Sukces Gdańska w rankingu "Ferie nad Bałtykiem". Oto statuetka od Travelist.pl, za III miejsce

Nasze miasto zajęło 3. miejsce w rankingu "TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem", przygotowanym przez magazyn Travelist.pl. O wynikach tego rankingu decydowali internauci, którzy przez zaledwie tydzień oddawali głosy. Gdańsk doceniono za całoroczną ofertę zarówno dla podróżujących w parach czy z przyjaciółmi, jak i dla rodzin z dziećmi.
09.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu trzy kobiety pozują do zdjęcia, po środku wiceprezydent gdańska trzyma pamiątkową statuetkę
Anna Kędzierska (z lewej) i Justyna Szymańska z redakcji Travelist wręczyły statuetkę, za zajęcie 3. miejsca w rankingu na najlepsze miejsce nad Bałtykiem w czasie ferii zimowych, na ręce zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, Monice Chabior
Fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Gdańsk za Kołobrzegiem, przed Sopotem i Gdynią

W czwartek, 9 marca, Anna Kędzierska i Justyna Szymańska z redakcji Travelist wręczyły statuetkę, za zajęcie 3. miejsca, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, Monice Chabior.

W tym rankingu wyprzedził nas Kołobrzeg, który zajął 1. miejsce i Świnoujście - na 2. miejscu. W topowej dziesiątce pojawili się także nasi sąsiedzi. Sopot zajął 5. miejsce, a Gdynia - miejsce 8.

Travelist to magazyn podróżniczy, który jest także połączony z serwisem rezerwacyjnym obiektów noclegowych.

- Obserwujemy w hotelarstwie podróżniczym pewien trend. Od kilku lat coraz więcej użytkowników Travelist wybiera się w czasie ferii właśnie nad Bałtyk - zwracały uwagę przedstawicielki tego magazynu podróżniczego.

Przestrzeń przy Bramie nr 2 inaczej - projekt Fundacji Gdańskiej

Informacja o rankingu dotarła do 40 mln użytkowników

W ciągu miesiąca Travelist odnotowuje średnio 250 tys. czytelników. Po ogłoszeniu rankingu, informacje na jego temat pojawiły się w wielu serwisach zewnętrznych, w tym lokalnych mediach. - Informacja dotarła ostatecznie do 40 mln użytkowników, a więc nie tylko w Polsce, ale i za granicą. To duża liczba - podkreślała Justyna Szymańska. - W głosowaniu wzięło udział wielu gdańszczan, którzy bardzo rekomendowali swoje miasto. Macie tu naprawdę wysoki poziom lokalnego patriotyzmu. To jest wspaniałe. Nie każde miasto może się tym poszczycić - dodała.

zdjęcie statuetki za zajęcie trzeciego miejsca przez gdańsk w rankingu magazynu travelist, statuetka jest prostopadła, srebrno niebieska
Taką statuetkę otrzymał Gdańsk od redakcji Travelist za zajęcie miejsca na podium w rankingu "TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem"
Fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Skąd pojawił się pomysł na taki ranking?

- Głęboko wierzymy w to, że Bałtyk to ciekawy kierunek nie tylko na wakacje letnie, że atrakcje na polskim wybrzeżu mogą przyciągać turystów przez cały rok. Tak duży odzew na ten ranking przerósł jednak nasze oczekiwania - nie ukrywa Anna Kędzierska. - Pobyt nad Bałtykiem to oczywisty wybór w trakcie sezonu letniego. Natomiast w tym roku zauważyliśmy, że po raz pierwszy w historii liczba rezerwacji, w okresie zimowym, w hotelach nadmorskich była zdecydowanie wyższa niż liczba takich rezerwacji w górach. W naszej ocenie wpływ na to ma na pewno kwestia cen w okresie zimowym, ale też poszukiwanie alternatywnych sposobów spędzania ferii zimowych. Ważna jest dostępność całorocznych atrakcji - dodaje.

Niezwykła makieta Bazyliki Mariackiej z 220 tys. zapałek

Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska, podkreśla, że nasze miasto jest świetnym miejscem do nauki, ale też do wypoczynku dla uczniów.

- Cieszę się, że zostało to potwierdzone w tym rankingu. Od rodziców gdańskich uczniów i uczennic wiem, że wybierając kierunek wakacji czy ferii, zwracają uwagę na przyrodę w danym miejscu, ale ważne są dla nich też atrakcje edukacyjne, zabawowe. Mieszkamy w Polsce, więc pogoda nigdy nie jest pewna, a wyjeżdżając gdzieś z dziećmi, trzeba brać pod uwagę różne atrakcje. W Gdańsku jest ich mnóstwo - zaznacza Monika Chabior.

Głosy oddawano przez 6 dni

Niedługo Travelist ogłosi kolejną edycję swojego corocznego, wieloletniego rankingu - na najlepszą plażę w Polsce.

Ranking "TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem" ogłoszono po raz pierwszy. Internauci mogli oddawać swoje głosy w dniach 13 - 18 stycznia 2023 r.

Wystarczyło wejść na stronę internetową magazynu Travelist i oddać swój głos na najlepsze miejsce na zimowy wypoczynek nad Bałtykiem. Zaznaczyć można było maksymalnie trzy odpowiedzi.

Te osoby, które chciały wziąć udział w konkursie z nagrodami, musiały w kolejnym kroku wpisać uzasadnienie swojego wyboru.

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta