
Zielone Miasto a Strategia Rozwoju Gdańska: drzewa, woda, adaptacja i obieg zamknięty
Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00 w XIX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13. Gospodarzem spotkania będzie Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji. Wraz z koordynatorami Programu Rozwoju i specjalistami będziemy rozmawiać o priorytetach i przedsięwzięciach służących osiąganiu celów wyznaczonych w Strategii Rozwoju Miasta.
Chcemy poznać Wasze zdanie na temat tego, które działania z zakresu Innowacyjnego Miasta są obecnie najważniejsze w perspektywie do 2030 roku. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji. Głównymi tematami rozmów będą:
- odpowiedzialna gospodarka;
- przestrzeń;
- rewitalizacja;
- kultura i ochrona zabytków;
- turystyka i oferta czasu wolnego.
Osoby chętne do udziału w spotkaniu zachęcamy do rejestracji.
Czytaj także: Dostępne miasto a Strategia Rozwoju Gdańska - od pieszych i rowerzystów, po cyfryzację i OZE
Czytaj także: Wspólne Miasto a Strategia Rozwoju Gdańska: edukacja, zdrowie, mieszkalnictwo, równe szanse
Opiekunem programu rozwoju Innowacyjne miasto jest Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji, który w marcu 2023, podczas inauguracji cyklu spotkań z mieszkańcami dotyczących wdrażania nowej Strategii Rozwoju Miasta powiedział że: - Program nie do końca wprost dotyczy gospodarki. Jego celem jest Gdańsk jako miasto jeszcze bardziej atrakcyjne do mieszkania, jako miejsce pracy przynoszącej satysfakcję, ale także miejsce o wysokiej jakości życia, w tym przestrzeni publicznych i oferty kulturalnej oraz czasu wolnego, także dla gość, którzy do nas przyjeżdżają i również napędzają lokalną gospodarkę. Ten program obejmuje także dbałość o to, z czego jesteśmy dumni - o dziedzictwo tworzące naszą tożsamość, w tym zabytki.
Gdańsk w 2030 roku i później. Co jest najważniejsze? Zabierz głos w konsultacjach
Ankieta na temat inwestycji
Zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat inwestycji i projektów do realizacji w Gdańsku do 2030 r. Ankieta w wersji papierowej będzie dostępna również na spotkaniu. Na głosy czekamy do 23.04.2023 r.
Wyniki ankiety zostaną zaprezentowane na spotkaniu podsumowującym, które odbędzie się 8 maja w Hevelianum.

Jak dojechać na spotkanie?
Do XIX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku przy ulicy Pestalozziego 11/13 można dojechać liniami tramwajowymi numer 2, 4, 8 – przystanek Legionów. Można dojechać także liniami autobusowymi numer 127 – przystanek Kilińskiego (przy budynku przychodni). Odległość od najbliższego przystanku tramwajowego wynosi około 400 metrów, a od przystanku autobusowego wynosi około 500 metrów. Dostępne jest także połączenie kolejowe liniami Szybkiej Kolei Miejskiej – stacja kolejowa Gdańsk Wrzeszcz. Odległość od Dworca PKP wynosi około 700 metrów.
Główną drogą prowadzącą do budynku szkoły jest ulica Pestalozziego z chodnikiem o nierównej nawierzchni o różnych elementach (płyty chodnikowe, kostka granitowa, polbruk). Przed wejściem do budynku po lewej stronie znajdują się miejsca parkingowe. Parkować można również wzdłuż ulicy Pestalozziego.
Szczegóły informacyjne dotyczące spotkania:
- spotkanie rozpocznie się na parterze w sali gimnastycznej, do której prowadzi korytarz bezpośrednio od wejścia głównego do budynku szkoły,
- dalsza część spotkania odbędzie się częściowo w sali gimnastycznej oraz w oznaczonych salach.
oprac. AU