• Start
  • Wiadomości
  • Sierpniowe turnieje siatkówki plażowej pod zmienionym szyldem

Aktywne lato w Gdańsku. Sierpniowe turnieje siatkówki plażowej pod zmienionym szyldem

Zgodnie z zapowiedziami Gdańskiego Ośrodka Sportu oraz oczekiwaniami miłośników siatkówki plażowej, w sierpniu odbędą się dwa kolejne turnieje dla amatorów tej dyscypliny sportu. Spotkamy się 7 i 21 sierpnia. Impreza wystartuje pod nowym szyldem „Siatkówka dla wszystkich – turnieje dla amatorów i nauka gry w siatkówkę”.
( Publikacja: 05.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Siatkówka dla Wszystkich! Sprawdź się w sportowej rywalizacji
Siatkówka dla Wszystkich! Sprawdź się w sportowej rywalizacji
źródło: GOS

Siatkówka plażowa w Gdańsku Brzeźnie

Rywalizacji siatkarska na plaży, która wystartuje pod nowym szyldem „Siatkówka dla wszystkich – turnieje dla amatorów i nauka gry w siatkówkę” toczyć się będzie na boiskach znajdujących się po prawej stronie Molo w Brzeźnie (wejście na plażę nr 52). Terminy są dwa: 7 i 21 sierpnia. Na uczestników, w porównaniu do edycji lipcowych, czeka kilka nowości i dodatkowych atrakcji.

60. Bieg Westerplatte dla blisko 4 tys. uczestników. Start we wrześniu, ruszyły zapisy

Przede wszystkim, jak sama nazwa imprezy wskazuje, oprócz meczów turniejowych, toczących się na czterech boiskach, odbywać się będą także zajęcia instruktażowe z siatkówki plażowej, prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Wszystko po to, żeby wyrównać szanse i sprawić, żeby początkujące siatkarki i siatkarze z gry i udziału w turniejach mogli czerpać jeszcze więcej przyjemności. Treningi odbywać się będą na piątym, wyłączonym z rywalizacji placu gry.

Turniej "Siatkówka dla wszystkich" bez wpisowego

Udział w turnieju tradycyjnie już będzie bezpłatny, ale dodatkowym magnesem dla uczestników powinien być pakiet startowy-niespodzianka, przygotowany przez organizatorów. Ponadto będzie można skorzystać z darmowych porad dietetycznych, a oprócz zwyczajowych nagród pieniężnych dla najlepszych par męskich i żeńskich, partner imprezy, firma Gastro Paczka dla duetów, które staną na podium przygotował vouchery o wartości 200 złotych. Nic, tylko przyjść, grać i wygrywać! Żaden uczestnik nie opuści pola gry z pustymi rękami!

Mecze odbywają się na plaży w Brzeźnie, tuż przy molo
Mecze odbywają się na plaży w Brzeźnie, tuż przy molo
źródło: GOS

Zasady turnieju siatkówki plażowej

Obowiązują tradycyjne, sprawdzone już reguły. Jednocześnie odbywać się będą turnieje dla kobiet i mężczyzn. Zapisy prowadzone będą od godziny 9, a pierwsze gry przewidziano na godzinę 10. Obowiązywać będą powszechnie znane przepisy gry w siatkówkę plażową, a organizator dostosuje system gry do ilości uczestników. Wyjściowo będzie to system brazylijski, przy którym dwie porażki eliminują duet z dalszej rywalizacji.


Nagrody przewidziane dla najlepszych par:
I miejsce – 500 złotych/para
II miejsce – 300 złotych/para
III miejsce – 200 złotych/para

Więcej o turnieju na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu.

plakat - grafika przedstawiająca siatkarki mecz z informacjami o turnieju