Link do opisu wydarzenia: W pracowni Heweliusza

W pracowni Heweliusza

Data: 20 lipca 2024 r.
Godzina: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00
Miejsce: Hevelianum ul. Gradowa 6, Gdańsk
Organizator: Hevelianum

Szczegóły wydarzenia

Na Górze Gradowej w Hevelianum ukazał się duch najsłynniejszego gdańskiego astronoma. Chociaż nikomu krzywdy nie zrobi, to jest nieco męczący, ponieważ nagabuje pracowników i gości, narzekając na swój brak pamięci… Lepiej, żeby wrócił w zaświaty! W ceglanej pracowni znajdują się przedmioty i zadania, które pomogą Heweliuszowi przypomnieć sobie, kim był za życia. Może w ten sposób się uda?

Hevelianum zaprasza na nowatorską metodę popularyzacji nauki! W zabytkowym, klimatycznym wnętrzu Hevelianum przygotowaliśmy dla mieszkańców Gdańska oraz turystów premierową atrakcję: escape room „W pracowni Heweliusza”. Jest on skierowany zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób dorosłych – odnajdą się tutaj zarówno starzy wyjadacze, jak i osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tego typu grą.

„W pracowni Heweliusza” czeka na Was 14 zagadek do rozwiązania. Dzięki nim nie tylko rozruszacie wszystkie szare komórki, ale poznacie różne role oraz funkcje, które pełnił Jan Heweliusz. Na zwycięzców czeka słodka niespodzianka…

Chcieliśmy podejść do popularyzacji osoby Jana Heweliusza w atrakcyjny, nowatorski sposób – mówi Michał Ślubowski historyk i opiekun merytoryczny pokoju zagadek w Hevelianum.

Hevelianum to miejsce, w którym nauka poprzez zabawę to skuteczna metoda zdobywania wiedzy. Rozwiązanie zagadki daje dużą satysfakcję, a w takich warunkach nasza pamięć działa zdecydowanie lepiej. Istotnym aspektem tej aktywności jest również praca zespołowa – mówi Agnieszka Józefowicz, koordynatorka oferty feryjnej w Hevelianum.

Escape room jest przygotowany z myślą o każdym odbiorcy. W każdym momencie można wyjść na zewnątrz, a nad zabawą czuwa obecny podczas zabawy Mistrz Gry, który nie tylko zadba o bezpieczeństwo gości, ale w razie problemów służy radą i pomocą – w ten sposób nawet osoby które nigdy nie były wcześniej w escape roomie będą w stanie rozwiązać zagadki.

Bilety

Miejsce