Skończył się konkurs na nazwę biletu metropolitalnego

Propozycje nazwy dla systemu, dzięki któremu będziemy mogli podróżować różnymi środkami komunikacji zbiorowej na jednym bilecie. Konkurs zaplanowano od 2 do 16 stycznia 2019 roku. Główna nagroda to nowoczesny smartfon.
16.01.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pociągi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej są coraz popularniejsze wśrod mieszkaców Trójmiasta, Pomorza, turystów. To sygnał, że bilet metropolitalny jest na Pomorzu bardzo oczekiwany
Pociągi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej są coraz popularniejsze wśrod mieszkaców Trójmiasta, Pomorza, turystów. To sygnał, że bilet metropolitalny jest na Pomorzu bardzo oczekiwany
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Pomorski bilet metropolitalny to system ujednoliconych opłat za przejazdy transportem publicznym. Dzięki niemu będzie można podróżować po całym Pomorzu różnymi środkami komunikacji zbiorowej na jednym bilecie. Konkurs na nazwę platformy do obsługi wspólnego biletu zaproponowała Spółka InnoBaltica, odpowiedzialna za wdrożenie projektu.

Zgłaszanie nazw zaplanowano do 16 stycznia, można to zrobić przez stronę biletpomorze.pl,  22 stycznia 2019 roku zebrać się mają członkowie kapituły konkursu. Drugim etapem konkursu ma być głosowanie na wybrane przez kapitułę nazwy - na stronie biletpomorze.pl, co zaplanowano od 24 do 30 stycznia 2019 roku.

Finał, podczas którego zostanie ogłoszona zwycięzka nazwa, a uczestnicy otrzymają nagrody ma się odbyć 6 lutego 2019 r.

Pomorski bilet metropolitalny, nad którym pracuje, będąca własnością największych pomorskich  samorządów i uczelni, spółka InnoBaltica, nie będzie tradycyjnym biletem, to właściwie prawo do przejazdu autobusem, pociągiem, tramwajem czy trolejbusem.

Mieszkańcy metropolii i turyści będą mogli używać bilet już w 2020 r. Będzie on obejmował wszystkie środki komunikacji zbiorowej na całym Pomorzu. System sam naliczy opłaty, podczas gdy pasażer będzie według potrzeb przesiadał się z pociągu na autobus, z autobusu na tramwaj, trolejbus czy nawet na rower metropolitalny MEVO i samochód w systemie carsharingu.