• Sukcesy młodych florecistów. Zwycięstwa w gdańskim turnieju i olimpiadzie młodzieży

W sobotę, 5 maja, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gdańska we florecie dziewcząt i chłopców. Aż 12 młodych gdańszczan stanęło na podium. Kilka dni wcześniej floreciści UKS Ateny i Fundacji Gdańskiej Szkoły Floretu zdobyli aż 8 medali podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koninie.
07.05.2018
Gdańscy floreciści na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz ich trenerzy

136 zawodników z całego kraju wzięło udział w zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Atena Gdańsk - IX Otwartych Mistrzostwach Gdańska Dzieci i Młodzików we Florecie.

W kategorii 12-14 lat (młodzik) floret dziewcząt:

1. Amelia Olszewska (UKS Atena Gdańsk)
  2. Lena Piątkowska (UKS Atena)
  3. Lena Langa (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu) oraz Róża Wykland (UKS Atena)

W kategorii 10-11 lat (dzieci) floret dziewcząt:

1. Julia Dudziuk (UKS Atena)
  2. Wiktoria Doroszkiewicz (Fundacja GSF)
  3. Emilia Szefera (UKS Bielawy Toruń) i Hanna Wojtas (Fundacja GSF)

W kategorii 12-14 lat (młodzik) floret chłopców:

1. Szymon Pacholczyk (IKS Leszno)
  2. Krzysztof Łopatniuk (UKS Atena)
  3. Patryk Gawenda (Fundacja GSF) i Jan Nowak (IKS Leszno)

W kategorii 10-11 lat (dzieci) floret chłopców:

1. Jakub Gorczyca (UKS Atena)
  2. Jan Wyszyński (UKS Atena)
  3. Cezary Ginter (IKS Leszno) i Maksymilian Leśniewski (UKS Atena)

Kilka dni wcześniej gdańscy floreciści bardzo dobrze spisali się podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koninie.

W turnieju indywidualnym juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Adam Podralski (UKS Atena), który w finale pokonał Macieja Bema (AZS AWF Poznań). Brązowe medale przypadły Jakubowi Dołżyckiemu i Adamowi Jakubowskiemu (obaj UKS Atena).

W turnieju indywidualnym juniorek złoto wywalczyła Magdalena Ławska (Wrocławianie), srfebro Marta Oklińska (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu) a braż Malwina Kołodziejczyk (Fundacja GSF) i Aleksandra Wieczorek (AZS AWF Poznań).

W finale "drużynówki" juniorów spotkały się dwie ekipy UKS Atena. Pierwszy zespół (w składzie Dołżycki, Jakubowski, Kaśków, Podralski) pokonał drugi (Gorczyca, Kwiatkowski, Łopatniuk) 45:17.

W turnieju drużynowym juniorek złoty medal przypadł ekipie AZS AWF Poznań, która w finale pokonała Fundacją GSF 45:42.

W maju kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Ergo Arenie!