• Start
  • Wiadomości
  • Innowacyjne Miasto - spotkanie warsztatowe na temat Programów Rozwoju

Strategia Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Innowacyjne Miasto - spotkanie warsztatowe w poniedziałek

W poniedziałek, 17 kwietnia odbędzie się czwarte i zarazem ostatnie spotkanie z cyklu warsztatów poświęconych Programom Rozwoju, które posłużą wdrożeniu zaktualizowanej Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Będzie ono poświęcone obszarowi Innowacyjnego Miasta.
13.04.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Książki o takich samych okładkach leżą obok siebie na stole. Na pomarańczowych okładkach widnieją tytuły: „Gdańsk 2030 Plus Strategia Rozwoju Miasta”
„Gdańsk 2030 Plus Strategia Rozwoju Miasta” to dokument uchwalony przez Radę Miasta Gdańska we wrześniu 2022 roku
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Zielone Miasto a Strategia Rozwoju Gdańska: drzewa, woda, adaptacja i obieg zamknięty

Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00 w XIX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13. Gospodarzem spotkania będzie Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji. Wraz z koordynatorami Programu Rozwoju i specjalistami będziemy rozmawiać o priorytetach i przedsięwzięciach służących osiąganiu celów wyznaczonych w Strategii Rozwoju Miasta.

Chcemy poznać Wasze zdanie na temat tego, które działania z zakresu Innowacyjnego Miasta są obecnie najważniejsze w perspektywie do 2030 roku. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji. Głównymi tematami rozmów będą:  

  • odpowiedzialna gospodarka; 
  • przestrzeń; 
  • rewitalizacja; 
  • kultura i ochrona zabytków; 
  • turystyka i oferta czasu wolnego.  

Osoby chętne do udziału w spotkaniu zachęcamy do rejestracji.

Czytaj także: Dostępne miasto a Strategia Rozwoju Gdańska - od pieszych i rowerzystów, po cyfryzację i OZE

Czytaj także: Wspólne Miasto a Strategia Rozwoju Gdańska: edukacja, zdrowie, mieszkalnictwo, równe szanse

Opiekunem programu rozwoju Innowacyjne miasto jest Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji, który w marcu 2023, podczas inauguracji cyklu spotkań z mieszkańcami dotyczących wdrażania nowej Strategii Rozwoju Miasta powiedział że: - Program nie do końca wprost dotyczy gospodarki. Jego celem jest Gdańsk jako miasto jeszcze bardziej atrakcyjne do mieszkania, jako miejsce pracy przynoszącej satysfakcję, ale także miejsce o wysokiej jakości życia, w tym przestrzeni publicznych i oferty kulturalnej oraz czasu wolnego, także dla gość, którzy do nas przyjeżdżają i również napędzają lokalną gospodarkę. Ten program obejmuje także dbałość o to, z czego jesteśmy dumni - o dziedzictwo tworzące naszą tożsamość, w tym zabytki.

Gdańsk w 2030 roku i później. Co jest najważniejsze? Zabierz głos w konsultacjach

Ankieta na temat inwestycji

Zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat inwestycji i projektów do realizacji w Gdańsku do 2030 r. Ankieta w wersji papierowej będzie dostępna również na spotkaniu. Na głosy czekamy do 23.04.2023 r.

Wyniki ankiety zostaną zaprezentowane na spotkaniu podsumowującym, które odbędzie się 8 maja w Hevelianum.

Banner informacyjny - napisy i zdjęcie na pomarańczowym tle
Innowacyjne Miasto - przed nami kolejne spotkanie dot. Programom Rozwoju
mat. prasowy BP

Jak dojechać na spotkanie?

Do XIX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku przy ulicy Pestalozziego 11/13 można dojechać liniami tramwajowymi numer 2, 4, 8 – przystanek Legionów. Można dojechać także liniami autobusowymi numer 127 – przystanek Kilińskiego (przy budynku przychodni). Odległość od najbliższego przystanku tramwajowego wynosi około 400 metrów, a od przystanku autobusowego wynosi około 500 metrów. Dostępne jest także połączenie kolejowe liniami Szybkiej Kolei Miejskiej – stacja kolejowa Gdańsk Wrzeszcz. Odległość od Dworca PKP wynosi około 700 metrów. 

Główną drogą prowadzącą do budynku szkoły jest ulica Pestalozziego z chodnikiem o nierównej nawierzchni o różnych elementach (płyty chodnikowe, kostka granitowa, polbruk). Przed wejściem do budynku po lewej stronie znajdują się miejsca parkingowe. Parkować można również wzdłuż ulicy Pestalozziego.  

 

Szczegóły informacyjne dotyczące spotkania: 

  • spotkanie rozpocznie się na parterze w sali gimnastycznej, do której prowadzi korytarz bezpośrednio od wejścia głównego do budynku szkoły, 
  • dalsza część spotkania odbędzie się częściowo w sali gimnastycznej oraz w oznaczonych salach. 

oprac. AU

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku