Gdańskie aukcje WOŚP: imiona dla gepardów, ślub przy napisie "Gdańsk" i inne. Licytuj! 

W niedzielę, 29 stycznia 2023 roku, już po raz 31 odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie zbiórkę wspierają również aukcje dla orkiestry, w których można wylicytować możliwość wzięcia ślubu przy napisie GDAŃSK, którego udzieli prezydent Gdańska, walentynkową kolację, pobyt w gdańskim hotelu, trening wspinaczkowy czy wybranie imion dla małych gepardów, które przyszły na świat w oliwskim ZOO.   
( 27.01.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 
Wez-slub-przy-napisie-GDANSK
W gdańskich aukcjach WOŚP można wylicytować możliwość wzięcia ślubu w centrum miasta, przy napisie GDAŃSK, którego udzieli Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

W ostatnią niedzielę stycznia Fundacja Jurka Owsiaka będzie zbierać pieniądze na walkę z sepsą w polskich szpitalach. Hasło tegorocznej akcji to: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie!” Podczas finału na ulice Gdańska wyjdą wolontariusze - prawie tysiąc osób z 10 sztabów zbierać będzie pieniądze do specjalnie przygotowanych puszek. W programie: koncerty, miasteczko WOŚP i aukcje. Dzięki licytacjom na aukcjach WOŚP 2023 można wesprzeć  31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Weź ślub przy napisie GDAŃSK!

Napis GDAŃSK na wyspie Ołowianka, obok siedziby Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, jest od kilku lat bardzo popularny wśród mieszkańców i turystów, którzy chętnie robią tam sobie pamiątkowe zdjęcia. W gdańskich aukcjach WOŚP można wylicytować możliwość wzięcia ślubu w centrum miasta, przy napisie GDAŃSK, którego udzieli Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Nowożeńcy mogą liczyć na aranżację przestrzeni, wygrodzenia, nagłośnienie wraz z dźwiękowcem i dekoracje kwiatowe (w konsultacji z młodą parą)

Termin ceremonii zostanie uzgodniony pomiędzy stronami. W 2021 r. odnotowano w Gdańsku 1100 ślubów cywilnych, z czego 125 ślubów to śluby plenerowe.)

Wybierz imiona dla gdańskich gepardów

Narodziny pięciu gepardów grzywiastych w gdańskim ZOO to sukces hodowlany na skalę świata! Te zagrożone wyginięciem drapieżniki niezwykle rzadko rozmnażają się w ogrodach zoologicznych, a taki liczny przychówek jest wielką dumą.

Podczas tegorocznej aukcji finałowej WOŚP w Gdańsku można wylicytować możliwość nadania imion gdańskim kotom - czterem samiczkom i jednemu samcowi. Za udział w akcji dla zwycięzców oliwskie ZOO przygotowało niespodziankę - specjalną wizytę w gdańskim ogrodzie oraz oficjalne wpisanie imion w kartotekę zwierząt!

202209195922
Podczas tegorocznej aukcji WOŚP w Gdańsku można wylicytować możliwość nadania imion gdańskim kotom - czterem samiczkom i jednemu samcowi
fot. Mat. prasowe Gdański Ogród Zoologiczny

Ciepłe, zimowe dni pozwalają zobaczyć maluchy na wybiegu zewnętrznym ogrodu oliwski ogród zaprasza też do ZOO 365 dni w roku!

Kolacja z profesorem, psychologiem lub siedem dań dla dwojga na walentynki

W tym roku wylicytować można kolację z profesorem Michałem Harciarkiem, dziekanem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas kolacji będzie można porozmawiać o neuropsychologii, prowadzeniu największego wydziału na UG lub po prostu o muzyce, kulinariach czy podróżach. Prof. Michał Harciarek prowadzi kompleksowe interdyscyplinarne badania na temat mózgu. 

Ferie zimowe trwają do 29 stycznia. Zobacz, jakie atrakcje przygotowano w Gdańsku

Na kawę i ciacho (może być też herbata) zaprasza Agata Rudnik z Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. W kawiarni Przelewki w Oliwie z wykwalifikowanym psychologiem będzie można porozmawiać o własnych problemach, a może o tym, czym zajmuje się psycholog? W planach wycieczka  do Pałacu Opatów na wystawę prac Wojciecha Fangora (do 12 marca lub na inną, w późniejszym terminie).

W centrum mężczyzna w średnim wieku w białym fartuchu obok kobieta wśrednim wieku, krótkie siwe włosy, za nimi wnętrze kuchni
Na kolację w zabytkowych wnętrzach stuletniej willi Jünckego przy ul. Goyki 3 w Sopocie zapraszają artystka Anna Królikiewicz i szef kuchni Jacek Koprowski. Ten niepowtarzalny spektakl kulinarny odbędzie się 14 lutego w Sopocie
fot. Mat. prasowe WOŚP

Z kolei artystka Anna Królikiewicz i szef kuchni Jacek Koprowski zapraszają do licytacji dwuosobowego stolika podczas niepowtarzalnego spektaklu kulinarnego, który odbędzie się 14 lutego w Sopocie. „Koprowski/Królikiewicz: „Życie. Performens w siedmiu aktach” to wydarzenie z pogranicza doświadczenia artystycznego i kulinarnego. Goście spróbują siedmiu dań inspirowanych kolejnymi etapami ludzkiego życia, które specjalnie na tę okazję zaprojektowali artystka wizualna, malarka i profesorka na gdańskiej ASP Anna Królikiewicz oraz szef kuchni i twórca trójmiejskiej marki restauracyjnej Fino Jacek Koprowski. Kolacja odbędzie się w zabytkowych wnętrzach stuletniej willi Jünckego przy ul. Goyki 3 w Sopocie.

