• Start
  • Wiadomości
  • "Pracuj z nami 50 +". GAiT zaprasza za stery gdańskich autobusów

"Pracuj z nami 50 +". GAiT zaprasza za stery gdańskich autobusów

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zaprasza do współpracy osoby w wieku „50 plus”, które chcą zostać kierowcami autobusów miejskich. W 2022 roku spółka planuje zatrudnić około 20 nowych kierowców. W ramach kampanii „Pracuj z nami 50 +” na przystankach pojawiły się plakaty, na stronie internetowej Gdańskich Autobusów i Tramwajów uruchomiono specjalną podstronę dedykowaną osobom w wieku 50 plus zainteresowanym pracą w spółce.
06.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kampania Gdańskich Autobusów i Tramwajów  „Pracuj z nami 50 +” adresowana jest do osób mających 50 lat lub więcej, które chcą zostać kierowcami autobusów miejskich.
Mat. prasowe GAiT

 

Twórca Fontanny Neptuna uhonorowany. Został patronem miejskiego tramwaju

Kampania „Pracuj z nami 50 +” adresowana jest do osób mających 50 lub więcej lat, które chcą zostać kierowcami autobusów miejskich. W spółce GAiT pracuje wielu kierowców i motorniczych w wieku 50 lat i powyżej, ale grupę tę stanowią głównie wieloletni pracownicy. Świetnie wykonują swoją pracę, podobnie jak ich koledzy i koleżanki, którzy decyzję o zostaniu kierowcą, czy motorniczym podjęli w dojrzałym wieku. I co ważne, praca ta daje im satysfakcję. Wciąż jednak osób w wieku „50 plus”, które decydują się zostać prowadzącymi pojazdy komunikacji miejskiej, jest niewiele. W GAiT pracuje obecnie 11 kierowców, którzy odbyli w GAiT bezpłatny kurs na kierowcę autobusu i teraz z powodzeniem realizują się w pracy kierowcy.

Jedną z ambasadorek kampanii jest Wioletta Kowalska, która 2,5 roku temu, po latach przysłowiowej dla wielu pracy w korporacji, przekwalifikowała się na kierowczynię autobusu. POSŁUCHAJ jej historii.

Drugim ambasadorem kampanii jest Dariusz Michalak, który trzy lata temu, jako 57-latek ukończył kurs dla kierowcy autobusów i rozpoczął pracę w GAiT. POSŁUCHAJ jego historii.

 

Rok temu, 31 maja 2021 roku spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje ruszyła z kampanią „Kobieca strona GAiT. Pracuj z nami!” adresowaną do kobiet - przyszłych motorniczych i kierowczyń. I są tego efekty.

Podwyżki cen biletów na komunikację miejską - dla regularnych użytkowników o 10 proc.

-  Nie czekamy biernie na zmiany trendów i przełamujemy stereotypy. I są tego efekty. Tylko w ostatnim czasie szeregi załogi GAiT zasiliło 29 pań, dokładniej 13 kierowczyń autobusu i 16 motorniczyń tramwaju - mówi Maciej Lisicki prezes spółki GAiT. - Niesłusznie utarło się, że zawód kierowcy to tzw. „męski zawód”. Ten mit skutecznie obalają kierowczynie i motornicze GAiT, które doskonale sprawdzają się w roli prowadzących pojazdy, i co ważne, ze swojej pracy są zadowolone. Cieszymy się, że panie odpowiedziały tak licznie na nasze zaproszenie do współpracy. Zaproszenie to jest  oczywiście cały czas aktualne.

Jak mówi prezes GAiT efekty wcześniejszej kampanii adresowanej do pań sprawiły, że wystosowano podobne zaproszenie do współpracy dla pań i panów w wieku „50 plus”, czyli do grupy, której również dotyczą pewne mity i stereotypy, a która ma duży potencjał.

Rok budowy Nowej Warszawskiej za nami. Tramwajem pojedziemy na początku 2023 r.

Najlepszy pracodawca w Polsce w rankingach Forbes

Gdańskie Autobusy i Tramwaje to firma o ugruntowanej pozycji - w 2021 i 2022 roku uznana za najlepszego pracodawcę w Polsce w kategorii transport i logistyka, w rankingu magazynu Forbes.

- Jesteśmy największą firmą komunikacyjną na Pomorzu. Zatrudniamy ponad 800 kierowców i motorniczych. Tworzymy silny i zgrany zespół, który składa się z osób wyjątkowych i kompetentnych. Naszym celem jest zagwarantowanie gdańszczanom bezpieczeństwa i komfortu podróży, a naszym pracownikom dobrych warunków pracy, w której będą się spełniać - podkreśla prezes GAiT.

Pracuj z nami 50 +

Kampania Gdańskich Autobusów i Tramwajów  „Pracuj z nami 50 +” adresowana jest do osób mających 50 lat lub więcej, które chcą zostać kierowcami autobusów miejskich.

 

Dobre50plus

 

- Naszą ofertę kierujemy do osób, które być może kiedyś myślały już o pracy kierowcy oraz do tych, które dotąd jeszcze tego nie rozważały, a chcą w swoim zawodowym życiu jakiejś zmiany i nowych wyzwań. Co istotne, by aplikować na stanowisko kierowczyni, czy kierowcy autobusu w Gdańskich Autobusach i Tramwajach, nie trzeba posiadać niezbędnych uprawnień, można je zdobyć na przygotowanych przez nas bezpłatnych kursach - zaznacza Maciej Lisicki. - Sytuacja kadrowa w naszej spółce jest stabilna, niemniej uwzględniając naturalną rotację, w tym przejścia na emerytury, planujemy zatrudnić w tym roku jeszcze około 20 nowych kierowców. I mamy nadzieję, że w tym gronie znajdą się także kolejni świetni kierowcy i kierowczynie „50 plus” .

W ramach kampanii „Pracuj z nami 50 +” na przystankach pojawiły się plakaty. Natomiast na stronie internetowej Gdańskich Autobusów i Tramwajów uruchomiona została specjalna podstrona „Pracuj z nami 50 +” , dedykowana osobom zainteresowanym pracą w spółce GAiT.  Zapraszamy także do odwiedzania mediów społecznościowych GAiT. 

 

TV

Nowi mieszkańcy na Ujeścisku