• Start
  • Wiadomości
  • Ogrzewanie centralne w domu. Ruszyły mobilne punkty konsultacyjne

Ogrzewanie centralne w domu. Ruszyły mobilne punkty konsultacyjne

W Dolnym Wrzeszczu odbyły się konsultacje na temat rozbudowy miejskiej sieci ciepłowniczej. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców Grupa GPEC uruchamiła mobilny punkt konsultacyjny, specjalną infolinię oraz zapowiada kolejne spotkania dla gdańszczan.
10.04.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Miasto Gdańsk od wielu miesięcy wprowadza ekologiczne praktyki i m.in. namawia mieszkańców do zmiany ogrzewania na tzw. centralne. W minionym tygodniu rozpoczął się cykl spotkań przedstawicieli Rad Dzielnic Gdańska i Grupy GPEC z mieszkańcami gdańskich dzielnic.


Warto zmienić ogrzewanie na ekologiczne! Nowe zasady przyznawania i jeszcze większa kwota dotacji!

Na pierwsze spotkanie we Wrzeszczu Dolnym, które odbyło się w środę, 5 kwietnia, przybyła rekordowo duża liczba (ponad 300) mieszkańców zainteresowanych przyłączeniem się do sieci. 

- Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie byliśmy niestety w stanie porozmawiać ze wszystkimi mieszkańcami, dlatego chcemy dać kolejne możliwości spotkań i rozmów dla zainteresowanych - mówi Grzegorz Blachowski z Grupy GPEC.


Rozbudowa miejskiej sieci ciepłowniczej. Konsultacje w Dolnym Wrzeszczu


W związku z tym, operator sieci ciepłowniczych w Gdańsku, Grupa GPEC uruchamia:

  • specjalną infolinię dla mieszkańców dostępną całą dobę pod nr 58 52 43 699.
  • w różnych punktach dzielnicy pojawią się mobilne punkty konsultacyjne z ekspertami. Pierwszy z nich już stoi w okolicy Centrum Kuźniczki i będzie dostępny do 14 kwietnia w godzinach 12:00-18:00
  • w dniach 12, 20 i 25 kwietnia o godzinie 18:00 odbędą się kolejne spotkania konsultacyjne z mieszkańcami. Dokładne miejsca spotkań oraz wszystkie szczegóły podane będą na stronie www.gpec.pl

Podczas spotkań będzie można otrzymać szczegółowe informacje na temat planowanej rozbudowy sieci we Wrzeszczu Dolnym, uzyskać odpowiedzi na pytania związane z przyłączeniem się do niej, a także dowiedzieć się o możliwościach uzyskania dofinansowań miejskich na zmianę źródła ciepła.

W niedalekiej przyszłości kolejne konsultacje mają się odbywać także w innych dzielnicach Gdańska.

Mobilny punkt GPECTV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim