• Start
  • Wiadomości
  • Tramwaj dedykowany rejestracji potencjalnych dawców szpiku dziś na torach

Tramwaj dedykowany rejestracji potencjalnych dawców szpiku dziś na torach

Profilaktyczne badania, oświadczenia woli, rejestracja potencjalnych dawców szpiku i nauka udzielania pierwszej pomocy - we wtorek, 6 grudnia, w godzinach popołudniowych już po raz siódmy na ulice Gdańska wyjedzie tramwaj dedykowany akcji „Zrób prezent – podziel się sobą”.
06.12.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
podziel_sie_soba_grafika

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku i profilaktyka

Każdy, kto wsiądzie do tego tramwaju, będzie mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w bazie DKMS. Wolontariusze będą rozdawać także oświadczenia woli dotyczące zgody na pobranie organów po śmierci.

Ratownicy medyczni pokażą jak udzielać pierwszej pomocy, a studenci medycyny zbadają poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze. W tramwaju będzie można spotkać także Mikołaja. Pasażerowie mogą liczyć na drobne słodkości.

“Skutki uboczne to śmiech i nauka” - jak studenci i młodzi lekarze dają dzieciom radość w szpitalu

Tramwajowa akcja między Strzyżą a Siedlcami

Dedykowany akcji, specjalnie oznakowany tramwaj Pesa Swing kursował będzie na trasie Strzyża – Siedlce, w godz. 16.35 -19.30. Przejazdy nim będą bezpłatne.

ROZKŁAD JAZDY

"Pracuj z nami 50 +". GAiT zaprasza za stery gdańskich autobusów

Akcję organizują: Fundacja z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką, Fundacja imienia Bartka Kruczkowskiego Organiści, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „Adiutare”, Koło Pediatrii przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Do zobaczenia na pokładzie!

oprac. IB

TV

Historyczne dzwony powróciły do Gdańska