Najlepiej zajmują się dziećmi w żłobkach. LISTA laureatek konkursu Opiekunka Roku 2020 i 2021

W czwartek, 2 czerwca, w Żłobku nr 13 „Skarbek” Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska wręczyła tytuły Opiekunki Roku. W tym roku wyjątkowo przyznano nagrody za dwa minione lata. Z powodu pandemii Covid-19 ubiegłoroczne wyróżnienia nie mogły zostać wcześniej wręczone. Główną nagrodę za rok 2020 otrzymała Joanna Niemczyk ze Żłobka nr 12, natomiast Opiekunką Roku 2021 została Joanna Zaręba ze Żłobka nr 10.
( Publikacja: 02.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Opiekunki nominowane w konkursie, w tym laureatki, mogły odebrać nagrody i dyplomy dopiero teraz - wcześniej było to niemożliwe ze względu na pandemię. Spotkanie z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz i Moniką Chabior, zastępczynią prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, odbyło się w Żłobku nr 13 Skarbek
Opiekunki nominowane w konkursie, w tym laureatki, mogły odebrać nagrody i dyplomy dopiero teraz - wcześniej było to niemożliwe ze względu na pandemię. Spotkanie z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz i Moniką Chabior, zastępczynią prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, odbyło się w Żłobku nr 13 "Skarbek". W żeńskim gronie znalazł się jeden mężczyzna - radny Miasta Gdańska Łukasz Bejm
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz dziękuje opiekunkom

W uroczystości uczestniczyły prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, a także Łukasz Bejm, radny Miasta Gdańska. Władze samorządowe od lat przykładają szczególną wagę do jakości opieki nad najmłodszymi gdańszczankami i gdańszczami.

- Gdy w czasie pandemii większość instytucji została zamknięta, kadra Gdańskiego Zespołu Żłobków stale opiekowała się najmłodszymi mieszkańcami i mieszkankami naszego miasta. To chociażby za to działanie, chcę dziś Wam podziękować - mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Chcemy budować miasto składające się z mądrych, aktywnych i zaangażowanych mieszkańców, a ich kształcenie rozpoczyna się właśnie w żłobkach. Dziękuję za całą pracę i poświęcenie.

Są jak drugie mamy. Małgorzata Skomska została “Opiekunką Roku 2019”

Od lewej: Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Joanna Zaręba, Opiekunka Roku 2021, Dorota Woźniak, Dyrektor Gdańskiego Zespołu Żłobków oraz Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania
Od lewej: Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Joanna Zaręba, Opiekunka Roku 2021, Dorota Woźniak, Dyrektor Gdańskiego Zespołu Żłobków oraz Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Opiekunka Roku - kto i jak wybiera te najlepsze

Opiekunka Roku wybierana jest spośród kadry pracującej w 13 placówkach wchodzących w skład Gdańskiego Zespołu Żłobków. W ubiegłym roku zmianie uległy zasady wyłaniania laureatki oraz wyróżnionych. W miejsce losowania zwyciężczyni przez dzieci wprowadzono wybór na podstawie wniosków, w których kierownik żłobka w porozumieniu z przedstawicielami Rady Rodziców opisuje nominowaną. Wyboru dokonuje Kapituła Nagród.

- Doskonale wiem, co się dzieje, gdy rodzic oddaje swoje najukochańsze dziecko w ręce tak naprawdę nieznajomej osoby. Świadomość tego, że ta osoba będzie się o nie troszczyła, pilnowała i odpowiednio kierowała, daje poczucie bezpieczeństwa. Wy to potraficie doskonale, dlatego dziś wręczamy te nagrody - mówiła Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. 

Wykonują trudny, ale piękny zawód. Aleksandra Michalak “Opiekunką Roku 2018”

Nagrody, wyróżnienia i dyplomy uznania otrzymało w sumie 19 opiekunek pracujących w gdańskich żłobkach
Nagrody, wyróżnienia i dyplomy uznania otrzymało w sumie 19 opiekunek pracujących w gdańskich żłobkach
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Opiekunka Roku - jakie nagrody i dla kogo

W uroczystości uczestniczył Łukasz Bejm, radny Miasta Gdańska:

- Sam jako ojciec widzę, jak ogromną pracę Panie wykonują, patrząc na to, jak moja córka rozwinęła się właśnie w żłobku. Dodatkowo codziennie rano pyta mnie, czy pójdzie do dzieci - powiedział radny Łukasz Bejm. - Ogromne uznanie za to, jak opiekują się Panie swoimi grupami i wielkie podziękowania za całą włożoną w to pracę.

Podczas spotkania nominowane do tytułu w 2021 roku poznały wyniki konkursu, a finalistki obu edycji odebrały dyplomy, które wręczyła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Każda z nominowanych pań otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. Zdobywczynie wyróżnień dodatkowo otrzymały po 500 zł, natomiast zdobywczyni tytułu 1500 zł.

Opiekunki nagrodzone za 2020 rok:

 • Joanna Niemczyk, Żłobek nr 12, Opiekunka Roku 2020
 • Agata Jastrzębska, Żłobek nr 10, wyróżnienie za 2020 rok
 • Anna Zych, Żłobek nr 12, wyróżnienie za 2020 rok 

Opiekunki nagrodzone za 2021 rok:

 • Joanna Zaręba, Żłobek nr 10, Opiekunka Roku 2021
 • Jadwiga Olszewska, Żłobek nr 1, wyróżnienie za 2021 rok
 • Beata Malinowska, Żłobek nr 2, wyróżnienie za 2021 rok

Lista nominowanych do tytułu Opiekunki Roku w 2021 roku:

 • Olszewska Jadwiga, Żłobek nr 1
 • Malinowska Beata, Żłobek nr 2
 • Górska Justyna, Żłobek nr 3
 • Morawska Joanna, Żłobek nr 4
 • Polewczak Katarzyna, Żłobek nr 5
 • Romańczuk Sylwia, Żłobek nr 6
 • Fornalik Barbara, Żłobek nr 7
 • Krutak Dorota, Żłobek nr 8
 • Drawska Małgorzata, Żłobek nr 9
 • Zaręba Joanna, Żłobek nr 10
 • Rogozińska Patrycja, Żłobek nr 11
 • Kisiel Wiesława, Żłobek nr 12
 • Hryniewicz Elżbieta, Żłobek nr 13