Aukcje WOŚP. Sto lat tylko dla Ciebie, wizyta w fokarium, a może w Urzędzie Miejskim  

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego proponuje zaśpiewanie i nagranie spersonalizowanego "Sto lat", które zostanie wysłane w dniu urodzin na wskazany adres. Osoba licytująca może zamówić urodzinową piosenkę dla siebie lub kogoś bliskiego. 

Dla wielu osób atrakcją może być karmienie fok w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, gdzie pod okiem doświadczonych opiekunów zwierząt będzie można wziąć udział w karmieniu ale i treningu medycznym stada hodowlanego fok szarych, a także zapoznać się z pracą naukowców nad morświnami. Termin realizacji do 1 sierpnia 2023  po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu z Kierownikiem Stacji Morskiej. UWAGA: w karmieniu fok udział może wziąć wyłącznie osoba pełnoletnia!

 

Woda, w centrum głowa foki
Dla wielu osób atrakcją może być karmienie fok i zapoznanie się z pracą naukowców nad morświnami w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Osoby, które chcą zwiedzić zabytkowy budynek Nowego Ratusza, posłuchać o jego ciekawej historii i zajrzeć w zakamarki nie zawsze dostępne na co dzień zaprasza Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska. Zwiedzanie siedziby Rady Miasta Gdańska może być również okazją do rozmowy o lokalnym samorządzie i zadaniach radnych Gdańska. Licytuj zwiedzanie Nowego Ratusza z Agnieszką Owczarczak

Te rzeczy wylicytujesz na aukcji: kołczan, kubki, bluzy, model tramwaju 

Kołczan do przechowywania i przenoszenia elektrod spawalniczych, używany przez spawaczy w Stoczni Gdańskiej im. Lenina przekazało na licytację Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Kołczan zachowali archiwiści ECS. Na kołczanie złożył podpis Lech Wałęsa, legendarny przywódca Solidarności, laureat Pokojowej Nagrody Nobla (1983), pierwszy prezydent III Rzeczypospolitej wybrany w powszechnych wyborach.

Polsat Plus Arena Gdańsk. Teraz ten napis na stadionie widać nawet w środku nocy

Urząd Miejski w Gdańsku przekazał na licytację zestaw unikatowych bluz z wizerunkiem gdańskich dźwigów, w kolorze różowym, szarym i niebieskim. Z kolei Gdańskie Autobusy i Tramwaje podarowały na licytyację model tramwaju PESA 128NG z tektury do samodzielnego montażu.

 

Z lewej dziewczyna obok chłopak, uśmiechają się, w rękach trzymają kubki, na których namalowane są dźwigi gdańskie
Własnoręcznie pomalowane kubki z motywami gdańskiej stoczni. Dźwigi stoczniowe to niewątpliwie nierozłączny element gdańskiego krajobrazu, a biorąc udział w licytacji będzie można mieć jego „fragment” w domu
fot. Mat. prasowe WOŚP

Darczyńcy Julia Mankiewicz i Jakub Strzelczyk przekazali na licytację własnoręcznie pomalowane kubki z motywami gdańskiej stoczni. Dźwigi stoczniowe to niewątpliwie nierozłączny element gdańskiego krajobrazu, a biorąc udział w licytacji będzie można mieć jego „fragment” w domu! Kubki zostały pomalowane specjalnymi farbami, które są przeznaczone do zdobienia porcelany oraz szkła, a następnie wypieczone. 

Zobacz mecz w loży bursztynowej, weź udział w treningu wspinaczki

To tylko niektóre z wielu atrakcyjnych możliwości proponowanych na licytacji WOŚP. Wśród nich znalazła się m.in. propozycja Polsat Plus Arena Gdańsk, czyli 10-osobowy stolik w ekskluzywnej loży bursztynowej podczas meczu rundy wiosennej pomiędzy Lechią Gdańsk, a Radomiakiem Radom.

Koło widokowe Amber Sky podarowało przejażdżkę gondolą VIP na kole Amber Sky dla maksymalnie czterech osób. Do tego butelka prosecco i kieliszki.

Osoby zainteresowane sportową przygodą mogą wylicytować trening z sekcją wspinaczki sportowej AZS Uniwersytetu Gdańskiego. AZS UG zaprasza na 1,5 godziny niezapomnianej przygody na panelu w Alfie Centrum w Gdańsku. Chętni poznają tajniki efektywnego treningu wspinacza i spróbują swoich sił na ścianie z drużyną Uniwersytetu Gdańskiego.