• Start
  • Wiadomości
  • Zamknięty wiadukt na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego

Od dziś zamknięty wiadukt na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego

W poniedziałek, 8 sierpnia, wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego. Jezdnia wiaduktu prowadzącego od al. Sikorskiego w kierunku al. Armii Krajowej zostaje całkowicie zamknięta dla ruchu. Planowo zamknięcie potrwa do 4 października.
( 08.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zmiany organizacji ruchu w rejonie al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego potrwają od 8 sierpnia do 4 października
Zmiany organizacji ruchu w rejonie al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego potrwają od 8 sierpnia do 4 października
fot. Marek Wałuszko/gdansk.pl

Most Stągiewny został oficjalnie otwarty. Znów jak dawniej jest zwodzony WIDEO I ZDJĘCIA

Utrudnienia na górze wiaduktu, ograniczenie ruchu pod wiaduktem

Ze względu na prowadzone prace remontowe na wiadukcie jego jezdnia prowadząca od strony al. Sikorskiego w kierunku al. Armii Krajowej zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów. Wyjazd z dzielnicy Chełm w stronę skrzyżowania al. Havla, al. Armii Krajowej i ul. Łostowickiej możliwy będzie objazdem. Został on wytyczony ul. Witosa, następnie ul. Wilanowską oraz al. Havla.

Prace remontowe na wiadukcie wymagają również wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na jezdni al. Armii Krajowej przebiegającej pod wiaduktem. Od 8 sierpnia, na odcinku ok. 150 metrów, zostanie zawężona do jednego pasa ruchu. W zależności od postępu prac zamykany będzie prawy bądź lewy pas. Taka organizacja ruchu utrzyma się do 20 grudnia.

 

Skrzyżowanie alei Armii Krajowej i Sikorskiego
Skrzyżowanie alei Armii Krajowej i Sikorskiego
fot. Marek Wałuszko/gdansk.pl

Zakres prac remontowych wiaduktu

Zmiany w organizacji ruchu na wiadukcie związane są z jego kompleksowym remontem. Zakres prac obejmuje wymianę jego wyeksploatowanych elementów – m.in. dylatacji i barier ochronnych, a także naprawę części betonowych i konserwację łożysk. Jezdnia wiaduktu otrzyma nową nawierzchnię, a elementy stalowe i betonowe - nowe zabezpieczenie antykorozyjne. Ponadto umocnione i zabezpieczone zostaną skarpy, na których posadowione są filary wiaduktu.

Przypominamy, że w latach 2020-2021 wykonano już analogiczne prace na obu kładkach dla pieszych znajdujących się od strony al. Havla oraz od strony ul. Pobiedzisko, a także na wiadukcie umożliwiającym zjazd z al. Armii Krajowej na al. Sikorskiego.

Oprac. AO