Młodzież spotkała się w Ergo Arenie dla wiedzy na temat transplantacji

W czwartek, 25 stycznia, w Ergo Arenie odbyło się Forum Młodych „Bo Nowe jest Nadzieją”. Wydarzenie poświęcone tematyce donacji i transplantacji narządów w Polsce skupiło ponad 3 tysięcy uczniów z województwa pomorskiego. Forum otworzyła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
25.01.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

RELACJA WIDEO ZE SPOTKANIA:

32. finał WOŚP w niedzielę 28 stycznia. Gdańsk jest wspólnotą i dzieli się dobrem

Forum Młodych ma na celu najlepiej i najskuteczniej trafić z przekazem „donacyjnym” do osób wchodzących w dorosłość.

- Chcemy pokazać, czym jest transplantacja jako najskuteczniejsza metoda leczenia wielu chorób -  mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor projektu Forum Młodych. Daje szansę na drugie życie, dlaczego tak ważna jest deklaracja woli oddania po śmierci narządów do przeszczepienia i rozmowa o tym z najbliższymi.

kobieta mówi do trzymanego w ręce mikrofonu
Wydarzenie odbyło się z udziałem prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Na poświęcone donacji i transplantacji narządów w Polsce Forum zaproszono młodych ludzi z województwa pomorskiego. W spotkaniu wzięło udział ponad 3 tysięcy uczniów z kilkudziesięciu szkół Gdańska, Sopotu, Gdyni, Żukowa i Malborka. 

Młodzież spotkała się z ekspertami - lekarzami transplantologami z całej Polski, koordynatorami transplantacyjnymi i przede wszystkim osobami po przeszczepieniu.

publiczność
Prawie 3 tysiące młodych ludzi wzięło udział w Forum Młodych
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Gośćmi Forum byli m.in. prof. Radosław Owczuk – anestezjolog, dziekan Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Roman Danielewicz - chirurg, transplantolog, przewodniczący Krajowej Rady Transplantacyjnej, oraz dr hab. Jacek Wojarski – kardiochirurg, transplantolog z Kliniki Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Pasjonaci Życia wspólnie z Miastem Gdańsk i Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.

Zobacz fotorelację z Forum Młodych:

Oprac. AO

Lekarze z UCK uratowali życie 6-letniego Aleksa. Operacja jego dróg oddechowych - pierwsza i jedyna na świecie

TV

Upominki i dekoracje. Walentynkowy Tramwaj jeździł po Gdańsku