Zapłaciłeś podatek PIT w Gdańsku? Wygraj nagrody

Trwa kampania PIT w Gdańsku. Się opłaca! Już po raz siódmy każdy, kto rozliczył podatek w jednym z gdańskich urzędów skarbowych, może wygrać atrakcyjne nagrody. Na zwycięzców czekają rowery turystyczne i nagroda główna - samochód Mazda 2 Hybrid. Aby się zgłosić, wystarczy do 25 sierpnia wypełnić formularz na stronie gdansk.pl/pit.
20.08.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plansza informacyjna loteria PiT
Plansza informacyjna loteria PiT
mat. UMG

 

- Wakacyjną loterią chcemy podziękować każdemu, kto złożył zeznanie podatkowe właśnie w Gdańsku. Prawie 40 procent tych pieniędzy jest częścią dochodów miasta, które są inwestowane m.in. w infrastrukturę, rozwój miejsc pracy, edukację, opiekę zdrowotną czy kulturę. Pracujemy w trudnych czasach. Po pandemii za naszą granicę przyszła wojna, a inflacja, stopy procentowe i ceny nośników energii stale rosną. Nie pomagają nietrafione zmiany prawne, czyli wprowadzenie rządowego tzw. Polskiego Ładu. Po centralnych zmianach podatkowych luka w budżecie Gdańska w ostatnich 4 latach wyniosła ponad 1 mld 200 mln zł - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Odprowadzanie podatku PIT w mieście, w którym się żyje i pracuje, to inwestycja w przyszłość przynosząca konkretne korzyści, np. miejsca w przedszkolach i żłobkach, ale podnosi też jakość życia w naszym wspólnym otoczeniu. Każdego, kto rozliczył swój PIT w Gdańsku, zachęcam do rejestrowania się w loterii, a przy odrobinie szczęścia można wygrać atrakcyjne nagrody.

W ubiegłorocznej edycji loterii wzięły udział 15 122 osoby, z których 923 deklarowały, że pierwszy raz rozliczały PIT w Gdańsku. Wysokości dochodów z PIT dla Gdańska za 2022 rok to 1 070 326 572 zł.

Kto może wziąć udział w loterii?

Loteria to zabawa dla wszystkich, którzy wybrali Gdańsk jako miejsce do życia i właśnie tutaj rozliczyli swoje zeznanie podatkowe. Nie trzeba było być tu zameldowanym. Należało jedynie rozliczyć PIT, wpisując w deklaracji podatkowej gdański adres zamieszkania i odpowiedni urząd skarbowy w Gdańsku.

Zgłoszenia do loterii wystartowały 26 czerwca i potrwają 25 sierpnia 2023. Po rejestracji na stronie www.gdansk.pl/pit zyskuje się szansę na wygranie atrakcyjnych nagród:

 • 1 samochód marki MAZDA 2 Hybrid
 • 15 rowerów turystycznych INDIANA X-ROAD 4.0

Losowanie nagród odbędzie się 8 września 2023.

Regulamin loterii PIT

Po zatwierdzeniu prawidłowo wypełnionego zgłoszenia system informatyczny wyświetli na ekranie unikatowy kod rejestracyjny oraz datę i godzinę rejestracji. Dodatkowo do uczestnika, który prawidłowo wypełnił zgłoszenie, na numer podany przy rejestracji, SMSem zostanie wysłany unikatowy kod. Uczestnik loterii jest zobowiązany zachować kod, który otrzymał w wiadomości SMS.

Środki z podatku PIT przeznaczone są m.in. na:

 • budowę nowych dróg
 • budowę nowych żłobków, przedszkoli i szkół
 • edukację dzieci i młodzieży
 • poprawę jakości infrastruktury bezpieczeństwa
 • wsparcie instytucji kultury i sztuki
 • wsparcie programów zdrowotnych i społecznych
 • wsparcie akcji dla dzieci i seniorów
 • wsparcie programów rozwojowych
 • budowę i ulepszanie infrastruktury dotyczącej turystyki i wypoczynku