• Start
  • Wiadomości
  • Już 16. edycja Targów Balt Military Expo. Ponad 150 wystawców w tym roku w formule online

Ponad 150 wystawców. Targi Balt Military Expo w tym roku w formule online

Międzynarodowe Targi Gdańskie poinformowały, że tegoroczne organizowane przez nie Bałtyckie Targi Militarne z uwagi na pandemię Covid-19 w roku 2021 odbędą się w formule online. Impreza jest zaplanowana w dniach 20-22 kwietnia i będzie to już jej szesnasta edycja.
09.04.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Podczas Balt Military Expo prezentowane były oferty z zakresu bezpieczeństwa morskiego, systemów obronnych i ratownictwa
Podczas Balt Military Expo prezentowane były oferty z zakresu bezpieczeństwa morskiego, systemów obronnych i ratownictwa
zdj. Mateusz Ochocki/KFP


Targi Balt Military Expo w tym roku zorganizowane zostaną po raz szesnasty. To wysoce specjalistyczne impreza, która koncentruje się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, systemach obronnych i ratownictwa na morzu i lądzie. Targi powstały i realizowane są we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Sztabem Generalnym Wojska Polskiego, Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, Marynarką Wojenną RP, Wojskami Specjalnymi, Żandarmerią Wojskową, Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Biurem Bezpieczeństwa Narodowego i formacjami podległymi MSWiA.

 

 

Balt Military Expo 2021, organizowane są równolegle z targami InterMarE South Baltic Maritime Economy Exhibition. InterMarE South Baltic Maritime Economy Exhibition to projekt adresowany do małych i średnich firm działających w sektorze gospodarki morskiej, mający na celu nawiązanie i rozwinięcie współpracy, a także promocję zielonej i błękitnej gospodarki w Regionie Morza Południowego Bałtyku.

16. edycja Bałtyckich Targów Militarnych Balt Military Expo 2021 i targów InterMarE Southw tym roku wyjątkowo odbędzie się w formule ON LINE. Dzięki temu możliwe będą spotkania w czasie rzeczywistym z partnerami biznesowymi, prezentacje firmy poprzez filmy, nagrane materiały promocyjne, a także nadawane ze studia wypowiedzi prelegentów. Warto wymienić również ekspozycję produktów w formie katalogów do pobrania na stoisku i prezentacje firmy dla wszystkich uczestniczących Wystawców ze sceny głównej Targów. Wszystkie te technologiczne rozwiązania dają zupełnie nowe możliwości biznesowe, a także znacząco zwiększają zasięg promocji i prezentacji oferty wystawców w całym rejonie Bałtyku Południowego i nie tylko.

plakat


Podczas tegorocznej edycji Balt Military Expo 2021 i InterMarE South Baltic Maritime Economy Exhibition ponad 150 wystawców z kraju i zagranicy przedstawi innowacyjne rozwiązania i technologie przemysłu obronnego dla Marynarki Wojennej RP, jednostek specjalnych, Żandarmerii Wojskowej i służb zabezpieczenia logistycznego Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Służby Więziennej, a także dla małych i średnich przedsiębiorstw z szeroko rozumianej branży morskiej.

Wśród zgłoszonych firm są miedzy innymi: stocznie, producenci uzbrojenia, sprzętu, wyposażenia statków i okrętów, firmy technologiczne, offshorowe, stocznie jachtowe, firmy produkujące wyposażenie obiektów morskich i platform, a także firmy specjalizujące się w prawie i ubezpieczeniach morskich, agencje brokerskie i zajmujące się turystyką morską.

W tegorocznej edycji targów swój udział zapowiedziało 150 wystawców
W tegorocznej edycji targów swój udział zapowiedziało 150 wystawców
zdj. Mateusz Ochocki/KFP


Na szczególną uwagę zasługują też odbywające się podczas targów konferencje:

  • IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa”. Priorytetową tematyką Konferencji będą rozwiązania z obszaru wojskowej techniki morskiej oraz bezpieczeństwa na morzu i wybrzeżu w portach i obiektach infrastruktury krytycznej, zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa, a także ratownictwa morskiego
  • GreenMarE - konferencja morska o wymiarze europejskim, której celem jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technicznych, forum do wymiany myśli i doświadczeń w zakresie ekologii i ochrony środowiska przedstawicieli przemysłu okrętowego, w tym stoczni i biur projektowych, producentów napędów, administracji krajowej i europejskiej, instytucji klasyfikacyjnych oraz finansowych
  • SEATECH - międzynarodowa konferencja, której celem jest wyznaczenie najważniejszych kierunków rozwoju technologicznego sektora morskiego. Podczas wydarzenia prelegenci przedstawią potrzeby i perspektywy rozwojowe w swoich branżach, a występujące startupy najnowsze rozwiązania technologiczne.

Rejestracja: https://baltmilitarylive.amberexpo.pl/register

BALT-MILITARY-EXPO 2021 | www.baltmilitary.pl; www.natconference.eu
20 - 22 kwietnia 2021, godz. 10:00 - 17:00 | SALMON EVENING 20 kwietnia, godz. 19:00 – 21.30 ON LINE

 

 

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku