• Start
  • Wiadomości
  • Rozbudowa miejskiej sieci ciepłowniczej. Konsultacje w Dolnym Wrzeszczu

Rozbudowa miejskiej sieci ciepłowniczej. Konsultacje w Dolnym Wrzeszczu

Jakie są możliwości przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej? W jaki sposób można otrzymać dofinansowanie do zmiany źródła ciepła? Rozpoczyna się cykl spotkań przedstawicieli Rad Dzielnic Gdańska i Grupy GPEC z mieszkańcami gdańskich dzielnic. Pierwsze już w środę, 5 kwietnia, we Wrzeszczu Dolnym.
04.04.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Budowa sieci ciepłowniczej. Kiedy rozpocznie się jej rozbudowa w Dolnym Wrzeszczu?

Z przeprowadzonych w lutym przez Grupę GPEC i Urząd Miasta badań wynika, że aż 72 proc. mieszkańców Wrzeszcza Dolnego popiera przyłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej lub gazowej. Stąd pomysł przeprowadzenia konsultacji. 

Pierwsze spotkanie zaplanowano na środę, 5 kwietnia, o godz. 18.00 w budynku II Liceum Ogólnokształcącego na ul. Pestalozziego 9 w Gdańsku. Może w nim uczestniczyć każdy mieszkaniec dzielnicy. 

Podczas spotkania będzie można otrzymać szczegółowe informacje na temat planowanej rozbudowy sieci we Wrzeszczu Dolnym oraz uzyskać odpowiedzi na pytania związane z przyłączeniem się do niej, a także o możliwościach uzyskania dofinansowań miejskich na zmianę źródła ciepła.

- Sukcesywnie rozbudowujemy miejską sieć ciepłowniczą, stwarzając tym samym możliwość podłączenia do komfortowego i efektywnego źródła ciepła. Im więcej mieszkańców zgłosi chęć przyłączenia się do sieci, tym szybciej zostanie podjęta decyzja o dalszej rozbudowie systemu - mówi Grzegorz Blachowski z Grupy GPEC.
 

Kliknij, aby powiększyć
{id87848}

- Podłączanie się do sieci to także znaczna poprawa bezpieczeństwa. Nie tylko własnego, ale i sąsiadów oraz całej dzielnicy - przekonuje przewodniczący Zarządu Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, Krystian Kłos. - W wielu starszych dzielnicach Gdańska, takich właśnie jak Wrzeszcz Dolny, wciąż popularne jest opalanie w przydomowych piecach.

Według danych za sezon grzewczy 2014/15 szacuje się, że około 10 procent pożarów wywołanych jest właśnie przez nieprawidłowe użytkowanie przydomowych pieców. Ale poprawa bezpieczeństwa to nie jedyny powód, dla którego Rada Dzielnicy wspiera inicjatywę Grupy GPEC.

- Przyłączanie kolejnych mieszkań do sieci znacząco poprawi także jakość powietrza w rejonie, który w tym roku tak wyjątkowo dotkliwie odczuł skutki smogu - mówi Krystian Kłos.


Zainteresowani podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej mogą również dzwonić pod specjalną infolinię Biura Obsługi Klienta Grupy GPEC pod nr telefonu 58 52 43 699.


Czytaj także: 

W Kowalach powstanie nowa sieć ciepłownicza o długości ok. 3,7 km. ZOBACZ na mapie, które rejony obejmieTV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania