Wsparcie dla potrzebujących. VII Charytatywny Koncert Gwiazd „Przemek Dzieciom”

W sobotę 18 marca Fundacja "Przemek Dzieciom" po raz kolejny zorganizowała Charytatywny Koncert Gwiazd z cyklu „Przemek Dzieciom”. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnościami z Trójmiasta. Zobacz naszą fotogalerię z tegorocznego koncertu.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
grupa osób na scenie kobieta i mężczyzna w średnim wieku, przed nimi młody mężczyzna w koszulce Przemek Dzieciom  przekazuje małemu chłopcu piłkę
Przemek Szaliński (pierwszy z prawej) organizuje pomoc w różnej formie już od 16 lat
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

"Przemek Dzieciom" po raz siódmy

Koncert Gwiazd „Przemek Dzieciom” odbył się na Scenie Teatralnej NOT. W tej edycji imprezy wystąpili: Zespół Enej, a także Joanna Kołaczkowska z Łukaszem Pietchem, Olga Szomańska, Paweł Stasiak i Roman Czejarek. Bilety rozeszły się już dwa dni przed imprezą. Publiczność znakomicie się bawiła, a cel był bardzo szczytny. Obecna była również prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i jej zastępczyni Monika Chabior. Byli też posłowie Henryka Krzywonos- Strycharska i Jerzy Borowczak.

pełna widownia sali koncertowej
Publiczność chętnie włącza się w akcje Przemka Szalińskiego, tak było też w tym roku
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami z Trójmiasta.

Gdańskie działania na rzecz osób z niepełnosprawnością: mieszkania, asystenci, kręgi wsparcia 

Koncerty i spotkania z gwiazdami

Przemek Szaliński prowadzi Fundację „Przemek Dzieciom” od 29 sierpnia 2016 roku. Oprócz koncertów charytatywnych, fundacja organizuje również cykl spotkań „Serca Gwiazd”, podczas których można poznać znakomitych polskich artystów - aktorów, muzyków, i wziąć udział w licytacjach przedmiotów przekazanych na charytatywną aukcję.

- Pamiętam dokładnie jak to się zaczęło - wspominał na portalu gdansk.pl Przemek Szaliński. - Mój przyjaciel Marek z porażeniem mózgowym potrzebował nowego wózka, zorganizowałem w 2007 roku koncert, żeby zebrać na sprzęt dla niego. Od tego momentu pomagam cały czas. Przez te lata moje zaproszenie do pomocy dzieciom przyjęło około stu artystów, kupiłem wiele sprzętu rehabilitacyjnego. Chłopiec, który nie może mówić, dzięki komunikatorowi mowy powiedział mamie, że ją kocha. To dzięki wam.

mężczyzna w średnim wieku śpiewa z mikrofonem w dłoni, w tle światła sceny
Jedna z gwiazd wieczoru - Paweł Stasiak
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Do tej pory gośćmi tego cyklu byli m.in. Kabaret Limo, Leonard Pietraszak, Krystyna Janda, Maciej Orłoś, Wojciech Pszoniak, Edward Hulewicz, Jerzy Stuhr, Halina Kunicka, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski, zespół VOX i wiele innych znakomitych gwiazd.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku: Fundacja Przemek Dzieciom.

Zobacz fotorelację z koncertu:

 

TV

Wręczenie kluczy do mieszkań przy ulicy Piotrkowskiej