• Start
  • Wiadomości
  • Trzy gdańskie skwery bardziej atrakcyjne dzięki projektom Budżetu Obywatelskiego

Trzy gdańskie skwery bardziej atrakcyjne dzięki projektom Budżetu Obywatelskiego

W gdańskim Budżecie Obywatelskim nie brakuje ciekawych projektów dotyczących zagospodarowania zieleni na mapie miasta. W najbliższych miesiącach planowane są prace m.in. na Sobótkowej Polanie, w Parku Goszczyńskiego czy w Parku Przemian. Właśnie ruszają przetargi na realizację prac na tych skwerach.
( 21.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Park Goszczyńskiego - teren głównej polany zostanie wyrównany, na miejscu pojawią się nowe ścieżki spacerowe z ławkami
Park Goszczyńskiego - teren głównej polany zostanie wyrównany, na miejscu pojawią się nowe ścieżki spacerowe z ławkami
Fot. DRMG

Park Goszczyńskiego na Siedlcach

Z zielonego skweru przy ul. Goszczyńskiego mało kto obecnie korzysta, ale w najbliższym czasie to się zmieni. Ogłoszono już przetarg na zagospodarowanie parku. Otwarcie ofert planowane jest 5 grudnia.

Sprawdź, kto będzie realizował projekty Budżetu Obywatelskiego 2023

W ramach prac, które mają potrwać 5 miesięcy od daty podpisania umowy, teren zostanie uporządkowany. Planowane są m.in. rozbiórki pozostałości po dawnych budynkach gospodarczych. Teren głównej polany zostanie wyrównany, na miejscu pojawią się nowe ścieżki spacerowe z ławkami. Przewidziano także budowę palisad i wykonanie nowych trawników.

Siedlce. Mieszkańcy zagrali na bulodromie. Każdy mógł się sprawdzić w grze w bule

Teren Parku Przemian w Gdańsku
Teren Parku Przemian w Gdańsku
Fot. DRMG

Park Przemian w dzielnicy Orunia Górna – Gdańsk Południe

Ruszył także przetarg dotyczący zagospodarowania terenu zielonego przy ul. Przemian. Ta inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W zakresie zadania znalazło się wykonanie dojścia na teren skwerku oraz budowa naturalnego placu zabaw z ławkami. Ponadto przewidziano wykonanie nasadzeń  zieleni i łąki kwietnej. Prace projektowe mają potrwać 24 tygodnie od daty podpisania umowy. Kolejne 10 tygodni przewidziano na roboty. Otwarcie ofert w przetargu planowane jest na 6 grudnia.

Budowa ronda u zbiegu Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej. Koniec prac: drugi kwartał 2023 roku. MAPA

Sobótkowa Polana czeka na zagospodarowanie
Sobótkowa Polana czeka na zagospodarowanie
Fot. DRMG

Sobótkowa Polana we Wrzeszczu Górnym

W przyszłym tygodniu planowane jest także ogłoszenie  przetargu na zagospodarowanie tzw. Sobótkowej Polany. To miejsce, które  znajduje się w otulinie Parku Jaśkowej Doliny zyska dwa naturalne place zabaw dla starszych i młodszych dzieci. Ponadto na polanie pojawią się ławki, stojaki na rowery i siedziska, a prowadzić do nich będą nowe ścieżki. Projekt przewiduje również nasadzenia roślinności.  Prace mają potrwać 30 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest w połowie grudnia.

Tak może zmienić się Wrzeszcz. Nowa linia tramwajowa i przestrzenie publiczne. WIZUALIZACJE

oprac. IB