoi na scenie teatralnej tyłem do widowni. Jest nimi dorosła osoba, kobieta która pokazuje jakieś gesty - dzieci je naśladują.
W okresie ferii Teatr Wybrzeże przygotował dla młodszych widzów wiele atrakcji: spektakl “Przygody Koziołka Matołka” w reż. Michała Derlatki, Lekcje Teatralne oraz Zwiedzanie Teatru. Zajęcia poprowadzi Weronika Łucyk oraz Piotr Piniecki [na zdj.: Lekcja teatralna]
fot. Dominik Werner

TEATR WYBRZEŻE

Scena Stara Apteka, Gdańsk ul. Teatralne 4; Scena Kameralna, Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 30

Program

“PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA” - spektakl w reż. Michała Derlatki

Spektakl przeznaczony dla widzów od 6 roku życia. Bilet 30 zł

Szalone przedstawienie akcji, w którym tytułowy bohater przemierzy cały świat w poszukiwaniu Pacanowa. Bez względu na to, czy dotrze on do celu swej wędrówki czy też nie - to po drodze będzie się działo, oj będzie się działo... Zapraszamy na skondensowaną dawkę przygód KOZIOŁKA MATOŁKA w powstającej na żywo, graficznej dekoracji i na wspólną, żywiołową przygodę dla małych i nieco starszych.

Terminy:

 • 21 stycznia, sobota, godz. 11:00, Scena Stara Apteka
 • 22 stycznia, niedziela, godz. 11:00, Scena Stara Apteka
 • 24 stycznia, wtorek, godz. 11:00, Scena Stara Apteka

Ceny biletów: (do nabycia za pośrednictwem kasy biletowej lub panelu online)

 • bilet grupowy dla dzieci: 20 zł
 • wstęp opiekunów grup: bezpłatne zaproszenia (1 na 10 osób), dodatkowy opiekun: 15 zł/szt
 • bilet normalny: 30 zł
 • bilet ulgowy: 25 zł

LEKCJE TEATRALNE

Oferta dla grup zorganizowanych. Koszt udziału wynosi 10 zł od osoby

Co to znaczy improwizować? Jak zaprojektować kostium lub scenografię? Ile historii można opowiedzieć za pomocą jednej spódnicy? Warsztaty teatralne są propozycją dla dzieci i młodzieży, która pragnie zapoznać się z teatrem poprzez działanie. Przy użyciu formy dramy, improwizacji i ćwiczeń ruchowych uczestnicy mają okazję rozwijać własną kreatywność.

Czas trwania zajęć wynosi ok. 90 minut. Opiekunom przysługują bezpłatne wejściówki. Oferta skierowana do grup powyżej 6 roku życia. Jednorazowo w warsztacie może wziąć udział do 30 osób. Prowadzący: Weronika Łucyk. 

Zapisy na warsztaty: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

Terminy:

 • 16 stycznia, poniedziałek, godz. 10:00 i 12:00, Scena Stara Apteka, Gdańsk
 • 17 stycznia, wtorek, godz. 09:30 i 11:30, Scena Stara Apteka, Gdańsk
 • 18 stycznia, środa, godz. 10:00 i 12:00, Scena Stara Apteka, Gdańsk

ZWIEDZANIE TEATRU

Oferta dla grup zorganizowanych. Czas trwania wycieczki wynosi ok. 75 minut, grupa zwiedzających może liczyć maksymalnie 30 osób, koszt udziału wynosi 10 zł od osoby, konieczne są wcześniejsze zapisy. Prowadzący: Weronika Łucyk i Piotr Piniecki.

Zapisy na zwiedzanie: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Po co w teatrze kulisy? Czy widz jest tak samo potrzebny jak aktor? Zapraszamy starszych przedszkolaków, dzieci i młodzież szkolną, wycieczki półkolonii do obejrzenia kulis Teatru Wybrzeże. Trasa zwiedzania uwzględnia m.in. widownię, scenę oraz charakteryzatornię w Gdańsku lub w Sopocie.

Terminy:

Stara Apteka, Gdańsk

 • 25 stycznia, godz. 09:30, 11:30
 • 26 stycznia, godz. 09:30, 11:30

Scena Kameralna, Sopot

 • 18 stycznia, godz. 09:00, 11:00
 • 20 stycznia, godz. 09:00, 11:00
 • 27 stycznia, godz. 09:00, 11:00

"Król Roger" w Operze Bałtyckiej - intrygujący, perfekcyjny wizualnie i pełen emocji spektakl

Opera Bałtycka

Zwiedzanie teatru

Zwiedzanie organizowane dla grupy otwartej - udział mogą wziąć osoby nienależące do żadnej grupy. Limit: 24 osoby. Bilet: 10 zł/osoba.

Ferie zimowe to czas odpoczynku i… nowych przygód, poznawania nowych miejsc. Tym chętniej Opera otwiera swoje drzwi dla uczniów i zaprasza do poznawania swoich zakamarków.

Jak to uczucie stać na scenie? Jak pracuje śpiewak, jak długo ćwiczy tancerz? Jak wyglądają przygotowania do spektaklu? Tego wszystkiego młodzi operowi odkrywcy (dzieci w wieku powyżej 6 lat) dowiedzą się podczas piątkowego spotkania.

PRL i upadek komuny w wersji pop. „1989” może odnieść komercyjny sukces. RECENZJA

Gdański Teatr Szekspirowski

ul. W. Bogusławskiego 1 

“KoczkodanSe. Podążaj tropem zwierząt” 

Zaprasza dzieci od 6 do 11 lat na spektakl Polskiego Teatru Tańca pt. “KoczkodanSe. Podążaj tropem zwierząt” 

27 stycznia godz. 18; 28 stycznia 2023 r. godz. 12; czas trwania: 45 min

Zwierzęta to najbliższe człowiekowi żywe istoty. Kochamy je, cieszymy się ich obecnością, a jednocześnie próbujemy zdominować, nie dociekając, co czują. W spektaklu w reż. Iwony Pasińskiej, do którego libretto napisał Radosław Wysockie, gzotyczne zwierzaki znane z ZOO wprowadzają dzieci w bajecznie kolorowy świat, odkrywając swą prawdziwą naturę, piękno i mądrość. 

Twórcy:

 • libretto i dramaturgia: Radosław Wysocki
 • reżyseria: Iwona Pasińska
 • scenografia i kostiumy: Andrzej Grabowski
 • muzyka i opracowanie dźwięku: Zbigniew Kozub, Michał Beszczyński, Zuzanna Majewska
 • wideo projekcje: Marek Grabowski, Edyta Pietrowska
 • obsada premierowa: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Julia Hałka, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, JinWoo NamKung, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Zofia Tomczyk, Emily Wong-Adryańczyk
 • gościnnie w projekcjach występują: Dyrektora Ewa Zgrabczyńska – Dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu (Dyrektor), Maksymilian Świtała (Reżyser)

Bilety: od 50 zł do 55 zł

Bilety grupowe (np. szkolne) można zarezerwować pod numerem: +48 58 351 01 01; Kasa biletowa Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, przy ul. W. Bogusławskiego 1, jest czynna codziennie, w godz. 14:00-19:00.