Twoje dziecko lubi śpiewać i marzy o scenie? Zgłoś je na casting do Teatru Miniatura - do 28 września

Miejski Teatr Miniatura zaprasza chętne dzieci, w wieku od 8 do 12 lat, do udziału w rocznej teatralnej przygodzie, która zakończy się wystawieniem profesjonalnego spektaklu dla dziecięcej widowni, pt. „Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi". Premiera w przyszłym roku, teatr czeka na zgłoszenia do 28 września.
( 27.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Spektakl „Co u diabła” inspirowany baśniami braci Grimm, w reżyserii Michała Derlatki, miał premierę w Teatrze Miniatura w styczniu 2022 r. To barwne, zachwycające scenografią przedstawienie, mówiącym o tym, że nieważne, co nam się przydarza. Ważne, co z tym zrobimy
Spektakl „Co u diabła” inspirowany baśniami braci Grimm, w reżyserii Michała Derlatki, miał premierę w Teatrze Miniatura w styczniu 2022 r. To barwne, zachwycające scenografią przedstawienie, mówiącym o tym, że nieważne, co nam się przydarza. Ważne, co z tym zrobimy
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Bardzo udana premiera. „Co u diabła” Teatru Miniatura uczy i bawi do łez. RECENZJA

Na Dzień Dziecka w przyszłym roku odbędzie się premiera „Bajki o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi” – muzycznego spektaklu familijnego z udziałem dzieci i aktorów Teatru Miniatura, który będzie prezentowany na Dużej Scenie. Przygotowania zaczną się już w tym roku.

Do 28 września dzieci w wieku od 8 do 12 lat chcące wziąć udział w przedstawieniu mogą przysyłać swoje zgłoszenia wraz z nagraną piosenką,

Do 2 października wybrane przez artystów osoby zostaną zaproszone na casting,

a raczej – jak mówi reżyserka projektu, Agnieszka Płoszajska – antycasting, bo nie trzeba być wystylizowanym i poprawnym, liczą się umiejętność współpracy, otwartość i wyobraźnia.

Agnieszka Płoszajska jest aktorką i reżyserką, która wraz z mężem, dramatopisarzem Emilem Płoszajskim, specjalizuje się w realizacji muzycznych spektakli familijnych. Na casting zapraszamy dziewczynki i chłopców.

Jak zgłosić się na casting?

Na pierwszy etap castingu, do 28 września, trzeba wysłać wypełnioną kartę zgłoszenia (pobraną ze strony teatru) oraz link do niepublicznego nagrania na YouTube z krótkim wstępem, gdzie uczestnik castingu opowiada o sobie i swoich zainteresowaniach, oraz wykonaniem dowolnej piosenki – można ją zaśpiewać a capella lub z wybranym podkładem.

Komplet należy przesłać na adres edukacja@teatrminiatura.pl (w tytule wpisać: CASTING: grupa projektowa) do 28 września 2022. 

Wybrane osoby wezmą udział w drugim etapie castingu, który odbędzie się 2 października od godz. 13.00 (zaproszone osoby zostaną powiadomione o konkretnej godzinie castingu).

Potem wybrani uczestnicy wezmą udział w rocznym cyklu warsztatów teatralnych: aktorskich, muzycznych i choreograficznych, które poprowadzą profesjonalni twórcy teatralni. Warsztaty będą odbywały się według ustalonego harmonogramu w poniedziałki w godzinach 19.00–21.00 i rozpoczną się 10 października 2022. Próby do spektaklu odbędą się od 15 do 27 maja.

Premiera przewidziana jest na 27 maja. Co trzeba wiedzieć?

  • Uczestnictwo w castingu jest bezpłatne. 
  • Termin przesyłania zgłoszeń: 28 września 2022
  • Karta zgłoszenia dostępna na stronie www.teatrminiatura.pl. Oryginał podpisanej karty zgłoszenia należy przynieść na casting.
  • Adres mailowy: edukacja@teatrminiatura.pl (w tytule CASTING: grupa projektowa)
  • Udział w rocznych warsztatach (4 spotkania miesięcznie): 200 zł na miesiąc.