Planuj weekend: muzyczne gwiazdy opanują Gdańsk

Przed nami weekend pełen muzycznych uniesień: w Gdańsku wystąpią m.in. amerykańskie gwiazdy metalu i słynny włoski tenor. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy innych sztuk.
( 22.01.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl


„Mokradełko”

„Mokradełko” - głośny reportaż Katarzyny Surmiak-Domańskiej, nominowanej do Literackiej Nagrody Nike, doczekał się adaptacji teatralnej. Spektakl w reżyserii Mikołaja Grabowskiego premierę miał w Teatrze Nowym w Poznaniu w listopadzie 2015 roku, teraz zobaczymy go w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim (ul. Bogusławskiego 1). Warto się wybrać, bo to może być jedyna okazja, by zobaczyć spektakl - poznański zespół pojawia się u nas gościnnie. Przedstawienie zacznie się w sobotę, 23 stycznia 2016 r., o godz. 19. Bilety: 35-75 zł, wejściówki na wolne miejsca: 15 zł. 

„Afrykańska przygoda”

Na młodszych widzów w teatrze Miniatura (Gdańsk, ul. Grunwaldzka 16) czekają aż dwie propozycje na sobotę. O godz. 12 na Dużej Scenie można obejrzeć „Brzydkie kaczątko” - spektakl na motywach baśni Hansa Christiana Andersena, inspirowany chińskim teatrem cieni. Bilety: 17-21 zł. A o godz. 15 w Sali Kameralnej zostanie pokazana „Afrykańska przygoda” - bajka w reżyserii Marioli Fajak-Słomińskiej, przeznaczona dla dzieci w wieku 1-4 lat. Bilety: 16-18 zł.


 

 

Andrea Bocelli

Także w sobotę w Ergo Arenie (Gdańsk, pl. Dwóch Miast 1) wystąpi wybitny włoski tenor, uwielbiany przez publiczność na całym świecie Andrea Bocelli. W ciągu 20 lat obecności na scenie śpiewak zdobył najważniejsze nagrody, a zachwytów nad jego głosem nie szczędziła nawet Céline Dion, która powiedziała kiedyś: „Gdyby Bóg śpiewał, brzmiałby jak Andrea Bocelli”. W Gdańsku artyście będą towarzyszyć Chór i Orkiestra Opery Bałtyckiej, a także goście specjalni. Początek koncertu o godz. 19. Uwaga, biletów na koncert została garstka - zostały ostatnie sztuki: miejsca z ograniczoną widocznością 180 zł, bilety VIP 755 zł.


 

 

Slipknot

W ten weekend w Ergo Arenie będzie można usłyszeć także cięższe brzmienia. Slipknot - amerykańska grupa grająca metal alternatywny, wystąpi w niedzielę, 24 stycznia 2016 r. Fanom nie trzeba ich zachwalać, a pozostałych niech przekona Nagroda Grammy, którą zespół odebrał w kategorii Best Metal Performance w 2006 roku. Początek muzycznej uczty o godz. 20. Jako support wystąpi kalifornijski zespół crossover-thrashowy, Suicidal Tendencies. Bilety: 149-349 zł.  

Organek

Muzyczną niedzielę spędzić można również w Parlamencie (Gdańsk, ul. Świętego Ducha 2). O godz. 20 na scenie zaprezentuje się uznawany za objawienie polskiej sceny rockowej Organek. Klasyczne brzmienie i błyskotliwe teksty to znak rozpoznawczy tego tria, któremu przewodzi Tomasz Organek, współzałożyciel zespołu SOFA. Bilety: w przedsprzedaży 45 zł, w dniu koncertu 50 zł.


 

 

Mulatu Astatke

Jakby tego było mało, melomanów w swoje progi zaprasza też Gdański Teatr Szekspirowski. W niedzielę odbędzie się tam koncert, który ucieszy miłośników filmu „Broken Flowers”. Mulatu Astatke to pochodzący z Etiopii artysta jazzowy. Do kultowego dla wielu filmu Jima Jarmuscha stworzył aż siedem utworów - część z nich będzie można usłyszeć na żywo w Gdańsku. Na scenie teatru jego zespół zaprezentuje się w rozbudowanym, ośmioosobowym składzie. Koncert rozpocznie się o godz. 20. Bilety: 60-70 zł.


 

 

„Mów mi Marianna”

Wcześniej tego samego dnia, o godz. 18.30, warto pojawić się w KinoPorcie (Gdańsk, ul. Strajku Dokerów 5). Odbędzie się tam przedpremierowy pokaz nominowanego do Paszportów „Polityki” filmu dokumentalnego „Mów mi Marianna” w reżyserii Karoliny Bielawskiej. Dokument w poruszający, ciepły sposób opowiada o procesie zmiany płci głównej bohaterki, o samotności i miłości. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z autorką oraz dr Anną Kłonkowską z Uniwersytetu Gdańskiego. Bilety: 10 zł.