Ostatnie godziny gdańskich aukcji WOŚP: gotowanie z prezydent, imiona dla gepardów, rejs na "Gen. Zaruskim" i inne

Największą popularnością cieszy się aukcja, której zwycięzca będzie mógł nadać imiona gdańskim gepardom - już ponad 12 tysięcy złotych na liczniku. Wysoko stoi całoroczne miejsce parkingowe w Forum Gdańsk, gotowanie z prezydent Gdańska, czy mecz Lechia Gdańsk-Radomiak Radom w strefie VIP na Polsat Plus Arena Gdańsk. Na chętnych czeka także rejs na pokładzie żaglowca "Generał Zaruski" czy wycieczka do Tunelu pod Martwą Wisłą.
( 31.01.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 
Wez-slub-przy-napisie-GDANSK
W gdańskich aukcjach WOŚP można wylicytować możliwość wzięcia ślubu w centrum miasta, przy napisie GDAŃSK, którego udzieli Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale jeszcze trwają aukcje, które tradycyjnie wspierają zbiórkę funduszy. W tym roku Fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na walkę z sepsą w polskich szpitalach. Hasło tegorocznej akcji: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie!” Dzięki licytacjom na aukcjach WOŚP 2023 można wesprzeć  31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

W tym roku można wylicytować m.in. ślub przy napisie GDAŃSK, walentynkową kolację, pobyt w gdańskim hotelu, trening wspinaczkowy czy wybranie imion dla małych gepardów, które przyszły na świat w oliwskim zoo.

Licytacje prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz

Zapraszam do wspólnego gotowania jednej z potraw zawartej w książce „Smaki Gdańska”. Będzie to doskonała okazja do lepszego poznania się w warunkach wspólnych kuchennych wyzwań, ale też doskonała rozrywka, szczególnie dla wielbicielki lub wielbiciela gdańskiej kuchni - zachęca Aleksandra Dulkiewicz.

Zapraszam do wspólnej wizyty na terenie jednej z trzech gdańskich inwestycji. Szczęśliwy zwycięzca aukcji będzie miał do wyboru:

  • wejście na teren budowy Termicznego Zakładu Przekształcania Odpadów Komunalnych,
  • odwiedziny na terenie budowy Domu Sąsiedzkiego przy ulicy Dworcowej 11 na Oruni
  • lub wspólne wyjście do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Wodnika, gdzie trwa jego rozbudowa.

Będzie to również okazja do poznania się i krótkiej rozmowy - zachęca prezydent w opisie aukcji.

"Już 4 marca uruchomimy trasę tramwajową Nowa Warszawska. Budowę linii tramwajowej, na której powstały też trzy przystanki, chodniki oraz ścieżka rowerowa obserwowali nie tylko mieszkańcy miasta, ale przede wszystkim wielbiciele pojazdów szynowych.

Dlatego zachęcam do udziału w aukcji i licytowania pierwszego wspólnego przejazdu nową linią tramwajową. Będzie to doskonała okazja do rozmowy, wzajemnego poznania oraz uczestniczenia w tak ważnej dla rozwoju komunikacji miejskiej chwili. A zatem 4 marca spotkajmy się w „czwórce” - zaprasza Aleksandra Dulkiewicz.

prezydent trzyma kartkę z cyfrą 4, w tle plakat finału WOśP
4 marca 2023 odbędzie się pierwszy przejazd nową linią tramwajową w Gdańsku - Nową Warszawską. Zwycięzca licytacji 31. finału WOŚP będzie w nim towarzyszyły prezydent Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz
Fot. Karol Stańczak

Weź ślub przy napisie GDAŃSK!

Napis GDAŃSK na wyspie Ołowianka, obok siedziby Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, jest od kilku lat bardzo popularny wśród mieszkańców i turystów, którzy chętnie robią tam sobie pamiątkowe zdjęcia. W gdańskich aukcjach WOŚP można wylicytować możliwość wzięcia ślubu w centrum miasta, przy napisie GDAŃSK, którego udzieli Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Nowożeńcy mogą liczyć na aranżację przestrzeni, wygrodzenia, nagłośnienie wraz z dźwiękowcem i dekoracje kwiatowe (w konsultacji z młodą parą).  

Termin ceremonii zostanie uzgodniony pomiędzy stronami. W 2021 r. odnotowano w Gdańsku 1100 ślubów cywilnych, z czego 125 ślubów to śluby plenerowe.

 

Poznać siedzibę Rady Miasta Gdańska z jej przewodniczącą Agnieszką Owczarczak

Osoby, które chcą zwiedzić zabytkowy budynek Nowego Ratusza, posłuchać o jego ciekawej historii i zajrzeć w zakamarki nie zawsze dostępne na co dzień zaprasza Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska. Zwiedzanie siedziby Rady Miasta Gdańska może być również okazją do rozmowy o lokalnym samorządzie i zadaniach radnych Gdańska. Na zwycięzcę aukcji czeka pamiątkowy upominek. Licytuj zwiedzanie Nowego Ratusza z Agnieszką Owczarczak.

kobieta i niewidoczny z twarzy mężczyzna rozmawają, za nimi siedzi kilka osób
Agnieszka Owczarczak przewodnicząca Rady Miasta Gdańska podczas jednej z sesji Rady w 2022 r.
Fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Wybierz imiona dla gdańskich gepardów

Narodziny pięciu gepardów grzywiastych w gdańskim ZOO to sukces hodowlany na skalę świata! Te zagrożone wyginięciem drapieżniki niezwykle rzadko rozmnażają się w ogrodach zoologicznych, a taki liczny przychówek jest wielką dumą.

Podczas tegorocznej aukcji finałowej WOŚP w Gdańsku można wylicytować możliwość nadania imion gdańskim kotom - czterem samiczkom i jednemu samcowi. Okazało się, że to najdroższa aukcja wśród zaproponowanych - we wtorek 31 stycznia 2023 roku kwota licytacji przekroczyła 12 tysięcy złotych. Za udział w akcji dla zwycięzców oliwskie zoo przygotowało niespodziankę - specjalną wizytę w gdańskim ogrodzie oraz oficjalne wpisanie imion w kartotekę zwierząt! 

 

202209195922
Podczas tegorocznej aukcji WOŚP w Gdańsku można wylicytować możliwość nadania imion gdańskim kotom - czterem samiczkom i jednemu samcowi
fot. Mat. prasowe Gdański Ogród Zoologiczny

Rejs dla czterech osób na pokładzie "Generała Zaruskiego"

A może rejs z bliskimi / znajomymi na pokładzie pięknego żaglowca "Generał Zaruski"?

"W środku wakacji zaprosimy cztery osoby na pokład legendarnego żaglowca „Generał Zaruski”, flagowej jednostki Miasta Gdańska, by wziąć udział w rejsie podczas największej imprezy żeglarskiej roku w Gdańsku – międzynarodowego zlotu „Baltic Sail”. Będziecie mieli okazję posmakować żeglarskiej przygody w towarzystwie wspaniałych jachtów i wodniackiej braci wszelkich specjalności :)" - zachęcają organizatorzy rejsu. Tutaj możesz przyłączyć się do licytacji.

żaglowiec płynie po morzu przy zachodzie słońca, dziób i żagiel, jedna osoba na pokładzie
W środku wakacji 4 osoby w ramach zwycięskiej licytacji zaproszone zostaną na pokład żaglowca „Generał Zaruski” by wziąć udział w rejsie podczas największej imprezy żeglarskiej roku w Gdańsku – międzynarodowego zlotu „Baltic Sail”!
Fot. zaruski.pl

Kolacja z profesorem, psychologiem lub siedem dań dla dwojga na walentynki

W tym roku wylicytować można kolację z profesorem Michałem Harciarkiem, dziekanem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas kolacji będzie można porozmawiać o neuropsychologii, prowadzeniu największego wydziału na UG lub po prostu o muzyce, kulinariach czy podróżach. Prof. Michał Harciarek prowadzi kompleksowe interdyscyplinarne badania na temat mózgu. 

Na kawę i ciacho (może być też herbata) zaprasza Agata Rudnik z Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. W kawiarni Przelewki w Oliwie z wykwalifikowanym psychologiem będzie można porozmawiać o własnych problemach, a może o tym, czym zajmuje się psycholog? W planach wycieczka  do Pałacu Opatów na wystawę prac Wojciecha Fangora (do 12 marca lub na inną, w późniejszym terminie).

"Sto lat" tylko dla Ciebie, a może karmienie fok?

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego proponuje zaśpiewanie i nagranie spersonalizowanego "Sto lat", które zostanie wysłane w dniu urodzin na wskazany adres. Osoba licytująca może zamówić urodzinową piosenkę dla siebie lub kogoś bliskiego. 

Dla wielu osób atrakcją może być karmienie fok w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, gdzie pod okiem doświadczonych opiekunów zwierząt będzie można wziąć udział w karmieniu ale i treningu medycznym stada hodowlanego fok szarych, a także zapoznać się z pracą naukowców nad morświnami. Termin realizacji do 1 sierpnia 2023  po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu z Kierownikiem Stacji Morskiej. UWAGA: w karmieniu fok udział może wziąć wyłącznie osoba pełnoletnia!

 

Woda, w centrum głowa foki
Dla wielu osób atrakcją może być karmienie fok i zapoznanie się z pracą naukowców nad morświnami w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Te rzeczy wylicytujesz na aukcji: kołczan, kubki, bluzy, model tramwaju 

Kołczan do przechowywania i przenoszenia elektrod spawalniczych, używany przez spawaczy w Stoczni Gdańskiej im. Lenina przekazało na licytację Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Kołczan zachowali archiwiści ECS. Na kołczanie złożył podpis Lech Wałęsa, legendarny przywódca Solidarności, laureat Pokojowej Nagrody Nobla (1983), pierwszy prezydent III Rzeczypospolitej wybrany w powszechnych wyborach.

Polsat Plus Arena Gdańsk. Teraz ten napis na stadionie widać nawet w środku nocy

Urząd Miejski w Gdańsku przekazał na licytację zestaw unikatowych bluz z wizerunkiem gdańskich dźwigów, w kolorze różowym, szarym i niebieskim. Z kolei Gdańskie Autobusy i Tramwaje podarowały na licytację model tramwaju PESA 128NG z tektury do samodzielnego montażu.

 

Z lewej dziewczyna obok chłopak, uśmiechają się, w rękach trzymają kubki, na których namalowane są dźwigi gdańskie
Własnoręcznie pomalowane kubki z motywami gdańskiej stoczni. Dźwigi stoczniowe to niewątpliwie nierozłączny element gdańskiego krajobrazu, a biorąc udział w licytacji będzie można mieć jego „fragment” w domu
fot. Mat. prasowe WOŚP

Darczyńcy Julia Mankiewicz i Jakub Strzelczyk przekazali na licytację własnoręcznie pomalowane kubki z motywami gdańskiej stoczni. Dźwigi stoczniowe to niewątpliwie nierozłączny element gdańskiego krajobrazu, a biorąc udział w licytacji będzie można mieć jego „fragment” w domu! Kubki zostały pomalowane specjalnymi farbami, które są przeznaczone do zdobienia porcelany oraz szkła, a następnie wypieczone. 

Zobacz mecz w loży bursztynowej, weź udział w treningu wspinaczki

To tylko niektóre z wielu atrakcyjnych możliwości proponowanych na licytacji WOŚP. Wśród nich znalazła się m.in. propozycja Polsat Plus Arena Gdańsk, czyli 10-osobowy stolik w ekskluzywnej loży bursztynowej podczas meczu rundy wiosennej pomiędzy Lechią Gdańsk, a Radomiakiem Radom.

Koło widokowe Amber Sky podarowało przejażdżkę gondolą VIP na kole Amber Sky dla maksymalnie czterech osób. Do tego butelka prosecco i kieliszki.

Osoby zainteresowane sportową przygodą mogą wylicytować trening z sekcją wspinaczki sportowej AZS Uniwersytetu Gdańskiego. AZS UG zaprasza na 1,5 godziny niezapomnianej przygody na panelu w Alfie Centrum w Gdańsku. Chętni poznają tajniki efektywnego treningu wspinacza i spróbują swoich sił na ścianie z drużyną Uniwersytetu Gdańskiego. 

Jako pieszy w Tunelu pod Martwą Wisłą

Dla fanów poznawania miejsc na co dzień niedostępnych, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przygotował wycieczkę do Tunelu pod Martwą Wisłą.

Zwycięzcy licytacji (maksymalnie 5 osób) będą mogli nie tylko zobaczyć tunel z zewnątrz, bo taki widok dostępny jest dla każdego, ale przede wszystkim jego wnętrze, znane tylko nielicznym.

Wycieczka obejmie m.in. korytarze i pomieszczenia techniczne znajdujące się aż 35 metrów pod poziomem morza. Zwiedzający od wykwalifikowanych pracowników tunelu dowiedzą się w jaki sposób działają tam agregaty prądotwórcze i ogromne wentylatory dostarczające świeże powietrze. Obejrzą sieć oświetleniową, która liczy aż 190 km kabli, zobaczą obraz ze 112 kamer monitorujących bezpieczeństwo i co najważniejsze - wejdą do Centrum Zarządzania Tunelem – czyli tzw. „centrum dowodzenia”.