Link do opisu wydarzenia: Warsztaty z upcyclingu – dla dzieci i ich dorosłych

Warsztaty z upcyclingu – dla dzieci i ich dorosłych

Data: 28 kwietnia 2024 r.
Godzina: 10:30
Miejsce: GAK Stacja Orunia ul. Dworcowa 9, Gdańsk
Wstęp: Bilety: 30 - 40 zł
Organizator: GAK Stacja Orunia

Szczegóły wydarzenia

Autorki wystawy „Odzyskiwanie uroku” – Alicja Karska i Ania Witkowska poprowadzą warsztaty towarzyszące ich ekspozycji – dla dzieci oraz opiekujących się nimi dorosłych. Odbędą się one w podwójnej formie: dzieci oraz dorośli będą działać niezależnie w tym samym czasie, tworząc dwie grupy.

Kiedy: 28.04 (niedziela)
Godz/czas trwania: 10:30-13:30

Koszt:
30 zł – osoby dorosłe
40 zł – dziecko + opiekun
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Dzieci – wykonają własne koszulki z nadrukami z szablonów powstałych na warsztatch.
Dorośli – nauczą się przerabiać wełniane swetry w duchu filozofii Kintsugi – ozdabiając w kreatywny sposób dzianinę z drugiego obiegu.
Kintsugi to japońska technika naprawy ceramiki, w której zamiast ukrywać pęknięcia używa się złota lub innych metali szlachetnych aby je wyeksponować.

Prowadzenie:
Szare Wrony — To duet Alicji Karskiej i Anny Witkowskiej, który od 2021 współtworzy projekt artystyczno-rzemieślniczy. Szare Wrony zajmują się autorskim upcyclingiem odzieży wełnianej w duchu ekonomii cyrkularnej. Poprzez powtórne użycie i kreatywne prace naprawcze dziewczyny próbują przedefiniować strategie konsumenckich wyborów, z uwagi na nieuchronną katastrofę klimatyczną. Swoje prace Alicja i Ania prezentowały się w ramach Gdynia Design Days (2023) czy w Łódzkim Centrum Dizajnu.

Miejsce