"Trzeci Wiek w Zdrowiu"- miejski projekt z wyróżnieniem

Działania naszego miasta zostały docenione przez Portal Samorządowy oraz magazyn Rynek Zdrowia, które organizują konkurs "Zdrowy Samorząd". Urząd Miejski w Gdańsku otrzymał wyróżnienie w kategorii "Zdrowa Gmina" za realizację programu pod hasłem: „Trzeci Wiek w Zdrowiu”. Jego celem jest kształtowanie i utrwalanie zachowań prozdrowotnych u osób w wieku emerytalnym.
17.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu kilkanaście statuetek w kształcie sześcioramiennej figury, z niebieskimi i czerwonymi zdobieniami, stoją w trzech rządkach
Działania Gdańska zostały docenione przez Portal Samorządowy oraz magazyn Rynek Zdrowia w ramach konkursu "Zdrowy Samorząd"
Fot. Urząd Miejski w Gdańsku

Chodzi o to, by seniorzy byli zdrowsi i sprawniejsi

Program "Trzeci Wiek w Zdrowiu" realizowany jest przez Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień. Jego uczestnicy zdobywają wiedzę na temat procesu starzenia, prawidłowego odżywiania, przyjmowania leków czy nawiązywania prawidłowych relacji społecznych. Dopasowana do tego aktywność fizyczna przyczynia się do poprawy stanu zdrowia oraz samopoczucia.

- Cieszy nas, że z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie programem. Gdańszczanki i gdańszczanie w wieku 60+, uczestnicząc w wykładach i treningach, nie tylko zwiększają swoje kompetencje zdrowotne, ale także nawiązują nowe znajomości i rozwijają pasje. Jesteśmy dumni jako zespół GOPZiPU z osiąganych przez uczestników efektów, które są także dla nas motywacją i inspiracją do działania - przyznaje Małgorzata Kaźmierczak, koordynatorka programu "Trzeci Wiek w Zdrowiu".

Każdy uczestnik, w oparciu o informacje uzyskane podczas spotkania z pielęgniarką, dietetykiem, specjalistą aktywności fizycznej i psychologiem, otrzymuje indywidualny 8 - tygodniowy Plan Postępowania Zdrowotnego. Wykłady i ćwiczenia odbywają się dwa razy w tygodniu. 

Orunia - Św. Wojciech - Lipce. Budowa nowego Domu Sąsiedzkiego zakończona

Mieszkańcy 60+ coraz bardziej świadomi

- Mam przyjemność prowadzić trening zdrowotny w tym programie od samego początku. Cieszę się, bo widzę, że uczestnicy 60+ biorą coraz większą odpowiedzialność za swoje zdrowie, świadomie podejmują trud treningu w kreacji zdrowia i doceniają efekty tych zachowań w codziennym życiu. Cieszymy się, że nasze starania zostały dostrzeżone i docenione na arenie ogólnopolskiej. Moje treningi z grupami seniorów to wciąż niesamowicie dobra przygoda i satysfakcjonujące zajęcie - mówi Piotr Paszkowski, trener w programie "Trzeci Wiek w Zdrowiu".

Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie internetowej Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień.