Aukcje WOŚP: za nadanie imion gepardom zapłacono 21,2 tys. zł, za gotowanie z prezydent - 11,4 tys.!

Wczoraj (31 stycznia) jeszcze 12 tys. zł, a dziś (1lutego) na koniec aukcji aż 21,2 tys. zł - tyle kosztować będzie możliwość nadania imion gdańskim gepardom. Większość licytacji kończy się właśnie 1 lutego, choć ustawione na najdłużej zostaną zamknięte dopiero 4 lutego.
31.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
młode gepardy
Wciąż bezimienne - młode gepardy z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Za możliwość nadania im imion zapłacono ponad 21 tys. zł na licytacji w ramach 31. finału WOŚP w Gdańsku
Fot. Gdański Ogród Zoologiczny

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale jeszcze trwają aukcje, które tradycyjnie wspierają zbiórkę funduszy. W tym roku Fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na walkę z sepsą w polskich szpitalach. Hasło tegorocznej akcji: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie!” Dzięki licytacjom na aukcjach WOŚP 2023 można wesprzeć  31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Większość licytacji dobiegnie końca 1 lutego, prezentujemy wyniki tych, za które zapłacono najwięcej. 

AKTUALIZACJA, 1 lutego, godz. 17.15

 • Wycieczka do Tunelu pod Martwą Wisłą dla max. 5 osób kosztować będzie 1525 zł. Walczyło o nią 14 internautów.
 • Voucher pobytowy w hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Old Town (2 noclegi ze śniadaniem w pokoju dwuosobowym z voucherem o wartości 200 zł do wykorzystania w restauracji hotelowej) kupiono za 1626 zł.  Drugi voucher pobytowy - już bez tego do wykorzystania w restauracji wylicytowano za 1325 zł.

AKTUALIZACJA, 1 lutego, godz. 15.50

 • 5900 zł zapłacono za całoroczne miejsce parkingowe w Forum Gdańsk z voucherem o wartości 1 tys. zł.

AKTUALIZACJA, 1 lutego, godz. 14.30

 • Aukcja kilkugodzinnego rejsu dla czterech osób na pokładzie gdańskiego żaglowca "Generał Zaruski" zakończyła się sumą 2127 zł.
 • Kulinarna podróż do Włoch z prof. Piotrem Stepnowskim, rektorem UG, poszła za 2025 zł. Rektor przygotuje wraz ze zwycięzcą licytacji involtini z szynką parmeńską, gruszką i gorgonzolą (involtini to określenie na wszelkiego rodzaju zawijane zrazy). “Rektorskie” involtini zostaną podane ze słono-słodkim nadzieniem.
 • Kolację z prof. Michałem Harciarkiem, dziekanem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego wylicytowano za 1375 zł. Podczas kolacji będzie można porozmawiać o neuropsychologii, w której specjalizuje się profesor, o prowadzeniu największego wydziału na UG lub też po prostu o muzyce, kulinariach czy podróżach.
 • Udział w karmieniu fok w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego licytujący wycenili na 3487 zł.
 • Oferowana przez Mennicę Gdańską wyjątkowa srebrna moneta „Czas Pogardy” z serii Wiedźmin wraz z książką „Czas Pogardy” z autografem Andrzeja Sapkowskiego kosztowała 3010 zł.
Woda, w centrum głowa foki
Karmienie fok i zapoznanie się z pracą naukowców nad morświnami w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu - szczęśliwiec zapłaci za taką atrakcję ponad 3,4 tys. zł
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

AKTUALIZACJA, 1 lutego, godz. 14

 • 770 zł - tyle zaoferowano za premierowy przejazd linią tramwajową Nowa Warszawska wspólnie z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz, 12 osób składało oferty w licytacji.
 • Dzień w bursztynowym laboratorium UG kupiono za 720 zł. Będzie to kurs dla grupy do 5 osób poświęcony żywicom kopalnym prowadzony przez zespół naukowców z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego - dr Elżbietę Sontag i mgr Błażeja Bojarskiego z Muzeum Inkluzji w Bursztynie UG.
 • Zażartą walkę stoczono w ostatnich minutach aukcji, której przedmiotem było możliwość zawarcia małżeństwa przy napisie GDAŃSK, udzielonego przez prezydent Gdańska i zaaranżowanego zgodnie z życzeniem państwa młodych - poszło za 4059 zł (licytowało 11 chętnych)
młoda para całuje się przed napisem GDAŃSK
Możliwość wzięcia ślubu przy napisie GDAŃSK, którego udzieli Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska wylicytowano za 4059 zł
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

AKTUALIZACJA, 1 lutego, godz. 13.28

 • Za 10-osobowy stolik w ekskluzywnej loży Bursztynowej stadionu Polsat Plus Arena Gdańska podczas meczu rundy wiosennej pomiędzy Lechią Gdańsk, a Radomiakiem Radom zapłacono 3550 zł. W pakiecie: 10 biletów na mecz, dedykowana obsługa kelnerska, nielimitowany catering. Dedykowany stolik w loży dostępny będzie już dwie godziny przed meczem i aż do dwóch godziny po jego zakończeniu.
 • Wspólne gotowanie z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz potrawy z książki kucharskiej "Smaki Gdańska" kosztować będzie 11,4 tys. zł. O możliwość "gastronomicznego" spotkania z prezydent walczyło 19 licytujących. Wizytę z prezydent na terenie wybranej inwestycji wylicytowano za 1675 zł.

AKTUALIZACJA, 1 lutego, godz. 12.59

 • 21,2 tys.  zł zapłacono za licytację zaoferowaną przez Gdański Ogród Zoologiczny - możliwość nadania imion młodym gepardom.

Zwycięzca “kociej licytacji” otrzyma możliwość nadania imion gepardzim maluchom: czterem samiczkom i jednemu samcowi. Za udział w akcji dla zwycięzców przygotowano także specjalną wizytę w gdańskim ZOO oraz oficjalne wpisanie imion w kartotekę zwierząt. W licytacji uczestniczyło 25 osób.

 • Zakończyła się też licytacja zwiedzania Nowego Ratusza z Agnieszką Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska. Zwycięzca zapłacił 765 zł. 

 

prezydent trzyma kartkę z cyfrą 4, w tle plakat finału WOśP
4 marca 2023 odbędzie się pierwszy przejazd nową linią tramwajową w Gdańsku - Nową Warszawską. Zwycięzca licytacji 31. finału WOŚP będzie w nim towarzyszyły prezydent Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz
Fot. Karol Stańczak

 

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska