Zmiany na stanowisku dyrektora ZTM. Sebastiana Zomkowskiego zastąpi Wojciech Siółkowski

Po dwudziestu sześciu latach pracy służbę w gdańskiej komunikacji miejskiej zakończył Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. Zgodnie z decyzją prezydent Gdańska jego obowiązki przejmie Wojciech Siółkowski, dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych ZTM.
15.11.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
20231115_ztm_32_1599x1066
Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Sebastian Zomkowski przepracował w służbie gdańskiej komunikacji 26 lat
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

O swojej decyzji Sebastian Zomkowski poinformował władze miasta w piątek, 10 listopada.

- Wystąpiłem z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę. To wyłącznie moja decyzja, do której przygotowywałem przełożonych i najbliższych współpracowników od dłuższego czasu. Po 26 latach pracy w gdańskiej komunikacji miejskiej pora na zmiany i realizację planów, na które do tej pory nigdy nie miałem czasu. Stanowisko dyrektora nie pozwala na prowadzenie działalności gospodarczej, co wynika z przepisów prawa.

O zmianie na stanowisku dyrektora pracowników ZTM poinformowała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Przychodzi taki moment, że zmiany w życiu są czymś naturalnym. Zmiana jest także okazją do podziękowań. Swoją misję, po 26 latach pracy w gdańskiej komunikacji miejskiej, kończy Pan dyrektor Sebastian Zomkowski, któremu bardzo dziękuję. Życzę realizacji planów, zamierzeń i pamiętaj, że będziemy trzymać za Ciebie kciuki. Zatroszcz się o siebie, o nasze miasto z innej perspektywy i nie zapominaj, że to jest też Twoje miejsce na ziemi – zwróciła się do odchodzącego dyrektora Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Podjęłam również decyzję o powołaniu na stanowisko pełniącego obowiązki, pana Wojciecha Siółkowskiego, a Was proszę o wsparcie. Chciałabym żebyście wspierali pana dyrektora. Bardzo ważny odcinek odpowiedzialności na waszych barkach, bo to Wy organizujecie tę komunikację – dodała prezydent.

20231115_ztm_44_1599x1066
Zgodnie z decyzją prezydent Gdańska obowiązki dyrektora ZTM przejmie Wojciech Siółkowski, dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych firmy
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Kim jest Wojciech Siółkowski?

Wojciech Siółkowski od blisko 10 lat pracuje na rzecz miasta, od 2019 roku na stanowisku dyrektora ds. operacyjnych w Zarządzie Transportu Miejskiego.

- Chciałem podziękować Panu dyrektorowi Sebastianowi za ostatnie 5 lat, kiedy w mojej odpowiedzialności jest komunikacja miejska, ale również za wcześniejsze lata, kiedy jeszcze jako Radny Miasta Gdańska mogłem liczyć na bardzo duże wsparcie – mówił Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska. - Jak wiecie te ostatnie lata były olbrzymim wyzwaniem, ale dzięki waszej ciężkiej pracy jesteśmy w stanie realizować misję lepszej komunikacji publicznej dla naszych pasażerek i pasażerów.

Podczas spotkania z pracownikami głos zabrał również Wojciech Siółkowski, nowo mianowany dyrektor:

- Chciałem podziękować Pani prezydent i Panu prezydentowi za zaufanie oraz dyrektorowi Sebastianowi, za to że dał mi szansę pracować w tym zespole. Mam świadomość odpowiedzialności i wykonania tego ważnego zadania. Jednak to, co daje wiatr w żagle i napawa optymizmem, to fakt że tu jest bardzo fajny, zgrany, profesjonalny i kompetentny zespół. Dlatego wierzę, że ta misja może się udać.

oprac. AU