• Start
  • Wiadomości
  • Budowa ronda u zbiegu Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej od środy

Budowa ronda u zbiegu Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej. Koniec prac: drugi kwartał 2023 roku. MAPA

Od środy, 2 listopada, rozpoczynają się prace związane z budową oczekiwanego przez mieszkańców południowych dzielnic Gdańska ronda. W zakresie zadania jest również budowa kanalizacji deszczowej i ogrodu deszczowego.
( 30.10.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nowe rondo ułatwi poruszanie się nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom
Nowe rondo ułatwi poruszanie się nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom
fot. DRMG

Najpierw prace przygotowawcze i tymczasowa jezdnia

W najbliższym czasie wykonawca rozpocznie prace na poboczu ul. Starogardzkiej. Zakres robót będzie obejmował prace przygotowawcze oraz wykonywanie instalacji podziemnych. Ponadto wykonywana będzie tymczasowa jezdnia wzdłuż ul. Starogardzkiej. Prace te nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu pieszych i pojazdów.

Umowa na remont Długiego Pobrzeża podpisana. Powinno być gotowe za 1,5 roku

Zalety nowego ronda

Nowe rondo ułatwi poruszanie się nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom. Budowa ronda oznaczać będzie nie tylko budowę nowego układu drogowego. W zakresie zadania jest również budowa kanalizacji deszczowej i ogrodu deszczowego.

Inwestycja będzie połączona z przebudową ok. 250-metrowego fragmentu ul. Starogardzkiej od planowanego ronda do granic Gdańska. Na tym odcinku przebudowany zostanie również wodociąg.


MIEJSCE PRAC ZAZNACZONO NA MAPIE

Mapa Starogardzka Rondo


Koniec prac w drugim kwartale 2023

Zadanie będzie koordynowane przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska i spółkę Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. 

Wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp.z.o.o, koszt wyniesie niecałe 11 mln złotych. Prace zakończą się w drugim kwartale 2023 r.

Po zakończeniu robót wykonawca będzie musiał uzyskać wymagane pozwolenia administracyjne, których pozyskanie może potrwać ok. 2,5 miesiąca.