31. Finał WOŚP: koncert Kasi Kowalskiej, aukcje i inne atrakcje

To już dziś! Ponad 1000 wolontariuszy zbiera datki do puszek podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie się działo na ul. Elektryków i w Klubie B90, gdzie jako wydarzenie wieczoru zaplanowano koncert Kasi Kowalskiej. Mieszkańców i mieszkanki zachęcamy do przejażdżki zabytkowymi autobusami i tramwajami, udziału w koncertach i internetowych aukcjach. Warto być hojnym! Na naszym portalu zobaczysz relacje z przebiegu kwesty WOŚP.
27.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Świecące serce z napisem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Tegoroczny, 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia. W Gdańsku miasteczko WOŚP zostanie zlokalizowane na ulicy Elektryków, scena koncertowa w klubie B90
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Kwesta od rana, wolontariuszy łatwo spotkać

Pod tym względem będzie jak co roku, według sprawdzonego schematu. Grupki wolontariuszy będą krążyć po ulicach, ale także centrach handlowych (tego dnia wypada handlowa niedziela!) w różnych dzielnicach Gdańska. Wszyscy będą odpowiednio oznaczeni i z firmowymi puszkami WOŚP. W tym roku centrala rozliczeniowa dla wolontariuszy znajduje się w gmachu ECS. 

 Jeżeli chodzi o wolontariat, to wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Od jutra zaczynamy przekazywać pakiety dla wolontariuszy, którzy w ogromnej liczby, bo ponad tysiąca osób, wyjdą 29 stycznia na ulicę miasta kwestować – mówił Dawid Jastrzębski. - Natomiast to nie jedyni wolontariusze, którzy działają przy WOŚP-ie, bo oprócz wolontariuszy kwestujących są również wolontariusze sztabowi. Tworzą sztab przed, w trakcie, bo rozliczają to, co innym wolontariuszom udało się zebrać tego dnia do puszek, ale również pomagają w rozliczeniu sztabu. I tak naprawdę wszyscy wolontariusze już są zrekrutowani.

W godz. 16.00-21.00 transmisja z wydarzeń WOŚP na www.gdansk.pl. Nasze kamery będą m.in. w gdańskim centrum dowodzenia WOŚP w Europejskim Centrum Solidarności, na ul. Elektryków, w klubie B90, w centrum miasta będziemy rozmawiać z mieszkankami i mieszkańcami wspierającymi WOŚP, wolontariuszami, osobami kwestującymi, zajrzymy do gdańskiego zoo. 

Wszystko o gdańskim 31. Finale WOŚP. Ostatnie odliczanie przed niedzielą, 29 stycznia

Kasia Kowalska i inni - wydarzenia WOŚP 

Tegoroczne miasteczko WOŚP zostanie zlokalizowane na ulicy Elektryków, natomiast koncerty odbędą się w klubie B90. Teren zostanie otwarty dla odwiedzających o godz. 16.00. Na miejscu każdy będzie mógł wziąć udział w loterii, warsztatach ceramicznych czy w pokazach ratowniczych.

WOŚP zbiera dziś na walkę z sepsą. "Ryzyko śmierci może sięgać nawet 50-60 procent"

W tym roku cały Gdańsk grać będzie pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Liczba dostępnych miejsc na koncertach jest ograniczona. Plan godzinowy przedstawia się następująco:

  • 16.00 - otwarcie terenu
  • 16.30 - Jan Elf Czerwiński
  • 17.00 - Julia Żugaj
  • 18.00 - Nieznany Wykonawca
  • 19.00 - 1One
  • 19.45 - Kasia Kowalska

 

Plakat informacyjny o WOŚP w Gdańsku

Zmiany w ruchu drogowym, znaki informacyjne

W związku z organizacją wydarzenia w niedzielę, 29 stycznia, o godz. 6.00, dla ruchu pojazdów zamknięta zostanie ul. Narzędziowców na odcinku od ul. Monterów do ul. Jana z Kolna. Objazd do ul. Popiełuszki oraz Jana z Kolna wyznaczony został przez ul. Nowomiejską. Z wyłączonego fragmentu ul. Narzędziowców korzystać będą mogli piesi, docierający na teren imprezy przy ul. Elektryków. Drogę dojścia wskażą tymczasowe znaki informacyjne.

Stała organizacja ruchu przywrócona zostanie w poniedziałek, 30 stycznia o godz. 6.00 rano.

Wspólne aktywności i aukcje rzeczowe prezydent Gdańska

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także doskonale kojarzone z tym wydarzeniem aukcje. Jak co roku wylicytować będzie można wspólne aktywności z Aleksandrą Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Dla zwycięzców aukcji przewidziane jest wspólne gotowaniespacer po jednej z budowanych lub rozbudowywanych inwestycji oraz wspólny przejazd nową linią tramwajową.

Prezydent Gdańska zachęca do licytacji swoich aukcji na WOŚP

Wśród nietypowych aukcji, które wciąż można wygrać, jest m.in. możliwość wzięcia ślubu przy napisie GDAŃSK, którego na Ołowiance udzieli prezydent Aleksandra Dulkiewicz, nadanie imion gepardom z gdańskiego ZOO czy mecz Lechia Gdańsk-Radomiak Radom w strefie VIP. Z aukcji dostępnych na stronie Gdańsk Dla WOŚP warto wymienić także m.in. wieczne pióro wykonane z prasowanego bursztynu, karmienie fok w Stacji Morskiej UG, Zwiedzanie Nowego Ratusza z Agnieszką Owczarczak, koszulka meczowa siatkarskiej reprezentacji Polski z podpisami zawodniczek lub zawodników, wycieczka do Tunelu Pod Martwą Wisłą czy zestaw bluz z wizerunkiem gdańskich dźwigów.

Gdańskie aukcje WOŚP 2023: karmienie fok, bluza z dźwigami, kawa z psychologiem

GAIT gra z WOŚP

Gdańskie Autobusy i Tramwaje oraz Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego, jak zawsze, grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 29 stycznia uruchomione zostaną specjalne bezpłatne linie, obsługiwane przez pojazdy z historycznej floty Gdańskich Autobusów i Tramwajów. W pojazdach na tych liniach kwestować będą wolontariusze:

  • tramwajowa 31S na trasie: Kliniczna – Stocznia – Dworzec Główny – Siedlce – linia obsługiwana historycznym tramwajem GAiT Konstal 105N.  Sprawdź rozkład jazdy linii 31S (pdf)
  • tramwajowa 31P na trasie: Oliwa – Wrzeszcz – Dworzec Główny – Przeróbka – linia obsługiwana historycznymi tramwajami GAiT: Konstal 102Na i Konstal 105Na.  SPRAWDŹ rozkład jazdy linii 31P (pdf)
  • autobusowa 31A na trasie: Oliwa – Czyżewskiego – Ergo Arena – Sopot PKP – Armii Krajowej – Sopot Reja (powrót: Niepodległości – Grunwaldzka) – linia obsługiwana zabytkowym autobusem GAiT Ikarus 260.  SPRAWDŹ rozkład jazdy linii 31A (pdf)
  • w Sopocie możliwa jest przesiadka na linię autobusową 31G obsługującą trasę: Sopot Reja – Orłowo – Wzgórze Św. Maksymiliana – Gdynia Dworzec Główny.  SPRAWDŹ rozkład jazdy linii 31G (pdf)

Dla wolontariuszy, pomiędzy punktem rozliczeniowym w Europejskim Centrum Solidarności a miasteczkiem WOŚP na ul. Elektryków, od godz. 16.00 co 20 minut kursować będzie linia autobusowa oznaczona tablicą „WOŚP”.

 

TV

Budowa basenu we Wrzeszczu jeszcze w tym roku