Aukcje WOŚP. Gotowanie z prezydent Gdańska, zwiedzanie z przewodniczącą RMG ...

Wspólne gotowanie, przejazd nową linią tramwajową, odwiedziny na budowie gdańskich inwestycji - to atrakcje zaproponowane przez Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent Gdańska na aukcję towarzyszącą 31. Finałowi WOŚP. Wśród miejskich aukcji są m.in. zwiedzanie Nowego Ratusza z przewodniczącą Rady Miasta Gdańska Agnieszką Owczarczak, zwiedzanie Tunelu pod Martwą Wisłą, czy wieczne pióro z bursztynu.  
25.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Z lewej strony kobieta w średnim wieku z długimi włosami trzyma książkę z napisem Smaki Gdańska
W ramach tegorocznej aukcji WOŚP w Gdańsku prezydent Aleksandra Dulkiewicz zaprasza do wspólnego gotowania jednej z potraw, której przepis znajduje się w książce „Smaki Gdańska”
fot. Karol Stańczak

Gdańskie aukcje WOŚP 2023: karmienie fok, bluza z dźwigami, kawa z psychologiem. Licytuj!

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku 

W ostatnią niedzielę stycznia Fundacja Jurka Owsiaka będzie zbierać pieniądze na walkę z sepsą w polskich szpitalach. Hasło tegorocznej akcji to: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie!” Podczas finału na ulice Gdańska wyjdą wolontariusze - prawie tysiąc osób z 10 sztabów zbierać będzie pieniądze do specjalnie przygotowanych puszek. W programie: koncerty, miasteczko WOŚP i aukcje. Tradycyjnie dzięki licytacjom na aukcjach WOŚP 2023 można wesprzeć  31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Wspierać WOŚP będzie także prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która w dniu wielkiego finału będzie chodziła z puszką w okolicach Głównego Miasta. 

Do wylicytowania aktywności z prezydent Dulkiewicz

Jak co roku wylicytować można wspólne aktywności z Aleksandrą Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Wśród nich są:

gotowanie

Wspólne gotowanie 

Wydana jesienią ubiegłego roku książka „Smaki Gdańska" to wyjątkowa inicjatywa Aleksandry Kucharskiej i Katarzyny Fiszer, które na podstawie „Gdańskiej książki kucharskiej” Marii Rosnack stworzyły jej nową albumową wersję zawierającą sto siedem przepisów kulinarnych przystosowanych do wykonania ich współcześnie. 

- W ramach tegorocznej aukcji WOŚP w Gdańsku zapraszam do wspólnego gotowania jednej z potraw zawartej w książce „Smaki Gdańska” - zachęca prezydent Dulkiewicz. - Będzie to doskonała okazja do lepszego poznania się w warunkach wspólnych kuchennych wyzwań, ale też doskonała rozrywka, szczególnie dla wielbicielki lub wielbiciela gdańskiej kuchni.

LICYTUJ

Smacznie, historycznie i malarsko - niezwykła książka kucharska “Smaki Gdańska”

przejazd

Wspólny przejazd nową linią tramwajową

Już 4 marca 2023 roku zostanie uruchomiona trasa tramwajowa Nowa Warszawska. Budowę linii tramwajowej, na której powstały też trzy przystanki, chodniki oraz ścieżka rowerowa obserwowali nie tylko mieszkańcy miasta, ale przede wszystkim wielbiciele pojazdów szynowych.

Już 4 marca 2023 roku zostanie uruchomiona trasa tramwajowa Nowa Warszawska. Budowę linii tramwajowej, na której powstały też trzy przystanki, chodniki oraz ścieżka rowerowa obserwowali nie tylko mieszkańcy miasta, ale przede wszystkim wielbiciele pojazdów szynowych.

LICYTUJ

Wcześniej niż zapowiadano - tramwaje na ul. Nowej Warszawskiej już od 4 marca. Jakie linie?

budowa

Wizyta na terenie jednej z trzech gdańskich inwestycji

Gdańsk rozwija się i pięknieje z każdym rokiem, czego efekty widzimy na co dzień spacerując lub przejeżdżając jego ulicami. Nowe drogi, szkoły, parki. Korzystamy z nich, gdy inwestycja zostaje zakończona. 

Prezydent Dulkiewicz w ramach tegorocznej aukcji WOŚP zaprasza do wspólnej wizyty na terenie jednej z trzech gdańskich inwestycji. Szczęśliwy zwycięzca aukcji będzie miał do wyboru:

  • wejście na teren budowy Termicznego Zakładu Przekształcania Odpadów Komunalnych,
  • odwiedziny na terenie budowy Domu Sąsiedzkiego przy ulicy Dworcowej 11 na Oruni
  • lub wspólne wyjście do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Wodnika, gdzie trwa jego rozbudowa.

LICYTUJ

slub

Weź ślub przy napisie GDAŃSK!

Napis GDAŃSK na wyspie Ołowianka, obok siedziby Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, jest od kilku lat bardzo popularny wśród mieszkańców i turystów, którzy chętnie robią tam sobie pamiątkowe zdjęcia. Zachęcamy do wzięcia udziału w aukcji i wylicytowaniu możliwości wzięcia ślubu w centrum miasta, przy napisie GDAŃSK, którego udzieli Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Miasto zapewnia: aranżację przestrzeni, wygrodzenia, nagłośnienie wraz z dźwiękowcem, dekoracje kwiatowe (w konsultacji z młodą parą)

LICYTUJ

Inne aukcje rzeczowe i nietypowe

Przygotowano także aukcje rzeczowe lub nietypowe. Wśród nich są m.in.

owczarczak

Zwiedzanie Nowego Ratusza z Agnieszką Owczarczak - przewodniczącą Rady Miasta Gdańska

- Jeśli chcecie zwiedzić zabytkowy budynek Nowego Ratusza, posłuchać o jego ciekawej historii i zajrzeć w zakamarki nie zawsze dostępne na co dzień - przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak zaprasza do licytacji spotkania w siedzibie RMG, czyli w Nowym Ratuszu przy ul. Wały Jagiellońskie 1. - Mam nadzieję, że będzie to również okazja do rozmowy o lokalnym samorządzie i zadaniach radnych Gdańska.

LICYTUJ

gepardy

Nadaj imiona gepardom z gdańskiego zoo

Narodziny pięciu gepardów grzywiastych w gdańskim zoo to sukces hodowlany na skalę świata! Te zagrożone wyginięciem drapieżniki niezwykle rzadko rozmnażają się w ogrodach zoologicznych, a taki liczny przychówek jest wielką dumą.

Gdański Ogród Zoologiczny na tegoroczną aukcję finałową WOŚP w Gdańsku przekazał możliwość nadania imion młodym gepardom - czterem samiczkom i jednemu samcowi.

Za udział w akcji dla zwycięzców przygotowano niespodziankę: specjalną wizytę w gdańskim zoo oraz oficjalne wpisanie imion w kartotekę zwierząt.

LICYTUJ

lechia

Mecz Lechia Gdańsk - Radomiak Radom w strefie VIP

Polsat Plus Arena Gdańsk przekazuje na licytację 10-osobowy stolik w ekskluzywnej Loży Bursztynowej podczas meczu rundy wiosennej pomiędzy Lechią Gdańsk a Radomiakiem Radom.

Oglądanie meczu w strefie VIP to niezwykłe przeżycie, nie tylko dla fanów z Trójmiasta. To wyjątkowa szansa na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi czy partnerami biznesowymi w niezwykłym otoczeniu jednego z najpiękniejszych stadionów na świecie.

Dedykowany stolik z obsługą kelnerską i nielimitowanym cateringiem dostępny jest już dwie godziny przed meczem i aż do dwóch godziny po jego zakończeniu.

LICYTUJ

 

trzy bluzy

Zestaw unikatowych bluz z wizerunkiem gdańskich dźwigów

Bluza w kolorze różowym w rozmiarze S,
Bluza w kolorze szarym w rozmiarze M,
Bluza w kolorze niebieskim w rozmiarze M.

Darczyńca: Urząd Miejski w Gdańsku

LICYTUJ

pioro

Pióro wieczne wykonane z prasowanego bursztynu w kolorze mlecznym

Pióro powstało w gdańskiej pracowni Berkwit.

Darczyńca: Urząd Miejski w Gdańsku

LICYTUJ

tunel

Wycieczka do Tunelu Pod Martwą Wisłą

Zwycięzcy licytacji (maksymalnie 5 osób) będą mogli zobaczyć wnętrze tunelu, znane tylko nielicznym. Wycieczka obejmie m.in. korytarze i pomieszczenia techniczne znajdujące się aż 35 metrów pod poziomem morza.

Zwiedzający od wykwalifikowanych pracowników tunelu dowiedzą się w jaki sposób działają tam agregaty prądotwórcze i ogromne wentylatory dostarczające świeże powietrze. Obejrzą sieć oświetleniową, która liczy aż 190 km kabli, zobaczą obraz ze 112 kamer monitorujących bezpieczeństwo i co najważniejsze - wejdą do Centrum Zarządzania Tunelem – czyli tzw. „centrum dowodzenia”.

LICYTUJ

Z aukcji dostępnych na stronie Gdańsk Dla WOŚP warto wymienić także karmienie fok w Stacji Morskiej UG czy koszulkę meczową siatkarskiej reprezentacji Polski z podpisami zawodniczek lub zawodników.

Wspomóż WOŚP i przeżyj przygodę

Propozycje prezydent Gdańska to tylko niektóre z wielu atrakcyjnych możliwości proponowanych na licytacji WOŚP. Wśród nich można wylicytować spotkania z ciekawymi ludźmi, walentynkową kolację, pobyt w gdańskim hotelu, karmienie fok w helskim fokarium. Znalazła się też m.in. propozycja Polsat Plus Arena Gdańsk, czyli 10-osobowy stolik w ekskluzywnej loży bursztynowej podczas meczu rundy wiosennej pomiędzy Lechią Gdańsk a Radomiakiem Radom.

Gdańskie aukcje WOŚP 2023: karmienie fok, bluza z dźwigami, kawa z psychologiem. Licytuj!

Koło widokowe Amber Sky podarowało przejażdżkę gondolą VIP na kole Amber Sky dla maksymalnie czterech osób. Do tego butelka prosecco i kieliszki. Osoby zainteresowane sportową przygodą mogą wylicytować trening z sekcją wspinaczki sportowej AZS Uniwersytetu Gdańskiego. AZS UG zaprasza na 1,5 godziny niezapomnianej przygody na panelu w Alfie Centrum w Gdańsku. Chętni poznają tajniki efektywnego treningu wspinacza i spróbują swoich sił na ścianie z drużyną Uniwersytetu Gdańskiego.

 

TV

Spotkanie prezydent Aleksandry Dulkiewicz z mieszkańcami Osowej